Byd SEAL U DM-i
Byd SEAL U DM-i

Türkiye’de heyecanla beklenen BYD Super DM serisi elektrikli araçlar, 15 Nisan 2024 tarihinde Türkiye’de satışa sunulacak.

Yakıt fiyatlarının sürekli arttığı günümüzde BYD, ihtiyaçları karşılamada diğer firmalardan daha da öne çıkıyor. BYD’nin yenilikçi teknolojileriyle donatılmış Super DM serisi, ekonomik ve çevre dostu bir seçenek sunuyor.

Byd SEAL U DM-i

Enerji Verimliliği ve Düşük Yakıt Tüketimi ve Menzili:

BYD Super DM Teknolojisi, yüksek seviyede enerji verimliliği sağlayarak ve düşük yakıt tüketimi sunarak çevre dostu bir alternatif sunar. Xiaoyun 1.5 L Benzinli Motor, endüstri lideri %43,04 termal verimlilik sağlar. %97 oranında verimli olan elektrik motoru, ekonomik bir performans sunar ve %100 elektrikli sürüş menzili 80 km’ye kadar ulaşır. Farklı koşullarda güvenilir bir uzun menzil sunar.

SEAL U DM-i ÖzellikleriDeğer
Elektrikli Motor Gücü145 kW
Batarya Kapasitesi18.3 kWh
Elektrikli Sürüş Menzili80 km
WLTP Karma Sürüş Menzili1080 km

Güvenlik:

BYD SEAL U DM-i, aileler için özellikle tasarlanmıştır ve 7 adet hava yastığı, Acil Durum Şerit Takibi, Ön Çarpışma Uyarısı ve Otonom Acil Durum Freni gibi birçok aktif ve pasif güvenlik önlemine sahiptir.

Üç Farklı Güç Kaynağı Modu:

%100 Elektrikli Güç Modu: Şehir İçi Sürüşlerde Konfor

  • Elektrikli araçlarla özdeşlemiş hızlı tepki süresinin ve mükemmel sürüş konforunun tadına sessiz yolculuklarda varın.
  • Regeneratif frenlemeyle enerji toplar ve menzili artırır.
  • Elektrikli Araç Modu’nda tekerlekler gücünü %100 elektrikli motordan alarak tamamen elektrikli bir sürüş deneyimi sunar. Bu sırada Xiaoyun Benzinli Motoru beklemede kalır.

Sıralı Hibrit Sürüş Modu: Daha Uzaklara Git

  • Batarya gücü, kullanıcı tarafından belirlenen batarya doluluğunun altına düştüğünde, benzinli motor, menzili uzatmak için otomatik olarak devreye girer.
  • Xiaoyun Benzinli Motoru bataryayı şarj eden bir jeneratör görevi görürken tekerlekler elektrik motoru tarafından çalıştırılır, bu da hibrit sürüş (HEV) modunu menzili uzatmak için ideal bir seçenek haline getirir.

Paralel Hibrit Sürüş Modu:Tam Güç Modu

  • Tekerlekler hem elektrik motoru hem de Xiaoyun Benzinli Motoru tarafından çalıştırılır. 
  • Bu mod, otoyollarda sollama gibi durumlarda hızlı bir ivmelenme sağlayarak yüksek güç performansı sunar. 
  • Düşük batarya doluluğu değerinde yüksek hızlı bir seyir için tekerlekler %100 Xiaoyun Benzinli Motoru tarafından çalıştırılır, bu da ekonomik ve verimli güç kullanımı sağlayarak yakıt tüketimini azaltır. 

BYD Super DM serisi, çevre dostu ve ekonomik bir sürüş deneyimi sunarak, geleceğin taşımacılık ihtiyaçlarına çözüm sunuyor. Hem çevreye duyarlılık hem de tasarruf sağlayan bu teknolojiler, modern tüketicilerin beklentilerini karşılıyor.

Kaynak : BYD Türkiye resmi web sitesi

2 comments
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
Honda Dongfeng Linxi L

Honda’nın Yeni Elektrikli Sedanı Lingxi L

Bu yılın sonuna doğru satışa çıkması planlanan yeni Lingxi L EV, 215 bg gücünde, LFP pillere sahip ve Honda Civic’e benzer boyutta.
Denza Z9 GT

Denza Z9 GT’nin iç kısmı görüntülendi.

Mayıs ayındaki Denza Z9 GT lansmanı öncesinde iç mekana ait bazı casus fotoğraflara ulaştık. Merecedes-Benz’in…
citroen ami

Türkiye, Citroën Ami’nin En Popüler Pazarları Arasında 3. Sırada

Citroën Ami, Türkiye’de büyük bir başarı elde ederek dünyada en çok satılan…

Alışveriş merkezinde Mercedes-Benz DC hızlı şarj

Ocak ayında, Mercedes-Benz, elektrikli araç (EV) şarj ağı ChargePoint ve temiz enerji sağlayıcısı MN8 Energy ile birlikte Kuzey Amerika’da 2030 yılına kadar 400 şarj istasyonu ve 2.500’den fazla DC hızlı şarj cihazı konuşlandırmayı planladığını açıkladı.