Chery Omoda 7
Chery Omoda 7

Chery’nin çatısı altında bulunan Omoda, yeni amiral gemisi olan Omoda 7’yi Pekin Otomobil Fuarı’nda tanıttı. Omoda 7, ülkemizde de satışta olan kardeşi Omoda 5‘e göre yaklaşık 20 santimetre daha uzun olan bir model. Bu 4.64 metre uzunluğundaki araç, Toyota RAV4, Honda CR-V ve Ford Kuga gibi modellerle doğrudan rekabet edecek.

Henüz Omoda 7’nin fiyatları hakkında resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak, modelin 2025 yılında Avrupa pazarına sunulması bekleniyor. Aynı zamanda, ülkemizde de bu aracı görmemiz mümkün olacak.

Omoda, yeni modelini sadece Çin pazarı için değil, aynı zamanda Avrupalı tasarımcılarla işbirliği yaparak geniş kitlelere hitap etmeyi hedeflediğini belirtiyor. Bu çaba özellikle dış tasarımda kendini gösteriyor. Omoda 7, keskin hatlarıyla dikkat çekiyor ve bazı “Japon” modellerini anımsatıyor. Ayrıca, yenilikçi ızgara tasarımıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Ne yazık ki, aracın iç mekanına dair fotoğraflar henüz yayınlanmadı ancak basın bülteninde, aracın hareket halindeyken kullanılabilen 15.6 inçlik bir bilgi-eğlence sistemine sahip olacağı belirtiliyor. Ayrıca, sesli asistanın tüm yolculara hizmet vereceği ve aktif gürültü engelleme sisteminin konforu artıracağı vurgulanıyor.

Chery Omoda 7 Teknik Özellikleri

Son dönemde Türkiye’de büyük ilgi gören Omoda 5’in üzerine konumlandırılan Omoda 7, heybetli bir SUV ve muhtemelen birçok kişiden olumlu geri dönüşler alacak bir ön yüze sahip. Özellikle, 4.621 mm uzunluğunda, 1.872 mm genişliğinde ve 1.673 mm yüksekliğinde olan keskin bakışlara sahip araç, 2.700 mm dingil mesafesiyle geliyor. Hibrit bir temele sahip olan modelin kalbinde 1.5 litrelik turbo destekli bir benzinli motor bulunuyor. Bu motor 154 beygir güç ve 220 Nm tork üretirken, taşıdığı batarya ile tamamen elektrikli olarak 95 km yol yapabiliyor.

Menzili

Benzin ve elektrik kombinasyonuyla toplamda 1.200 km yol kat edebilen araç, içerisinde 15.6 inçlik merkezi bir dokunmatik ekran barındırıyor. Direksiyonun arkasında yatay bir dijital gösterge paneli bulunan SUV, Omoda 5 gibi kablosuz şarj gibi birçok teknolojiyi destekliyor ve gelişmiş sürüş destek sistemlerine sahip.

Tüm Omoda 7 modelleri, standart olarak 12 hoparlörlü bir ses sistemi sunuyor. Bu ses sistemi, iki hoparlörü doğrudan navigasyon yönlendirmeleri ve telefon görüşmeleri için kafa dayama kısmında bulunduruyor.

Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Chery, modelin resmi açıklamasına göre Omoda 7’yi 7 farklı pazarda satışa sunacak. Muhtemelen yıl sonuna kadar Türkiye’de de bulunabilecek olan aracın fiyatı henüz belirlenmiş değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Zafer Başar: Akıllı araçları, akıllı şehirlerle buluşturmalıyız

Yüce Auto-Škoda Genel Müdürü Zafer Başar, “Otomotiv endüstrisi geleneksel yaklaşımı terk ederek…
Chery ARRIZO 8 PHEV

Chery ARRIZO 8 PHEV, 1214 Km’lik uzun yol testini başarıyla tamamladı!

Chery’nin enerji dolu yeni araçlarının dayanıklılığı ve uzun mesafe sürüş performansını doğrulamak…
7 Temmuz

Bu Özellikler Olmayan Otomobiller 7 Temmuz’dan Sonra Satılamayacak

Türkiye’de otomobil satışlarına yönelik önemli bir düzenleme hayata geçiriliyor. 7 Temmuz 2024…
Wagoneer S

Jeep Wagoneer S Detayları Ortaya Çıktı: Özellikleri ve Menzili

Geçtiğimiz yıl elektrikli araç piyasasına adım atan Jeep, 3 yeni elektrikli modeliyle…