Hyundai’nin öncü teknolojilerinden biri olan Uni Wheel, sürüş konforunu maksimumda tutarken mükemmel verimlilik ve güç sunan bir tekerlek tahrik sistemi olarak öne çıkıyor. Yeni nesil bu sistem, sadece daha fazla sürüş menzili ve geniş bir yolcu oturma alanı sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda gelecekteki mobilite trendlerine de ışık tutuyor. Hyundai Motor Grubu’nun çatısı altındaki markaların modellerinde kullanılacak olan bu sistem, sürekli olarak geliştirilmekte ve ileri teknolojiye sahip araçlara yön vermektedir.

Uni Wheel: Tek Tekerlekten Çekişin Yeni Boyutu

Hyundai Motor Grubu, Seul’de düzenlenen bir etkinlikte “Tek Tekerlekli Tahrik Sistemi – Universal Wheel Drive System” yani Uni Wheel’i tanıttı. Bu yeni nesil araç tahrik sistemi, gelecekteki mobilite cihazlarının tasarımında devrim niteliğinde bir değişiklik yapmayı hedefliyor. Uni Wheel, ana tahrik sistemi bileşenlerini tekerlek göbeği içindeki boş alana taşıyarak elektrikli araçların kabin içindeki mevcut alanı önemli ölçüde artırıyor. Aynı zamanda, işlevsel olarak entegre bir tekerlekten çekiş sistemi olan Uni Wheel, elektrikli araçların redüksiyon dişlisini tekerlek göbeğinin içine doğru hareket ettirerek tahrik millerinin uzunluğunu azaltıyor. Bu sayede, sistem daha düz bir zemin konfigürasyonu sağlıyor ve çeşitli kullanım amaçları için optimize edilmiş geleceğin mobilite ürünlerinde rahatlıkla kullanılabilecek bir yapıya kavuşuyor.

Uni Wheel: Tek Tekerlekten Çekiş

Geleceğin Mobilitesine Yönelik Odak

Hyundai Motor Grubu’nun gelecekteki araç mimarilerindeki odak noktası, alan kullanımını artırmak ve müşteri memnuniyetini daha da yükseltmek üzerinedir. Uni Wheel Sistemi, sürücülere ve yolculara geniş bir kullanıcı deneyimi sunarken, aynı zamanda geleceğin mobilite trendlerine uygun, inovatif ve verimli bir alternatif sunmayı amaçlamaktadır. Hyundai’nin bu yenilikçi adımı, otomotiv endüstrisindeki gelişmelerin öncüsü olma vizyonunu bir kez daha ortaya koyuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
Byd Atto 2

Elektrikli SUV BYD Atto 2 Satışa Sunuldu. Sadece 13.400 Dolar!

Bu yıl tüm otomobillerinde fiyat indirimine giderek rakiplerine zor günler yaşatan BYD,…
Rivian R2

Rivian, Yeni Kompakt SUV Modeli R2’yi Tanıtıyor!

Elektrikli araç üreticisi Rivian, R1T kamyonu ve R1S SUV modelinden sonra ikinci…
ogg siparişleri 20 Ocak'ta başlıyor

Togg T10X Siparişleri 20 Ocak’ta Başlıyor!

Yerli otomobil #Togg T10X‘i satın almayı düşünen müşteriler, 20 Ocak tarihinden itibaren…
Chery, OMODA 5

Chery Omoda5 Ocak 2024 Fiyat Listesi Yenilendi. Zam YOK!

Chery’den Zam Yok, Sürpriz Kampanya! Chery, yeni yıla zam yapmadan giriş yaparken, özel kampanya detaylarını paylaştı!