Hyundai Ioniq 7
Hyundai Ioniq 7

Hyundai’nin elektrikli model gamındaki üçüncü büyük sürprizi Ioniq 7, merakla beklenen Busan Otomobil Fuarı’nda perdelerini açacak. Koreli üretici, 28 Haziran 2024 tarihini kesinleştirdi ve bu tarihte Ioniq 7’yi resmi olarak tanıtacak.

Ioniq 7, bugüne kadar sadece ismiyle gündemde olan bir model olmasına rağmen, 2021 yılında tanıtılan Seven Konsepti’nden alınan detaylarla donatılacak. Henüz teknik özellikleri açıklanmamış olsa da, Kia EV9 ile ortak bileşenlere sahip olması bekleniyor. Ioniq 7’nin boyutları da, Kia’nın benzer modellerinden esinlenerek belirlenecek.

Yaklaşık 5 metre uzunluğunda olması beklenen Ioniq 7, Hyundai’nin amiral gemisi konumunda olacak. Seven Konsepti’nde görülen tasarım dilinin, üretim modeline de yansıtılacağı düşünülüyor. Ön tarafta pixel-tipi farlar ve yuvarlak hatlar, aracın kaslı çizgileriyle birleşecek. Ferah bir tavan çizgisiyle donatılacak olan Ioniq 7, 3 koltuk sırasına sahip olacak, bu da Hyundai’nin 7 koltuklu bir düzenleme sunacağı anlamına geliyor.

Hyundai Kia grubundaki elektrikli modeller için özel olarak tasarlanan e-GMP platformunu kullanacak olan Ioniq 7, arkadan itişli 204 bg ve dört tekerden çekişli 385 bg güç seçenekleri sunabilir. 800 Volt mimariye sahip 99.8 kWh kapasiteli bataryasıyla, 500 km’yi aşan bir menzil vadediliyor. Bu özelliklerle Ioniq 7, elektrikli SUV segmentinde iddialı bir oyuncu olmaya aday görünüyor. Busan Otomobil Fuarı’ndaki tanıtım, heyecanla beklenen bu modelin detaylarını ortaya çıkaracak.

Hyundai Ioniq 7 Menzili ve Teknik Özellikleri

ÖzelliklerIoniq 7
Tanıtım Tarihi28 Haziran 2024
SegmentSUV
UzunlukYaklaşık 5 metre
TasarımPixel-tipi farlar, yuvarlak hatlar
Koltuk Düzeni3 koltuk sırası (7 koltuklu)
Platforme-GMP
Motor Seçenekleri– Arkadan İtiş: 204 bg
– Dört Tekerden Çekiş: 385 bg
Batarya Kapasitesi99.8 kWh
Şarj Mimarisi800 Volt
Tahmini Menzil500 km üzeri
Tanıtım YeriBusan Otomobil Fuarı

Ioniq 7, Hyundai’nin elektrikli model gamındaki üçüncü model olup, büyük bir SUV olarak karşımıza çıkacak. 28 Haziran 2024 tarihinde Busan Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak olan araç, özellikle Seven Konsepti’nden ilham alarak tasarlanmış olup, Kia EV9 ile teknik açıdan birçok ortak bileşene sahip olacak. Araç, Koreli üreticinin amiral gemisi modeli olacak ve 5 metre uzunluğunda, ferah bir iç mekâna sahip olacak. Tasarımında pixel-tipi farlar ve yuvarlak hatlar kullanılacak, ve 3 koltuk sırasıyla birlikte 7 koltuklu bir düzen sunacak.

Ioniq 7, Hyundai Kia grubunun e-GMP platformunda üretilecek ve arkadan itişli 204 bg ve dört tekerden çekişli 385 bg olmak üzere farklı motor seçenekleri sunabilecek. 800 Volt mimarisi ve 99.8 kWh kapasiteli bataryası sayesinde 500 km’nin üzerinde bir menzil vadediliyor. Araç, modern teknoloji ve ileri sürüş özellikleriyle dikkat çekecek, elektrikli otomobil segmentinde Hyundai’nin güçlü bir oyuncusu olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
ssangyong torres evx

SsangYong Torres EVX, Türkiye’de. Fiyatı, Menzili ve Tüm özellikleri

Koreli otomobil üreticisi SsangYong, son aylarda dikkatleri üzerine çeken Torres modelinin tasarımıyla…
Mustang Mach-E GT

Elektrikli Mustang Mach-E GT Türkiye’de! İşte menzili, Fiyatı ve Özellikleri

Sonunda Mustang Mach-E GT modeli, Türkiye’de!
Hibrit BYD SEAL U DM-i

BYD SEAL U DM-i modeli Avrupa’dan önce Türkiye’de satışa sunacak!

Elektrikli araç üreticisi BYD, Avrupa pazarına özel şarj edilebilir hibrit modeli olan…

Honda, Elektrikli Motosiklet Arenasında Büyük Hedeflere Yöneldi

Honda, dünyanın en büyük motosiklet üreticilerinden biri olarak, ‘Elektrikli Vizyonu’ çerçevesinde elektrikli…