Lotus, elektrikli araçlar için şarj çözümlerini piyasaya sürdü. Bu çözümler arasında ultra hızlı 450 kW (DC Hızlı Şarj) cihazı, güç kabini ve dört araca şarj edebilecek kapasiteye sahip modüler üniteler bulunmaktadır.

Lotus’un hızlı şarj çözümleri ilk olarak Çin’de kullanılmaya başlandı ve 2024 yılının ikinci çeyreğinde Avrupa ülkelerinin çoğunda kullanılmaya başlanması planlanmaktadır. Orta Doğu’ya ise sunumunun son çeyrekte gerçekleşmesi beklenmektedir.

Lotus Group Ticaret Direktörü Mike Johnstone, “Lotus, son altı yılda elektrifikasyona geçişi hızlandırmak adına teknolojiye ve altyapıya yatırım yapmayı sürdürüyor” diyor.

Lotus Teknoloji Başkan Yardımcısı ve Lotus Flash Charge CEO’su Alan Wang ise, “Güvenilir bir elektrikli araç şarj altyapısına olan talep hiç bu kadar yüksek olmamıştı. Lotus, müşteri ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla sınıfının en iyisi hızlı şarj çözümlerini geliştirdi ve geliştirmeye devam ediyor” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
europower enerji

Europower Enerji, AC ve DC Şarj Ünitelerini Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor!

Ankara merkezli Europower Enerji, kendi geliştirdiği AC ve DC şarj ünitelerini üreterek…

Eşarj istasyonları 3 gün boyunca ücretsiz

Elektrikli araç şarj istasyonu operatörü Eşarj, Cumhuriyetimizin 100. yılına özel 3 gün boyunca tüm Eşarj istasyonlarında ücretsiz şarjlanma hizmeti veriyor.
ac şarj

Elektrikli Araba Evde Şarj Edilir mi? Tehlikesi var mı?

Elektrikli otomobiller, elektriğin bulunduğu her yerde şarj edilebilme özelliği ile öne çıkar.…

StoreDot, 2024’te Polestar 5 İle Test Edilecek Yenilikçi Katı Hâl Hücreleri ile Elektrikli Araç Sektörüne Yön Verecek

StoreDot tarafından üretilen ve sadece beş dakikalık bir şarjla 160 km menzil…