Opel Frontera Elektrik
Opel Frontera Elektrik

Opel, Crossland’in yerini alacak yeni SUV modelini duyurdu ve otomobilseverlerin dikkatini çekmeyi başarıyor gibi görünüyor. Firma bünyesindeki Stellantis, Alman otomobil devi Opel tarafından düzenlenen bir etkinlikte yeni SUV’unun tanıtımını gerçekleştirdi.

Opel’in Frontera adını daha önce de kullandığını hatırlatalım. 1991-1998 yılları arasında Isuzu Wizard tabanlı bir SUV ve 2004’e kadar devam eden ikinci bir versiyonu bulunmaktaydı. Şimdi ise karşımızda “üçüncü jenerasyon” olarak adlandırılan yeni versiyonu var.

Frontera’nın tasarımına göz attığımızda, sert hatlara sahip olduğunu görüyoruz. Ancak Opel’in yeni tasarım dili, Frontera’da belirgin bir şekilde kendini gösteriyor. Yeni ızgara tasarımı ve LED farlar, aracın dış görünümünde öne çıkıyor. Aracın arka kısmında ise parçalı aydınlatma tasarımı ve büyük bir Frontera logosu yer alıyor.

Alman markanın yeni “Şimşek Logosu”nu taşıyan ilk seri üretim otomobili olacak!

İç Mekanı

İç mekâna geçtiğimizde ise minimalist bir yaklaşımın hakim olduğunu görüyoruz. Otomobil, 10 inç boyutundaki tam dijital gösterge ekranı ile aynı boyuttaki bilgi-eğlence ekranına ev sahipliği yapıyor. Bu iç tasarım, kullanıcıları memnun etmeye aday gibi görünüyor.

Multimedya sistemi ve yeniden tasarlanmış bir direksiyon simidiyle geliyor. İlginç bir detay ise, ikinci 10 inçlik ekranın ekstra ücrete tabi olması.

Sürücü ve ön yolcu koltuklarının ortasında bulunan özel bir girinti, uzun yolculuklarda konfor sağlıyor. Opel’in patentli Intelli-Seat tasarımı, sürücüye rahat bir sürüş deneyimi sunuyor.

Tamamen Elektrili olacak!

Opel, yakın bir gelecekte tam elektrikli ve hibrit destekli motor seçenekleri sunacak olan yeni Frontera’nın tüm özelliklerini duyuracak. Ancak şu an için motor seçenekleri hakkında resmi bir açıklama bulunmuyor.

Opel’in yeni elektrikli aracıyla birlikte ilerlediği yolculuk önemli bir kilometre taşı olacak. Önümüzdeki günlerde, yeni Frontera’nın görselleri ve daha fazla detayı paylaşılacak. Bu yeni model, Opel’in mevcut tasarım dilini yansıtan ancak daha sağlam bir yorum sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Fiat 500e, Elektrikli Otomobil Arenasında Üçüncü Kez Zafer Kazanarak İkonluğunu Kanıtlıyor!

1957 yılında dünya yollarına ilk adımını atan ve o günden bu yana…
Lotus

Lotus, spor otomobilin geleceğinin yazılım olduğunu düşünüyor!

Bir Lotus’u Lotus yapan nedir?  Otomotiv tarihine aşina olan herkes, Colin Chapman‘ın…
BYD Ocean-M

BYD 3. çeyrekte piyasaya çıkacak Ocean-M hatchback’i tanıttı!

Ocean-M hatchback’in resmi lansmanı üçüncü çeyrekte 150.000 RMB (yaklaşık 20 bin dolar) ila 200.000 RMB (yaklaşık 27 bin dolar) fiyat aralığında gerçekleşecek.

2024 Elektrikli Araç MTV Oranları!

Togg’un 2024 MTV’si 10.224 TL. Tesla’nın MTV bedeli ise 40.071 TL. 2024…