Togg
Togg

Togg Tek Şarjla Kaç Kilometre Gider? Şarj Süresi ve Batarya Ömrü Hakkında Detaylar

Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG, sahiplerini bulmaya başlıyor. 29 Mart Çarşamba akşamı noter huzurunda gerçekleştirilecek çekiliş ile birlikte TOGG’un batarya ömrü merak konusu haline geldi. Araç için alım yapmayı düşünenler veya merak edenler tarafından ‘TOGG tek şarjla kaç kilometre gidebilir?’ sorusu sıkça soruluyor.

TOGG‘un pil ömrü, diğer elektrikli araçlara göre daha çok ön plana çıktı. Anadolu Grubu, BMC, Kök Grubu, Turkcell, Zorlu Holding ve TOBB ortaklığıyla yürütülen Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun ortaklaşa ürettiği TOGG T10X modelinin menzili ve teknik özellikleri, otomobil tutkunları tarafından merak ediliyor. Peki, TOGG T10X tek şarjla kaç kilometre gidebilir ve kaç dakikada şarj olabilir?

Togg Siro Batarya
Togg Siro Batarya

TOGG otomobilinin batarya ömrü ne kadar?

Togg’un bataryasının ne kadar gittiği kullanıcılar tarafından en çok merak edilen konulardan biri haline geliyor. Elektrikli otomobillerin batarya ömürleri hakkında net bir açıklama olmamakla birlikte, genellikle ortalama veriler temel alınıyor. Yapılan araştırmalara göre, batarya ömürleri yaklaşık olarak 160.000 kilometreye kadar uzayabiliyor. Bu da bir aracın 160.000 kilometre boyunca bataryalarının sorunsuz bir şekilde çalıştığını gösteriyor.

TOGG T10X, tek bir şarjla ne kadar yol gider?

TOGG T10X, tek bir şarjla ne kadar yol gidebileceği ve şarj süresiyle dikkat çekiyor. Hızlı şarj özelliği sayesinde, Togg T10X’in bataryası yüzde 20’den yüzde 80’e kadar olan doluluk seviyesine 28 dakikadan daha kısa sürede ulaşabiliyor. Bu özellik, uzun yolculuklarda kısa bir mola esnasında kullanıcıların dinlenebileceği ve akıllı cihazlarını yolculuğun geri kalan kısmı için hazır hale getirebileceği anlamına geliyor. Buna ek olarak, sıfır emisyon salınımı sayesinde çevre dostu bir yolculuğun keyfini çıkarmak da mümkün oluyor.

Togg’un C segment SUV modeli T10X, arkadan itişli versiyonlarda farklı menzil seçenekleri sunuyor. Her iki versiyon da 160 kW güce sahip olup, 314 kilometre veya 523 kilometre menzil değerleriyle temin edilebiliyor.

T10X’in çift motorlu AWD (dört tekerlekten çekiş) versiyonu, 700 Nm tork üretiyor ve 435 beygir gücüne sahip olup 0-100 km/s hızlanmasını 4.8 saniyede gerçekleştiriyor. Bu versiyon, 29 Ekim 2023 tarihinden itibaren ‘100. Yıl Özel Serisi’ olarak adlandırılan özel seri ile birlikte teslim edilmeye başlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
Xiaomi SU7

Xiaomi SU7 Resmen Satışa Sunuldu. 15 Dakika Şarjla 510 KM Menzil!

Xiaomi, elektrikli araç pazarına oldukça iddialı bir giriş yapıyor. En üst paket…

BYD, Çin’deki otoyollarda L3 otonom sürüşü test etmeye başlayacak

Yeni bir grup otomobil üreticisinin artık otoyollarda ve otoyollarda kendi otonom sürüş…
NIO ET9'un dikkat çeken özelliklerinden biri de 'Steer-by-wire' tamamen elektronik direksiyon sistemi ve dört tekerden dönüş özelliği.

NIO ET9, Fiyatı ve Özellikleri

NIO ET9, lüks otomobil standardını baştan aşağı değiştirecek özelliklere sahip; firmanın amiral…
Tesla Berlin

Tesla 2,2 milyon aracını geri çağırdı!

Tesla, elektrikli otomobillerinin bazı modellerindeki ikaz ışıklarının yazı boyutunun oldukça küçük olması…