BYD Ocean-M
BYD Ocean-M

Bu hafta, tamamen elektrikli bir BYD aracı piyasaya sürülecek. BYD, resmi açıklama öncesinde, yeni elektrikli otomobili Ocean-M’i tanıtmak için hazırlıklarını yapıyor.

Son zamanlarda, BYD büyük bir ivme kazanmış durumda. Tesla’nın ilk çeyrekte en çok satan elektrikli araç üreticisi olma unvanını geri almasıyla birlikte, BYD yeni modellerini hızla piyasaya sürüyor.

BYD, düşük maliyetli Dolphin ve Seagull gibi elektrikli araçlarıyla tanınıyor ve güncellenmiş modellerini 13.900 $ (99.800 yuan) ve 9.700 $ (69.800 yuan) gibi uygun fiyatlarla sunuyor. Şimdi ise, yeni alanlara doğru genişliyor.

BYD, lüks modellerden orta boy elektrikli araçlara ve hatta tamamen elektrikli süper arabalara kadar geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Bazıları BYD’nin Tesla’ya rakip olduğunu düşünse de, şirket gazla çalışan araçları asıl rakibi olarak görüyor.

Çin’in önde gelen elektrikli araç üreticisi, bu yılın başında içten yanmalı motorlu araçlara karşı bir “kurtuluş savaşı” ilan etti ve düşük fiyatlı bir dizi en çok satan elektrikli aracı piyasaya sürdü.

BYD, elektrikli araçlarının (EV’ler ve PHEV‘ler) zaten önemli bir aşamaya geldiğine inanıyor ve önümüzdeki birkaç yıl içinde daha iyi teknoloji ve daha düşük fiyatlarla ivmenin artacağını bekliyor.

BYD’nin yeni Ocean-M modeli, gelecekteki elektrikli araçların tasarımında bir dönüm noktası olarak görülüyor. BYD, Ocean-M’in yeni bir saf elektrik platformuna dayanacağını duyurdu ve aracın arkadan çekişli ilk elektrikli performans hatchback olacağını belirtti. Tanıtımı, resmi olarak 25 Nisan’da Pekin Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilecek.

Ayrıca, BYD yeni Sea Lion 07 orta boy elektrikli SUV’unun lüks iç mekanını da tanıttı. Bu modelin Tesla’nın en çok satan Model Y segmentiyle rekabet etmesi bekleniyor.

Çin’in en büyük elektrikli araç üreticisi, 2024’ün ilk üç ayında yıllık bazda %13,4 artışla 300.114 adet tamamen elektrikli araç sattı. BYD’nin yeni pazarlara açılmasıyla birlikte, NEV satışları (PHEV’ler dahil) geçen yıla göre %13,4 artarak 626.263’e ulaştı.

BYD’nin Ocean-M ve yeni EV platformu hakkında daha fazla bilgi için yarın tekrar kontrol edin.

2 comments
  1. Bu, Tesla’nın Model Y’yi tanıtmasından bu yana BYD’nin tanıttığı DOKUZUNCU yeni model olacak (yedi tanesi zaten piyasaya sürüldü).

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
Gigacasting Tek parça şasi

Tek Parça Şasi Gigacasting Nedir?

Tek parça şasi kavramı, son zamanlarda otomotiv dünyasında sıkça duyulan bir terim…
Chery ARRIZO 8 PHEV

Chery ARRIZO 8 PHEV Fiyatı, menzili ve özellikleri!

Chery, geleceğin mobilite ihtiyaçlarını karşılamak için yüksek teknolojisini sürekli olarak geliştirmeye devam ediyor.

Volkswagen, ilk elektrikli station vagonu yeni ID.7 Tourer görselleriyle tanıtıyor

Gelecek yıl yeni bir Volkswagen EV piyasaya sürülmeye başlayacak. Volkswagen, markanın ilk elektrikli steyşın vagonu ID.7 Tourer’ın ilk görsellerini ortaya çıkardı.

Dongfeng, Yenilikçi Sodyum İyon Bataryalı Nammi 01 Modelini Piyasaya Sürüyor

Çinli otomotiv devi Dongfeng Motor, 17 Kasım’da başlayacak Guangzhou Otomobil Fuarı’yla eşzamanlı…