Chery Fulwin A8 Pro
Chery Fulwin A8 Pro

Yakın zamanda yerel medyadan Chery Fulwin A8 Pro’nun (geçici isim) 18 Nisan’da resmi olarak tanıtılmasının beklendiğini öğrendik. Araba daha önce 2023 Guangzhou Otomobil Fuarı’nda tanıtılmıştı. Fulwin A8 ile karşılaştırıldığında, esas olarak kapalı bir ön yüz ile değiştirilir ve 55km (WLTC) pil ömrüne sahip bir versiyon sunar. Fiyatının daha da düşürülmesi bekleniyor. Referans olarak, şu anda satışta olan ve fiyat aralığı 119.900 ile 149.900 RMB arasında değişen 4 Fulwin A8 modeli bulunmaktadır. Tüm modellerin saf elektrik menzili 106 km’dir (WLTC).

Chery Fulwin A8 Pro’nun en büyük değişikliği?

İnceleme olarak bakıldığında Fulwin A8 Pro’nun en büyük değişikliği görünümünde kapalı ızgara tasarımının benimsenmesi, bu da onu yeni bir enerji modeli olarak daha da ön plana çıkarıyor. Otomobilin yanları ve arkası Fulwin A8 ile tamamen aynı kalıyor. Gövde büyüklüğü açısından yeni otomobilin uzunluğu, genişliği ve yüksekliği sırasıyla 4780/1843/1469 mm, dingil mesafesi ise 2790 mm.

İç mekan açısından bir bütün olarak sade ve teknolojik bir görsel etki yaratan yeni otomobil, 12,3 inçlik çift gösterge paneliyle donatılıyor ve kablosuz cep telefonu haritalama işlevini (kablosuz CarPlay + Huawei Hicar) destekliyor. Ayrıca konfigürasyon açısından yeni otomobil, açılabilir panoramik açılır tavan ve ana sürücü koltuğu havalandırma ve ısıtma fonksiyonlarıyla da donatılacak.

Güç açısından Fulwin A8’e bakın. Yeni otomobilin 1.5T motor ve elektrik motorundan oluşan plug-in hibrit sistemle donatılmaya devam etmesi bekleniyor. Motorun maksimum gücü 115kW ve maksimum torku 220 N·m’dir; motorun maksimum gücü 150kW ve maksimum torku 310 N·m’dir; Şanzıman Sistem DHT150 hibrit şanzımanla eşleştirilmiştir. Pil ömrü açısından yeni otomobilin saf elektrikli pil ömrü iki versiyonda mevcut olacak: 55 km ve 106 km (WLTC).

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
Fisker

Togg ile aynı zaman tanıtılan Fisker, Mali Sorunlarla Boğuşuyor: İflas Kapıda!

Elektrikli otomobil üreticisi Fisker, ciddi mali zorluklarla karşı karşıya. Daha önce üretime…
Chery Türkiye

Chery, Türkiye’deki Satış ve Servis Ağını Genişletiyor

Türkiye otomotiv pazarına 2023’ün ilk çeyreğinde giriş yapan Chery, 40 bin 590…
Renault Scenic E-Tech

Dünyada yılın otomobili Renault Scenic E-Tech oldu!

2019’dan bu yana unutulmuş olan Scenic, 2024 Dünyada Yılın Otomobili ödülünü göz kamaştırıcı bir performansla 329 puanla kazandı. BMW 5 Serisi ise nefes kesen bir rekabetle ikinci sırayı alarak 308 puanla zirveye yaklaştı. Üçüncü sırada ise 197 oy ile Peugeot 3008 bulunuyor.
BYD Qin L PHEV

BYD Qin L PHEV sedan 90 km EV menziliyle ortaya çıktı!

Şu anda BYD, Çin’de Dynasty serisi kapsamında Qin Plus sedanını satıyor. BEV ve PHEV versiyonları bulunmaktadır . Qin Plus,…