togg
togg

Yerli otomobil sektöründe, ocak ayında sipariş döneminin başlamasıyla birlikte Togg T10X teslimatlarının dörtte bir oranında azaldığı açıklandı.

Aralık 2023’te 6.008 olan Togg T10X teslimatları, Ocak 2024’te sadece 1.625’e gerileyerek dikkat çekici bir düşüş yaşadı.

Ard arda gelen fiyat artışları sonucu,Togg, bu fiyat seviyelerinde özellikle Çinli otomobil firmaları, örneğin BYD gibi güçlü rakiplerle rekabet edememesi, satışlarda düşüşe neden olan kritik bir faktör olarak öne çıkıyor.

Togg fiyat artışları satışın düşmesinin sebebi mi?

Başlangıç fiyatı 1,5 milyon lira seviyesinde olan Togg T10X, özellikle yedek talihlilerin büyük oranda iptal kararı alması nedeniyle son bir ayda beklenenin altında bir performans sergiledi. Yerli firma, satışları canlandırmak için önümüzdeki dönemde çeşitli kampanyalar ve hatta fiyat indirimleriyle girişimlerde bulunabilir.

Togg, rekabet avantajını korumak ve piyasadaki yerini güçlendirmek adına müşteri odaklı stratejiler üzerinde çalışmaya devam edecektir. Bu zorlu süreçte, Togg’un önümüzdeki aylarda alacağı stratejik kararlar otomobil sektöründeki yerini şekillendirebilir.

2 comments
  1. Meali maalesef toplam asıl, yedek 40.000 kişinin yarısı siparişini iptal etti, yeni siparişler yavaş geliyor, teslim geçen aya göre 1/4 e düştü, üretimi kontrole almak için bakım yapıldı 9 gün, 2024 zor olacak, kredi kampanyası gelmezse.

  2. Eyyu Togg, insanlar dört gözle araçlarını almayı beklerken bireysel satış yerine kurumlara satış yaptınız. Sıralamaya dikkat etmeyerek konfigirasyon bahanesiyle kafanıza göre teslimat yaptınız. Üstüne üstün ocak ayında yapmanız gereken zammı aralık ayında yaptınız…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
Opel elektrikli Grandland

Opel, tamamen elektrikli yeni Grandland modeli 700 kilometre Menzille Geliyor!

Opel’in tüm araçlarının elektrikli versiyonları üretim hattına alındı.
YANGWANG U8

YANGWANG U8: Lastik Patlamalarını Anında Algılayan ve Stabilize Eden Bir Yenilik

YANGWANG U8 adını duyduğunuzda, sıradan bir araçtan beklenmeyen bir özellik setiyle karşılaşacağınızı…
Kia EV4

Ve Kia EV4 görüntülendi!

Yeni EV3’ün harika olduğunu düşünüyorsanız, Kia’nın yeni elektrikli sedanı onu yeni bir…
Hibrit BYD SEAL U DM-i

BYD SEAL U DM-i modeli Avrupa’dan önce Türkiye’de satışa sunacak!

Elektrikli araç üreticisi BYD, Avrupa pazarına özel şarj edilebilir hibrit modeli olan…