Chery Sterra ET
Chery Sterra ET

Chery, Kasım 2023’te tanıttığı elektrikli SUV modeli Sterra ET’yi gelecek hafta resmen üretim bandından indirecek. Çinli üreticinin Exeed alt markasıyla piyasaya süreceği 5 metrelik SUV, tıpkı verimlilik rekoru kıran Sterra ES gibi E0X platformunda geliştirilmiş. Sadece 5 dakika şarjla 150 km menzil vaat eden firma, üstün performans, düşük enerji tüketimi ve yüksek şarj hızını 800V elektrik mimarisi ve silikon karbür çipli inverter sayesinde başarıyor.

Isı pompalı termal yönetim sistemi sayesinde uzun menzil!

Başlangıç fiyatı: 32 bin dolar. 100 kWh batarya, 700+ km menzil, 800V elektrik mimarisi, ısı pompalı termal yönetim sistemi, 5 dakikada şarjla 150 km menzil, 252 HP tek motor veya 562 HP çift motor seçeneği, 4.995 mm uzunluk, 3 metre dingil mesafesi.

Sterra ET, 2024 ilk çeyreğinde müşterilerle buluşturacak.

Chery’nin küresel bir marka olarak dizayn ettiği Exeed, rekabetçi fiyatıyla Sterra ET modelini 2024 ilk çeyreğinde müşterilerle buluşturacak. Ancak markanın henüz ilk ihracatını ne zaman gerçekleştireceği bilinmiyor.

Sterra, Chery Auto’nun bir markası olan Exeed’in bünyesinde yer alan yeni bir lüks EV serisidir. Sterra ET SUV, Sterra ES sedan modelinden sonra gelen ikinci araçlarıdır. Her ikisi de Chery’nin EOX EV platformuna dayanmaktadır.

Sterra ET, en şık Chery SUV’larından biri!

Sterra ET, muhtemelen en şık Chery SUV’larından biri olarak karşımıza çıkan çok şık bir araçtır. Son derece temiz ve lüks bir tasarıma sahiptir, lüks ve pahalı görünüyor.

Yeni fotoğraflar, lidar ile donatılmış koyu gri ön üretim ET modelini göstermektedir. Ayrıca iç mekanına iyi bir bakış elde ediyoruz. Koltukların oldukça geniş ve rahat göründüğü dikkat çekmektedir. Küçük bir yumurta şeklinde direksiyon simidi bulunmaktadır. Gösterge paneli, gösterge tablasının üstünde yüksek durmaktadır. Dokunmatik ekran, etrafında herhangi bir şey olmadan serbestçe asılı gibi görünmektedir. Orta konsol-tünel bağlantısı olmadığı için bacaklar için bol miktarda alan vardır.

Teknik ÖzelliklerAyrıntılar
Maksimum Menzil700+ km
Batarya Kapasitesi100 kWh
Şarj Süresi5 dakikada 150 km
Elektrik Mimarisi800V
Motor Gücü– Tek Motor: 252 HP
– Çift Motor Seçeneği: 562 HP
Uzunluk4.995 mm
Dingil Mesafesi3 metre
Başlangıç Fiyatı~32 bin #dolar
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
Renault Twingo

22.000 doların altında bir EV piyasaya sürme telaşında olan Renault, yeni Twingo çalışmalarını hızlandırıyor!

Renault, otomobili üç yıl içinde piyasaya sürmek ve tüketicilere 22 bin doların…
Lancia Ypsilon

Lancia Elektrikli Ypsilon Geri Döndü

Lancia’nın üçüncü nesil yarı kompakt hatchback’i hem hibrit hem de akülü elektrikli…
Mercedes EQXX

Mercedes EQXX: Tek Şarjla 1.010 KM Menzil!

Mercedes-Benz’in geleceğe yönelik büyük bir adımı olan Vision EQXX, otomobil dünyasında uzun…
NIO ET9'un dikkat çeken özelliklerinden biri de 'Steer-by-wire' tamamen elektronik direksiyon sistemi ve dört tekerden dönüş özelliği.

NIO ET9, Fiyatı ve Özellikleri

NIO ET9, lüks otomobil standardını baştan aşağı değiştirecek özelliklere sahip; firmanın amiral…