Ferrari, dünya çapında en prestijli süper otomobil markalarından biri olarak, elektrikli bir Ferrari’nin piyasaya sürülme tarihi konusunda heyecanla bekleyen birçok otomobil tutkununun ilgisini çekiyor. Şirketin CEO’su Benedetto Vigna’ya göre, Ferrari’nin ilk tamamen elektrikli aracı geliştirme süreci planlanandan daha hızlı ilerliyor.

Ferrari’nin ilk tamamen elektrikli modeline yönelik heyecan artıyor çünkü İtalyan spor otomobil üreticisi, planlanandan daha hızlı ilerlediğini açıkladı. Vigna, otomobil üreticisinin üçüncü çeyrek kazançlarını takiben yaptığı açıklamada, “Ferrari’nin ilk tamamen elektrikli model projesi planlandığı gibi ilerliyor, hatta bazı aşamalarda ileri seviyedeyiz” dedi.

Automotive News’e göre, Ferrari, projenin bazı teknik yönlerinde beklenenden daha hızlı ilerliyor. Bu hızlı ilerleme, teknisyenlerin olası sorunları daha hızlı çözebileceği anlamına gelerek Ferrari’nin ilk elektrikli aracının geliştirme sürecine zaman kazandırıyor.

Elektrikli Ferrari Modellerinin Marjları ve Optimizasyon Çalışmaları

Ferrari’nin CEO’su Vigna, şirketin marjlarını diğer modellerle aynı seviyeye getirmek için “optimizasyon konusunda büyük ilerleme kaydettiğini” belirtti. Elektrikli otomobil geliştirme sürecinin planlandığı gibi ilerlediğini vurgulayan Vigna, “3. çeyrekte büyük bir adım attık” dedi.

Ferrari’nin Geleceği: Elektrikli Otomobil Üretimi ve Yeni Fabrika

Ferrari, 2025’in son çeyreğinde ilk tamamen elektrikli aracını piyasaya sürmeyi planlarken, şirketin elektrikli araç ürün serisini on yılın sonuna kadar %40’a kadar çıkarmayı hedeflediği belirtiliyor. Ayrıca, şirket İtalya’nın Maranello kentinde yeni bir elektrikli araç fabrikası inşa ediyor. Bu fabrika, elektrik motorları, invertörler ve piller gibi bileşenleri üretecek ve montaj işlemlerini gerçekleştirecek. Ferrari’nin CEO’su Vigna, daha önce bu e-fabrikanın Haziran 2024’te faaliyete geçeceğini duyurmuştu.

1 comment
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
togg

Togg’u -20 derecede test ettiler!

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde, Sedat Bingöl (35) ve Gökhan Şensoy (37), Türkiye’nin ilk…
Chery OMODA

En Ucuz Chery Omoda 3 Türkiye’ye geliyor!

Chery’nin alt markaları Omoda ve Jaecoo, Avrupa pazarına adım atıyor. Son duyuruya…
Rivian R2

Rivian, Yeni Kompakt SUV Modeli R2’yi Tanıtıyor!

Elektrikli araç üreticisi Rivian, R1T kamyonu ve R1S SUV modelinden sonra ikinci…
Mercedes G Wagon

Mercedes G Wagon resmen tanıtılıyor! Üstelik 4 Motorlu.

Mercedes, 25 Nisan’da başlayacak Pekin Otomobil Fuarı’nda heyecan verici bir duyuru yaparak…