FIAT Professional, Türkiye Hafif Ticari Araç pazarında elektrifikasyon alanında önemli bir adım atarak E-Doblò ve E-Scudo modellerini piyasaya sürdü.

E-Doblò, sınıfının öncüsü Doblò’nun elektrik motorlu versiyonu olup, 100 kW elektromotor ve 50 kW/h batarya kapasitesi ile WLTP döngüsünde birleşik 280 km’nin üzerinde menzil sağlıyor. Şehir içinde ise 400 km’ye varabilen bu elektrikli araç, yüzde 80 batarya doluluk oranına hızlı şarj ile yarım saatte ulaşabiliyor.

E-Doblò, sadece elektrikli araçlar için özel “Maxi” seçeneğiyle 7 kişiye kadar oturma kapasitesi sunarken, yük taşımacılığına yönelik Cargo Maxi gövde seçeneği 750 kg’lık istiap haddi ve 3,9 m³ taşıma hacmi ile dikkat çekiyor. Bu araç, 2 Europaletin yan yana yüklenebilmesine imkan tanıyor.

E-Scudo ise FIAT Professional’ın orta ticari araç segmentindeki yeni elektrikli oyuncusu. 75 kWh kapasiteli bataryadan beslenen, 100 kW güç ve 260 Nm tork üreten elektrik motoru ile birleşik 330 km ve şehir içinde 420 km menzil sunuyor. Araç, bataryasını yüzde 80 doluluğa 45 dakikada hızlı şarj ile doldurabiliyor.

FIAT Marka Direktörü Altan Aytaç, E-Doblò ve E-Scudo modelleri ile markanın orta ticari araç segmentindeki sürdürülebilirlik vizyonunu desteklediklerini belirtti. Yeni E-Doblò’nun kullanım maliyetleriyle de dikkat çektiği vurgulanırken, E-Doblò ve Scudo’nun elektrikli versiyonlarının, kullanıcılara verimli çözümler ve düşük kullanım maliyetleri sunarak iş sürekliliğini garanti ettiği ifade edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

MG4 Electric, 40 Bin Euro Altındaki En İyi Elektrikli Otomobil Seçildi

MG4 Electric, Amsterdam’daki RAI Oditoryumu’nda düzenlenen Fully Charged Ödülleri’nde, tüketicilerin oylarıyla “40.000…
2024 Toyota bZ3

2024 Toyota bZ3 Elektrikli Sedan Satışa Çıktı! Fiyatı, Menzili ve Özellikleri

Toyota, Şanghay Otomobil Fuarı’nda dünya genelinde piyasaya süreceği yeni elektrikli otomobili olan…

Honda tamamen elektrikli SUV e:NS2’yi resmen satışa sunmaya hazırlanıyor

Honda‘nın geçtiğimiz yıl Çin’de tanıttığı tamamen elektrikli SUV modeli e:NS2, artık resmi…
Honda Dongfeng Linxi L

Honda’nın Yeni Elektrikli Sedanı Lingxi L

Bu yılın sonuna doğru satışa çıkması planlanan yeni Lingxi L EV, 215 bg gücünde, LFP pillere sahip ve Honda Civic’e benzer boyutta.