Dodge Charger
Dodge Charger

V-8 ile çalışan Dodge Charger‘ların günleri artık geride kaldı. Ancak kas arabası ölmedi. Bunun yerine bu yılın sonlarında yollara geri dönecek ve 2025 Dodge Charger’ın elektriki versiyonu üretime yaklaştığında nasıl görüneceğini şimdi gördük.

İlk Bakış: Yeni Dodge Charger

Dodge bugün beklenmedik bir şekilde sosyal medya hesaplarında yeni nesil Charger’ı gösteren birkaç fotoğraf yayınladı. Markanın gönderilerinde şu ifadeler yer alıyor: “Kameraya veya kayıt cihazına izin verilmiyor. Üretim öncesi model gösteriliyor. 2024’ün sonlarında satışa sunulacak.”

2025 Dodge Charger Daytona SRT Konseptine Çok Benzedi

Fotoğraflar, otoparka benzeyen bir yerde arabanın gri versiyonunu (veya versiyonlarını) gösteriyor. Görebildiğimiz kadarıyla üretim otomobili, 2022’de piyasaya sürülen Dodge Charger Daytona SRT konseptine benzer bir stile sahip olacak.

Üretim amaçlı Charger’ın, “R-Wing“in her iki yanında yer alan farlarının arasında aydınlatılmış bir Fratzog logosu bulunuyor. Bu, Dodge’un, orijinal 1969 Charger Daytona’da görülen uzun kanattan ilham alan konseptin ön açıklığına verdiği isimdir.

Fotoğraflar aynı zamanda yeni Charger‘ın gövde yanlarına ve kademeli genişlikteki lastiklerine de bir göz atmamızı sağlıyor. Ayrıca, sürücü tarafındaki arka çamurlukta bulunan gaz deposu doldurma ağzı için bir şarj portu veya muhtemelen bir kapının ne olduğunu da görebiliyoruz.

Dodge, yeni Charger‘ın dört tekerlekten çekişli ve 800 voltluk bir mimari kullanan Daytona SRT konseptinde önizlendiği gibi elektrikli bir güç aktarım mekanizmasına sahip olacağını söylese de, çevrimiçi raporlar yeni büyük otomobilin aynı zamanda bir gaz motoruyla da sunulacağını öne sürüyor. , özellikle Hurricane çift turbolu 3.0 litrelik sıralı altılı.

Bu ilk olarak The Drive tarafından bildirildi ve geçen yıl bir tedarikçiye bağlı bir kaynağın, Charger üretimine ilişkin çeşitli ayrıntıları doğruladığı iddia edildi. Şimdi bekleyip Dodge’un önümüzdeki aylarda başka neler açıklamaya hazır olduğunu görmemiz gerekiyor.

1 comment
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Honda, değiştirilebilir akülü elektrikli scooterının üretime geçtiğini doğruladı

Honda’nın en yeni elektrikli scooter’ı Honda SC e:’yi 2023 EICMA Milano Motosiklet Fuarı’nda henüz en yakından inceleme fırsatı bulduk. Şirket burada yeni tasarımı sergiledi ve seri üretime geçeceğini doğruladı.

Togg’da çarklar dönüyor: Hedef 1 milyon araç

Türkiye’nin otomobili Togg’un, Bursa’nın Gemlik ilçesindeki Teknoloji Kampüsü’nde ikili vardiya sistemine geçildi. Yıl sonuna kadar 26 bin 565 aracın sahiplerine teslimatı hedeflenirken, merakla beklenen sedan modelin de 2024 yılında tanıtımının yapılması öngörülüyor.

Türkiye’de Akaryakıt Fiyatlarına Tepki: Kilometrede 10 Kuruş Yakıt Tüketen Dacia Spring Otomobili Talep Görüyor

Ekonomik sıkıntıların yaşandığı Türkiye’de, akaryakıt fiyatlarındaki artışlar sonucunda vatandaşlar tasarruf tedbirlerini araştırıyor. Ülkede otomobil sahibi olan yaklaşık 20 milyon vatandaş, ulaşım masraflarının artmasıyla karşı karşıya. Son 4 ay içinde benzin ve motorin fiyatlarına gelen yüzde 100’lük zam, vatandaşların bütçesini olumsuz etkiliyor.

Hangisi daha hızlı? Tesla mı yoksa BYD mi?

Tesla Model 3 Tesla’nın 2017’de piyasaya sürdüğü Model 3, elektrikli sedan kategorisinde…