Genesis
Genesis

  • Üretim versiyonunun da çok uzakta olmadığı ve bir dizi yüksek performanslı Magma aracının öncüsü olması bekleniyor.
  • Genesis, mevcut serisindeki her araç için bir Magma modeli piyasaya sürmeyi planladığını söyledi.

Cömert Neolun konseptinin yanı sıra Genesis, bu gece performans odaklı bir alt marka başlatmayı planladığını duyurdu ve New York otomobil fuarı öncesindeki bir etkinlik sırasında GV60 Magma konseptini ortaya çıkardı. Koreli lüks marka, sportif GV60 versiyonunun üretime çok yakın olduğunu ve yakında yola çıkacağını, muhtemelen Magma bayrağı altındaki ilk üretim aracı olacağını söyledi.

GV60 Magma konsepti, markanın platformunu Hyundai Ioniq 5 ve Kia EV6 ile paylaşan ilk EV’sinden türetildi . GV60’ın iki kardeşi halihazırda performans modelleri olan Ioniq 5 N ve EV6 GT’yi üretti; ilki bu yılın sonlarında ilk kez ABD’deki müşterilere ulaştı. Genesis, GV60 Magma hakkında hiçbir teknik ayrıntı vermese de, 576 bg EV6 GT veya 641 bg Ioniq 5 N ile aynı bileşenleri paylaştığını görmek bizi şaşırtmaz.

Genesis GV60 Magma Özellikleri:

Genesis’in ortaya çıkardığı şey, GV60′ın bodur, agresif oranlarını, her biri bir çift havalandırmaya sahip olan kalın çamurluk kemerleri ve sivri arka kanadıyla oluşturan çarpıcı tasarımdı. Ön tampon da bataryayı, motoru ve frenleri soğutmaya yardımcı olmak için daha büyük bir girişle revize edilirken, arka tamponda önemli bir difüzör yer alıyor. Alışılmadık kanatçıklar tavandan çıkıyor ve havayı arka kanada yönlendiriyor; Magma konsepti ise aero-disk tasarımlı göz alıcı 21 inç jantlar üzerinde hareket ediyor. Genesis görsel sunmasa da kabinde yuvarlak koltukların, napa ve süet deri döşemelerin ve turuncu dikişlerin yer aldığı söyleniyor.

Genesis, GV60 Magma’nın yanı sıra Magma programının parçası olarak kabul edilen bir dizi başka aracı da sergiledi. Bunlardan ilki , geçen yılın New York otomobil fuarı öncesinde görücüye çıkan ve canlı Magma boya renginin ilk kez ortaya çıktığı GV80 Coupe konseptiydi. Kasım ayında biraz yumuşatılmış bir görünüme sahip bir üretim versiyonu ortaya çıktı, ancak yakın gelecekte bir GV80 Coupe Magma’nın geleceğini görmek bizi şaşırtmaz.

Ayrıca şirketin yalnızca Orta Doğu’da satışa sunulan orta boy lüks sedanının sportif versiyonu olan G80 Magma Special da vardı . Son olarak, Gran Turismo video oyunu için yaratılan ve geçen Aralık ayında tanıtılan gösterişli bir coupe olan X Gran Berlinetta konsepti vardı .

Genesis, G70 , G80 ve G90 sedanların yanı sıra GV70 ve GV80 crossover’lar ve GV60 EV’den oluşan mevcut serisindeki her araç için “yüksek performanslı” bir Magma modeli oluşturmayı planladığını söylüyor .

Özellikle markanın altı kez Le Mans kazananı Jacky Ickx ile marka ortağı olarak anlaştığı göz önüne alındığında, Magma çeşitlerinin sunduğu performans düzeyini merakla bekliyoruz. Etkinlikte hazır bulundu ve GV60 Magma konseptinin bir versiyonunu kullanmaktan heyecanla bahsetti.

6 comments
  1. Garip bir isim ama Genesis’e olan inancımı biraz genişletmeye hazırım. Tarih yazma hızıyla sıfırdan başarılı bir lüks marka yarattılar ve şu ana kadar neredeyse hiç yanlış adım atmadılar. Bununla neler yapabileceklerini görmek için sabırsızlanıyorum.

  2. Yakında çıkacak olan coupe’nin yanı sıra, Genesis’in tek eksiği bir performans alt markasıydı. M, AMG, RS ve V ile rekabet edebilmeleri gerekiyor. Bunu yapabilecek kaynaklara sahipler, bu yüzden şimdi doğru zaman

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
Hyundai Kona Ev

Hyundai Kona Elektrik Türkiye’de satışa sunuldu. Fiyatı, Menzili ve Teknik özellikleri

Hyundai’nin elektrikli araç devrimindeki son harikası, tamamen elektrikli SUV modeli Hyundai Kona Elektrik, Türkiye pazarına giriş yaptı.

Togg’un pil tedarikçisi Farasis, sodyum iyon bataryalı ilk otomobili tanıttı!

Yerli otomobil Togg’un pil sağlayıcısı Farasis, dünyanın ilk sodyum iyon bataryalı otomobillerinden birini duyurdu.
Lamborghini Urus

2025 Lamborghini Urus Artık 789 HP’lik Plug-in-Hybrid Versiyonuyla Geliyor!

Lamborghini, Urus’un çift turboşarjlı 4,0 litrelik V-8’ine şanzımana monte bir elektrik motoru ekleyerek Urus SE’nin toplam güç rakamını yaklaşık 800 HP’ye çıkardı.
Chery Türkiye

Chery, Türkiye’deki Satış ve Servis Ağını Genişletiyor

Türkiye otomotiv pazarına 2023’ün ilk çeyreğinde giriş yapan Chery, 40 bin 590…