Honda, dünyanın en büyük motosiklet üreticilerinden biri olarak, ‘Elektrikli Vizyonu’ çerçevesinde elektrikli motosiklet alanındaki faaliyetlerini artırmaya yönelik bir açıklama yaptı.

Elektrikli Motosiklet Satış Hedefi: 4 Milyon Adet

2030 yılında küresel satış hedefini 500 binlik bir artışla 4 milyon adede güncelleyen Honda, elektrikli motosikletlere olan yatırımlarını 2020’de başlayan süreci kapsamında 2030’a kadar toplam 500 milyar yen (yaklaşık 3,4 milyar dolar) seviyesine çıkaracak.

Çeşitli Elektrikli Modeller ve Pazarlarda Satış

Çin’de Cube ve Japonya ile Avrupa’da EM1 e: modellerini satışa sunarak elektrikli motosiklet çalışmalarına hız kazandıran Honda, 2025 yılında kullanıcılara sunmayı planladığı ilk elektrikli scooter modeli Honda SC e:’yi Japonya Mobilite Fuarı’nda sergiledi. Aynı zamanda Supersport, Naked, Offroad gibi farklı motosiklet segmentlerinde de 2030’a kadar 30’dan fazla elektrikli model tanıtılması hedefleniyor.

Modüler Platform ve Bağlanabilirlik Özellikleri

Honda, elektrikli motosiklet deneyimini bir adım öteye taşımak amacıyla motosiklet üretimindeki bilgi birikimi ve tecrübesini elektrifikasyon çalışmalarına entegre edecek. Modüler bir platform kullanarak müşteri ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmayı planlayan Honda, ayrıca bağlanabilirlik özelliklerini geliştirerek yeni bir bilgi-eğlence sistemi olan Honda RoadSync’i 2024 yılında kullanıcılara sunacak.

Telematik Kontrol Ünitesi (TCU) ile Güçlendirilen Bağlantı Özellikleri

2026 yılında satışa sunulacak yeni Honda modellerinde Telematik Kontrol Ünitesi (TCU) kullanılarak bağlantı özellikleri daha da güçlendirilecek.

İleri Teknoloji Batarya Çalışmaları

Honda, elektrikli motosikletlerin odak noktalarından biri olan batarya teknolojisinde de öncü bir rol üstleniyor. Üçlü lityum iyon bataryalara ek olarak, 2025 yılında lityum ferro-fosfat (LFP) bataryaları kullanıma sunmak için araştırmalarını sürdürerek, ihtiyaca yönelik ürünleri geliştirmeye devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
VERY

VERY: Türkiye’nin Yeni Elektrikli Otomobili 2024’te Yollarda. Togg’a Rakip!

Türkiye’nin ikinci elektrikli araç markası VERY, 2024’te yollara çıkmaya hazırlanıyor. Go Green…
Wagoneer S

Jeep Wagoneer S Detayları Ortaya Çıktı: Özellikleri ve Menzili

Geçtiğimiz yıl elektrikli araç piyasasına adım atan Jeep, 3 yeni elektrikli modeliyle…
Chery, Türkiye'de fabrika

Chery, Avrupa’da 2 otomobil fabrikası kurmayı planlıyor! Biri Türkiye olabilir!

Çin menşeli otomobil üreticisi Chery, Avrupa’da iki yeni otomobil fabrikası kurma planları…
Tek şarj 200 km

Tek şarj ile 2000 km. devri başlıyor!

Çin’deki bir katı hal pil geliştiricisi, elektrikli mobilite oyununu değiştirmeye yardımcı olabilecek…