Suzuki’nin eVX Concept modeli, 2025 yılı itibarıyla Türkiye dahil olmak üzere Avrupa’da satışa sunulması planlanıyor. Yenilenmiş tasarımı ve ilk defa sergilenecek iç mekanıyla Japonya Mobilite Fuarı’nda meraklıların ilgi odağı olacak.

Suzuki, Tokyo Big Sight’ta gerçekleştirilen Japonya Mobilite Fuarı’nda, 5 Kasım tarihine kadar sürecek olan etkinlikte eVX Concept ile birlikte çeşitli yenilikleri sergilemeye devam ediyor. “Tüm Dünyada Duyulan Heyecana Yanıt” temasıyla, Suzuki markasının geleceğin teknolojilerini yansıtacak bir standa sahip olacak. Aynı zamanda, Suzuki’ye özgü mobilite ve hizmetlerde karbon nötr bir geleceğe yönelik farklı girişimler kullanıcılara sunulacak. Suzuki standında, otomobil ve motosiklet konsept modelleri yanı sıra yeni nesil mobilite ve dıştan takma motor çözümleri de ziyaretçilerle buluşacak. Ayrıca, günlük yaşamı kolaylaştıran çeşitli mobilite çözümlerine ek olarak, karbon nötr yolunda çok yönlü girişimler de tanıtılacak.

eVX, Suzuki’nin elektrikli döneme geçişini simgeliyor

Suzuki’nin eVX modeli, elektronik kontrollü 4×4 teknolojilerini daha da geliştirerek benzersiz bir SUV sürüş deneyimi sunuyor. Yüzde 100 elektrikli eVX, 500 km’lik elektrikli menziliyle dikkat çekiyor. 4.300 mm uzunluğunda ve 1.800 mm genişliğindeki model, 1.600 mm yüksekliğinde olacak. En güncel elektrikli otomobil özelliklerini Suzuki’nin güçlü 4×4 DNA’sı ile birleştiren eVX, dikkat çekici bir tasarıma sahip. Ayrıca, 2025 yılı itibarıyla Avrupa, Japonya ve Hindistan başta olmak üzere dünyanın dört bir yanında uzun menzili ve şık tasarımıyla dikkat çekecek iddialı modele Türk kullanıcıların da erişebilmesi için çalışmalar başlamış durumda.

eWX Concept ile günlük yaşam daha konforlu hale geliyor

Suzuki’nin eWX Concept modeli, konforlu ve pratik bir mini vagon ile fütüristik EV’nin birleşimi olarak tanıtılıyor. %100 elektrikli “Mini Vagon” olarak öne çıkan eWX, şık ve sade tasarımıyla birlikte aydınlık ve kullanıcı dostu bir kabin sunuyor. 230 km’lik menziliyle günlük yaşamı destekleyen bu model, minimal alanda maksimum iç mekan sunarak günlük hayatı daha eğlenceli, rahat ve konforlu hale getirmeyi amaçlıyor. Suzuki, konsept modeliyle günlük yaşamı renklendiren rahatlık ve heyecana odaklanıyor.

1 comment
  1. Suzuki’nin eVX consept modelinin üretileceğini pek sanmıyorum. Ama üretilirse alınabilir bence. Tasarım harika.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
VERY

VERY: Türkiye’nin Yeni Elektrikli Otomobili 2024’te Yollarda. Togg’a Rakip!

Türkiye’nin ikinci elektrikli araç markası VERY, 2024’te yollara çıkmaya hazırlanıyor. Go Green…
hyundai Casper

Hyundai Casper, Avrupa’ya Elektrikli geliyor!

Hyundai, birkaç yıl önce tanıttığı mini modeli Casper’ı, Güney Kore’de zaten satışa…
Nissan'ın Qashqai

Nissan, en çok satan iki crossover Juke ve Qashqai’nin elektrikli versiyonlarını üretecek

Nissan, İngiltere’de en çok satan crossover’larından ikisi için elektrikli versiyonlar üretmeyi planlıyor. Yeni…
Sony ve Honda

Sony ve Honda’dan Oyun Severlere Üç Elektrikli Otomobil Geliyor!

Japon medyası, devler Sony ve Honda’nın heyecan verici bir haberle geliyor: İki…