Karsan’ın e-ATA Hydrogen, dünyanın en prestijli iş ödüllerinden Stevie Awards’ta Bronz Ödül’ün sahibi oldu.

Türkiye’nin önde gelen otobüs üreticilerinden Karsan, yeni nesil enerji sistemlerine yaptığı yatırımların meyvesini almaya devam ediyor. Karsan’ın e-ATA Hydrogen modeli, dünyanın en prestijli iş ödüllerinden Stevie Awards’ta Bronz Ödül’ün sahibi oldu.

e-ATA Hydrogen, 12 metre uzunluğunda, 95 yolcu kapasiteli, 500 kilometreden fazla menzile sahip bir hidrojen yakıtlı elektrikli otobüs. Ürün & Servis kategorisinde taşımacılık dalında Bronz Stevie Ödülü’ne layık görülen e-ATA Hydrogen, çevre dostu, sessiz ve verimli bir ulaşım aracı olarak dikkat çekiyor.

Karsan CEO’su Okan Baş, ödülle ilgili olarak yaptığı açıklamada, elektrikli araç üretimine 5 yıl önce başladıklarını ve hidrojen yakıt seçeneğiyle pazardaki bir boşluğu doldurduklarını söyledi. Baş, “e-ATA Hydrogen, hem şehir içi hem de şehirler arası taşımacılıkta kullanılabilen, sıfır emisyonlu ve yüksek performanslı bir otobüs. Bu ödül, Karsan’ın yenilikçi vizyonunu ve çevreye duyarlılığını kanıtlıyor.” dedi.

Karsan, e-ATA Hydrogen modelinin yanı sıra elektrikli minibüs Jest Electric ve elektrikli otobüs Atak Electric modelleriyle de pazarın öncüsü konumunda. Karsan, elektrikli araçlarının üretimini Bursa’daki fabrikasında gerçekleştiriyor.

Stevie Ödülleri Nedir?

Stevie Ödülleri, 2002 yılında kurulan ve dünyanın dört bir yanındaki kuruluşların ve çalışan profesyonellerin başarılarını ve olumlu katkılarını onurlandırmak ve kamuoyunun tanımasını sağlamak amacıyla oluşturulan dünyanın en prestijli iş ödülleridir.

Stevie Ödülleri, sekiz farklı iş ödülü yarışmasından oluşmaktadır. Bunlar arasında Amerikan İş Ödülleri, Uluslararası İş Ödülleri, Asya-Pasifik Stevie Ödülleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika Stevie Ödülleri, Alman Stevie Ödülleri, Kadınlar İçin Stevie Ödülleri, Satış ve Müşteri Hizmetleri İçin Stevie Ödülleri ve Harika İşverenler İçin Stevie Ödülleri bulunmaktadır.

Karsan’ın e-ATA Hydrogen modeli, Ürün & Servis kategorisinde taşımacılık dalında Bronz Stevie Ödülü’ne layık görülmüştür. Bu kategori, yeni veya önemli ölçüde geliştirilmiş ürün veya hizmetlerin kalitesini, yenilikçiliğini ve müşteri memnuniyetini değerlendirmektedir.

Bronz Stevie Ödülü’nün yanı sıra, Karsan ayrıca 2023 yılında Uluslararası İş Ödülleri’nde de iki Gümüş Stevie Ödülü kazanmıştır. Bunlardan biri Yılın En İyi Yeni Ürün veya Hizmeti – Otomotiv & Ulaştırma kategorisinde e-ATA Hydrogen modeli için, diğeri ise Yılın En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı – Avrupa kategorisinde Karsan Akademi projesi için verilmiştir.

https://www.karsan.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
WeRide, sürücüsüz otonom otobüs

WeRide, c otonom otobüs ile resmi olarak hizmete başladı!

2017 yılında kurulan ve dünya devleri arasında yer alan Bosch, NVIDIA, Renault-Nissan gibi şirketlerden yatırım alan WeRide, toplu taşıma faaliyetlerine sürücüsüz otonom otobüs ile başladı.

BMC Procity+ 12M EV: Elektrikli Otobüs Devrimi Başlatıyor

BMC, ASELSAN ile birlikte geliştirdiği elektrikli şehir içi otobüsü PROCITY+ 12M EV’yi ilk kez Busworld Europe 2023 Fuarı’nda sergiledi.

Türkiye Ticari Araçta da Elektrikliye Geçiyor

Otomotiv sektörü, büyük bir evrim geçiriyor. Geleneksel dizel ve benzinli araçlar, giderek…

Otokar, Busworld Europe’ta Sıfır Emisyonlu Otobüslerini Sergiledi

Otokar, Avrupa’nın en büyük otobüs fuarı Busworld Europe’ta hidrojen yakıt hücreli otobüsü…