BMC, ASELSAN ile birlikte geliştirdiği elektrikli şehir içi otobüsü PROCITY+ 12M EV’yi ilk kez Busworld Europe 2023 Fuarı’nda sergiledi.

BMC ve ASELSAN, Türkiye’nin ilk elektrikli şehir içi otobüsü olan Procity+ 12M EV üzerinde iş birliği yaparak sektöre yön veriyor. Bu çevre dostu ve ekonomik otobüs, tavanında bulunan pantograf hızlı şarj sistemiyle dikkat çekiyor, böylece kendi kendini şarj edebiliyor. Otobüsün 111,6 kWh’lik LTO bataryası yüksek performans ve uzun ömür sunarken, ASELSAN tarafından geliştirilen elektrikli çekiş sistemi yüksek tork ve düşük gürültü sağlıyor. Otobüs aynı zamanda ASELSAN’ın akıllı sürücü destek sistemleriyle donatılmış durumda. Bu sistemler, otobüsün güvenliğini artırarak şerit takip ve kör nokta uyarı sistemleri gibi özellikler sunuyor.

BMC ve ASELSAN’ın ortaklığında geliştirilen Procity+ 12M EV, Busworld Europe 2023 Fuarı’nda gösterime sunuldu ve sektör profesyonelleri tarafından büyük ilgi gördü. BMC Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, BMC’nin çevreci ve güvenilir araçlar üretmeye odaklandığını belirtirken, ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Çelik, elektrikli otobüs sektöründe önemli bir adım attıklarını vurgulayarak ASELSAN’ın üretim kapasitesine işaret etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Türkiye Ticari Araçta da Elektrikliye Geçiyor

Otomotiv sektörü, büyük bir evrim geçiriyor. Geleneksel dizel ve benzinli araçlar, giderek…

Karsan, Busworld 2023’te Elektrikli Ürün Gamıyla Göz Doldurdu!

Geleceğin mobilitesinde bir adım önde olma vizyonuyla toplu taşıma sektörünün dönüşümünde öncü rol üstlenen Karsan, Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlenen Busworld 2023 fuarında yenilikçi ürünleriyle yıldız oldu.

Otokar, Busworld Europe’ta Sıfır Emisyonlu Otobüslerini Sergiledi

Otokar, Avrupa’nın en büyük otobüs fuarı Busworld Europe’ta hidrojen yakıt hücreli otobüsü…
WeRide, sürücüsüz otonom otobüs

WeRide, c otonom otobüs ile resmi olarak hizmete başladı!

2017 yılında kurulan ve dünya devleri arasında yer alan Bosch, NVIDIA, Renault-Nissan gibi şirketlerden yatırım alan WeRide, toplu taşıma faaliyetlerine sürücüsüz otonom otobüs ile başladı.