mg 3

Cenevre Otomobil Fuarı vesilesiyle MG , %100 elektrikli otomobil serisini genişletme planlarını açıkladı ve yapılan açıklamalara göre otomobil üreticisi, Dacia Spring‘e bir rakip olacağının sinyalini verdi . 

MG ürün şefi David Allison, 2024 Cenevre Otomobil Fuarı’nda otomobil üreticisinin elektrikli araç sunumunu genişletmeye yönelik gelecek planlarını açıkladı. Hatta son söylentilere göre araba, Allison’ın açıklamalarına göre zaten var olan bir isim olan MG2 olarak adlandırılabilir.

“Sanırım bu, henüz kimsenin gerçekten başarılı bir şekilde yararlanamadığı bir segment, çünkü odak noktası, genellikle büyük miktarda para harcamak zorunda olduğunuz daha büyük otomobiller üzerinde yoğunlaştı. Ama 4 metre uzunluğunda yüzde 100 elektrikli bir otomobilin yaklaşık 20 bin avroya üretilebilmesi için çok büyük bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Birisinin bu fiyat noktasında kabul edilebilir bir menzile sahip, makul büyüklükte bir araba ile bunu yapabileceğini düşünüyorum. Peki neden biz olmasın?”

Yeni otomobil yaklaşık iki yıl içinde gelebilir ve Allison, ürün geliştirmenin uzun vadeli bir şey olduğunu belirtse de MG’nin bu yeni otomobili kısa sürede geliştirebileceğini  söyledi .

“İnsanlara, kendilerini rahat hissedecekleri fiyata, daha erişilebilir arabalar sunmaya başlamalıyız.”

Son olarak , ana şirket SAIC şu anda Çin’de şehir otomobili satmadığı için yeni otomobil özellikle Avrupa pazarı için tasarlanabilir .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
Jaecoo 7 Hibrit

Jaecoo 7 Hibrit 1000 km menzille Türkiye’ye Geliyor!

Chery’nin Yeni Markası Jaecoo 7 Türkiye’ye Doğru Yola Çıkıyor.

Tesla Model Y’nin Türkiye’deki Batarya Değişim Ücreti Açıklandı: Dudak Uçuklatan Rakam!

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, Türkiye pazarında satılan Model Y modelinin batarya değişim…
agrotech joyce yerli elektrikli-otomobil-1

Joyce : 699 Bin Liraya Yeni Yerli Elektrikli Otomobil!

Türkiye’nin Elektrikli Araç Piyasasına Yeni Bir Soluk: Joyce Elektrikli Araç Teknolojileri

Toyota C-HR PHEV üretim hattından çıktı!

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’nin Sakarya’daki fabrikasında Türkiye’de üretilen ilk Elektrikle Şarj Edilebilen Hibrit (PHEV) araç olan yeni nesil Toyota C-HR üretim hattından çıktı.