Nio ET7
Nio ET7

Nio ET7, bu son derece modern Çinli otomobil üreticisinin teknolojisinin ve lüksünün tüm yönlerini sergileyen 5,1 metre uzunluğunda bir sedan modelidir. Nio ET7, Mercedes EQS, BMW i7 ve Tesla Model S gibi modellere cevap niteliğindedir.

Ancak, Türkiye’de bir Nio aracı edinmek biraz zaman alabilir çünkü Nio’nun araç satışlarına 2024 yılına kadar başlaması beklenmiyor. İlk olarak piyasaya sürülecek olan aile dostu model Nio EL6 olacak.

Yine de ET7, şirketin ticari marka pil değiştirme teknolojisini benimsemektedir. Bu sayede (Nio’nun Türkiye’deki altyapısına bağlı istasyonlar aracılığıyla) aracınızın pilini beş dakikadan kısa bir sürede değiştirebilir ve tamamen şarj edilmiş bir pil alabilirsiniz.

Pil değiştirmek yerine şarj etmeyi tercih ederseniz, 75kWh pil için 140kW maksimum DC şarj hızına veya 100kWh pil için 180kW hıza bakmanız gerekecek; WLTP’ye göre, birleşik menzil sırasıyla 444,84 km veya 579,36 km olacak. Şirket ayrıca önümüzdeki yıl ET7 için 965,6 km’nin üzerinde menzil sağlayabilen yeni, 150kWh’lik yarı katı hâl pilini sunmayı planlıyor. Ancak, bu pilin Avrupa’ya gelecek olup olmayacağı henüz kesinlik kazanmamıştır.

Nio ET7 Fiyatı, Menzili ve Teknik Özellikleri

3 comments
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

MG’nin Yeni Elektrikli SUV Modeli Marvel R Electric Türkiye’de!

Doğan Trend Otomotiv, Doğan Holding çatısı altında faaliyet gösteren ve İngiltere’nin köklü ve saygın otomobil markalarından MG’nin (Morris Garages) Türkiye distribütörlüğünü üstlenmiş bulunmaktadır. Bu kapsamda, MG’nin yüzde 100 elektrikli yeni premium SUV modeli olan Marvel R Electric, Türkiye pazarına sunulmuştur.
BYD Qin Plus EV

BYD Qin PLUS EV, konfor ve performansı birleştiren bir seçim!

Bugün sizlere Qin PLUS Elektrikli arabasını tanıtacağım , statik performansına bir göz…
Volkswagen ve XPeng

Volkswagen ve XPeng 2 yeni elektrikli otomobil geliştirecek!

Alman otomobil üreticisi Volkswagen (VW) Grubu, Çin firması Xpeng ile iki yeni elektrikli araba geliştirileceğini bildirdi.

Volvo, 2024 C40 ve XC40 Elektrikli modellerinin fiyatlarını güncelledi.

Volvo, daha fazla menzil ve daha hızlı şarj gibi talepleri karşılamak için yükseltilmiş C40 ve XC40 Recharge elektrikli modellerini piyasaya sürdü. Yeni geliştirilen elektrikli aktarma organları seçenekleriyle 2024 modellerini tanıttı.