Kia EV6
Kia EV6

Kia, global Twitter hesabında makyajlı EV6’nın iki teaser görüntüsünü paylaştı. Özellikle aracın ön ve arka kısımlarındaki yeni ışık imzalarına odaklanan bu teaserlar, elektrikli crossover’ın bir makyaj operasyonundan geçeceğini kesinleştirdi.

2021’in sonlarında piyasaya sürülen Kia EV6, kısa süre içinde bir makyaj alacak gibi görünüyor. Kore’de görülen bir prototip, aracın yeni ışık imzasını gösterdi. Ancak, teaser görüntülerinde detaylı bir bakış açısı sunulmadı.

Makyajlı EV6’da kullanılan yeni gündüz farları, gövde renginde bir kaplama ile çevriliyor. Bu, farların alt kısmına yerleştirilmiş kıvrımlı bir çizginin varlığını gösteriyor gibi. Arka tarafta da benzer değişiklikler mevcut. Üstteki kırmızı LED şeridi, artık daha ince bir tasarıma sahip ve parçalı LED’ler yerine tek parça ışıklandırma kullanılıyor. Ayrıca, arka ışıklandırmada da ön taraftaki ışık imzasını çağrıştıran bir grafik bulunuyor.

Teknoloji anlamında, makyajlı Ioniq 5′te tanıtılan yeni 84 kWh batarya, EV6 için de olası bir seçenek. Bu batarya, önceki 77 kWh bataryaya kıyasla %9 daha fazla depolama kapasitesi sunuyor. Eğer bu değişiklikler menzile de yansırsa, EV6’nın gelecekte 529 km’ye kadar bir menzile ulaşabileceği tahmin ediliyor.

Hyundai Ioniq 5’in iç tasarımında yapılan değişikliklerin EV6’ya da yansıyıp yansımayacağı ise henüz belli değil. Kia’nın, makyajlı modeli resmi olarak tanıtmasıyla birlikte daha fazla bilgiye sahip olacağız.

1 comment
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
denza-n7

Denza N7: Daha önce Çin’de tanıtılan model artık Avrupa’da.

BYD ve Mercedes-Benz işbirliğiyle kurulan Denza markasının ürünleri, Avrupa pazarına adım atmaya…
Tesla Beta v12

Tesla Tam Otomatik Sürüş Beta v12 nihayet kullanıma sunuldu. Aklınızı başından alacak!

CEO Elon Musk’a göre Tesla nihayet Tam Otomatik Sürüş (FSD) Beta v12’yi…

BYD’nin Elektrikli Araç Satış Patlaması: Nissan’ı Geride Bırakmakla Kalmıyor, Tesla’ya Meydan Okuyor!

Çin’in önde gelen EV üreticisi BYD , Kasım ayında başka bir satış rekoru kırdı. BYD,…

JiYue 07 Tanıtıldı. Fiyatı, Menzili ve Teknik Özellikleri

Tesla’nın Model 3’üne rakip olacak JiYue 07, şık bir EV fastback olarak…