Hyundai IONIQ 5 Advance
Hyundai IONIQ 5 Advance

Hyundai Assan, Türkiye’deki elektrikli araç devrimine yeni bir fiyat stratejisiyle katılıyor. Türkiye pazarı için özel olarak tasarlanan “IONIQ 5 Advance“, 1.649.000 TL’lik fiyatıyla dikkat çekiyor. Elektrikli araçların ve üst düzey mobilite deneyiminin Türkiye’de daha geniş kitlelere ulaşmasını ve sektörde lider konumunu sürdürmeyi amaçlayan Hyundai Assan, 2024’teki elektrifikasyon stratejisine odaklanıyor.

IONIQ 5 Advance Yüzde 8 İndirim

Türk tüketicilerine özel olarak sunulan yeni donanım seviyelerini cazip ödeme koşullarıyla birleştiren Hyundai Assan, IONIQ 5 Advance modelinde geçtiğimiz ay yüzde 8’e varan bir indirim uyguladı. Segmentinde teknoloji ve konfor anlamında öne çıkan IONIQ 5’in 4×2 çekiş sistemine sahip Advance donanım seviyesi, 1.649.000 TL’lik fiyatıyla öne çıkarken aynı zamanda “Şimdi Al, 6 Ay Sonra Öde” seçeneği sunuyor. Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel, IONIQ 5’in Türk tüketicisine özel olarak geliştirilen “Advance” donanım seviyesinin, sunduğu üst düzey özelliklerle büyük ilgi gördüğünü belirtiyor.

Berkel, “Türk tüketicisi için özel olarak geliştirdiğimiz “Advance” donanım seviyesi, sunduğu optimum özellikleriyle oldukça ilgi çekiyor. Bu yeni donanım seviyemizle beraber Türk tüketicisinin elektrikli otomobillere daha kolay ulaşmalarını ve aynı zamanda geleceğin teknolojilerini en uygun fiyatla deneyimlemelerini istiyoruz. İçten yanmalı birçok SUV modelden daha ekonomik ve daha teknolojik bir otomobil satın alma fırsatı sunmaktan dolayı mutluyuz” diyor.

C-SUV segmentinde yer alan IONIQ 5 Advance, günlük kullanımda ihtiyaç duyulan tüm özellikleri sunuyor. Piksel tasarımlı LED ön farlar, dur kalk özellikli akıllı hız sabitleme kontrolü, çarpışma önleme asistanı gibi özellikler IONIQ 5 Advance’in donanımında bulunurken ön tarafta soğutma özelliğine sahip ısıtmalı deri koltuklar, BOSE Premium ses sistemi, 12,3 inçlik çift entegre bilgi ve multimedya ekranları, sanal gösterge paneli (Head-Up Display), kayar tip orta konsol ve gizli otomatik kapı kolları gibi özellikler günlük kullanımda kullanıcıya büyük kolaylık sağlıyor.

IONIQ 5 Advance Menzili ve Şarj süresi

Sürüş menzilini arttıran ve özellikle zorlu kış koşullarında önemli bir rol oynayan ısı pompası, IONIQ 5’in Advance versiyonunda standart olarak sunuluyor. Araç, 58 kWh batarya ve 170 beygir gücündeki tek arkadan itiş elektrik motoruyla donatılmış durumda. %100 dolu batarya ile birleşik kullanımda 384 km menzil sunan araç, şehir içi kullanımda ise 587 km menzile ulaşabiliyor. 0-100 km/s hızlanması 8,5 saniyede gerçekleşirken maksimum hızı 185 km/s ile sınırlı. Ayrıca, üstün 800 voltluk batarya sistemi sayesinde yalnızca 18 dakikada yüzde 10’dan yüzde 80’e şarj edilebiliyor. WLTP normlarına göre, kullanıcılar 100 km menzil için yalnızca 5 dakika şarj etmeleri yeterli.

1 comment
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
Toyota Yaris Hybrid

Toyota, Yaris Hybrid ve Yaris Cross Hybrid Modellerini Türkiye’de Satışa Sundu!

Toyota, B segmentinde büyük beğeni toplayan ve tam hibrit teknolojisiyle yüksek verimlilik…
Yılın Otomobili 2024

Türkiye’de Yılın Otomobili adayı 7 finalist belli oldu. Togg da Listede!

Otomotiv dünyasının merakla beklediği bir etkinlik olan Türkiye’de Yılın Otomobili 2024 yarışması,…
Togg T10X

Isı pompası bile olmayan TOGG yine zamlandı!

Türkiye’nin yerli elektrikli SUV otomobili Togg T10X, fiyatlarında yapılan güncelleme ile gündemde.…
Chery Fulwin T9 PHEV

Chery Fulwin T9 PHEV Çin’de tanıtıldı

Chery Fulwin T9, Çin’deki bir hükümet düzenleyicisi tarafından ortaya çıkarıldı. 2023 yılında satışa…