Renault Twingo
Renault Twingo

Renault, otomobili üç yıl içinde piyasaya sürmek ve tüketicilere 22 bin doların altında bir fiyata EV sunmak için mümkün olduğunca fazla zaman ayırmayı umarak, yaklaşmakta olan tamamen elektrikli Twingo‘nun geliştirilmesini hızlandırıyor.

Twingo Ev’nin Fiyatı :

Reuters’e göre, Renault’nun EV bölümü Ampere, tasarımı 2026 yılında Slovenya’da yapılması planlanan seri üretimle halihazırda tamamladı. Bildirdiğimiz gibi, Renault’nun 20.000 €’nun altındaki , 22.000 $ civarındaki o tatlı noktayı hedef alıyor.

Reuters’e konuşan iç kaynaklara göre yeni modelin tasarımı, Renault tedarikçilerinin alışveriş yapması, prototiplerin oluşturulması ve üretime hazırlanmasıyla geçen hafta tamamlandı. Seri üretim 2026 yılında Novo Mesto’daki Slovenya fabrikasında başlayacak.

Renault Twingo Çok yakında piyasaya sürülecek!

Renault, Twingo’yu piyasaya sürmek için zamandan tasarruf etme stratejisinin bir parçası olarak, Renault tedarikçilerinden temin edilebilecek ürünlerle, daha fazla standart bileşenle %20 daha az parça kullanmayı planlıyor.

Renault CEO’su Luca de Meo, küçük otomobilleri kârlı bir şekilde üretmenin zor bir iş olduğunu, bu nedenle çok az otomobil üreticisinin bunu yaptığını söyledi. Ancak Fransız otomobil üreticisi, parçaları küçülterek, üretim sürelerini kısaltarak, daha ucuz piller kullanarak ve pazara çıkış hızını artırarak yeni Twingo’nun maliyetlerini diğer elektrikli araçlara kıyasla %40 oranında azaltmayı hedefliyor. Şirket daha sonra aynı önlemleri, yeni piyasaya sürülen Renault 5 ve yakında çıkacak olan Renault 4 küçük SUV da dahil olmak üzere diğer EV’lerine de uygulayabileceğini söyledi .

Renault 5 E-Tech
Renault 5 E-Tech

Twingo’nun temel alacağı platformu henüz bilmiyor olsak da, elektrikli versiyon, turkuaz rengi de dahil olmak üzere birinci nesil hatchback’ten büyük ölçüde ilham alıyor ; ancak yeni Twingo, beş kapılı bir model olacak. Renault herhangi bir teknik özellik açıklamadı ancak kWh başına 6,2 mil’ye kadar verimlilik vaat ediyor, bu da arkadan çekişli Ioniq 6’yı geride bırakıyor. Ayrıca Çin yerine Avrupa’da üretileceği için sübvansiyonlar mevcut olacakları varsayılıyor 2026’da – daha da fazlasını tıraş edebileceksiniz. Elbette Renault ABD’de satış yapmıyor, dolayısıyla bu elektrikli araç Amerika’da satışa sunulmayacak ancak çoğu ülkede Avrupalılar onu ayda 100 Euro gibi düşük bir fiyata kiralayabilir .

Renault’nun ayrıca VW ile fiyatı 20.000 Euro’nun altında olan küçük bir EV geliştirmek için pazarlık yaptığı düşünülüyor ancak her iki şirket de anlaşmayı doğrulamadı.

Ampere, 2031 yılına kadar her yıl yaklaşık 1 milyon aracın üretileceği toplam yedi elektrikli modeli piyasaya sürmeyi planlıyor. Renault, bu yıl tamamen elektrikli R5’i piyasaya süreceğini, gelecek yıl ise R4 konseptini piyasaya süreceğini açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
BYD SEAL U DM-i

BYD SEAL U DM-i Menzili ve Teknik Özellikleri

Çin merkezli elektrikli araç üreticisi BYD, son olarak yeni SUV modeli olan…

Toyota’nın Yeni Nesil Katı Hal EV Pilleri ve Çığır Açan Batarya Teknolojisi

Gerçekçi olmayan uzun menzilli yeteneklere sahip çığır açıcı katı hal EV pilleriyle…

Polestar 4, markanın bugüne kadarki en çevreci arabası seçildi

İsveçli elektrikli araç üreticisi Polestar, SUV crossover modeli olan Polestar 4 için…
Cadillac Celestiq

Cadillac Celestiq Lüks EV Üretimi Başladı

EV modeli, Warren, Michigan’daki GM Global Teknik Merkezi’nde elle üretildi. Cadillac, ultra…