Renault 5 E-Tech
Renault 5 E-Tech

Renault, Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda, efsanevi Renault 5’in tamamen elektrikli versiyonu olan Renault 5 E-Tech %100 Elektrikli modelinin dünya lansmanını gerçekleştirdi. Renaulution yaklaşımıyla doğan bu yeni nesil model, özgün ruhunu benzersiz tasarım öğeleriyle tamamlıyor. Performanstan ödün vermeden ikonik tasarımı sergilemek için geliştirilen yeni nesil elektrikli platform AmpR Small üzerine üretilen Renault 5 E-Tech %100 Elektrikli, elektrikli otomobil sürüş keyfini farklı bir boyuta taşıyor.

Renault 5 E-Tech 2025 yılının ilk çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulması planlanıyor.

Renault, bu büyük lansmanla birlikte E-Tech ürün gamını da 3 Mart 2024 tarihine kadar sergileyerek kullanıcılarla bir araya geldi. MAİS A.Ş. Genel Müdürü Dr. Berk Çağdaş, Renault’un Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’ndaki bu önemli adımını şu sözlerle vurguladı: “Renault, bu yıl Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda yeni nesil bir otomotiv şirketine dönüşümünü gözler önüne seriyor. Fuarda dünya lansmanı gerçekleştirilen ve ikonik öğeleriyle dikkat çeken Renault 5 E-Tech %100 Elektrikli benzersiz bir model.”

Renault 5 E-Tech Menzili

Renault 5 E-Tech %100 Elektrikli, hem şehir içi hem de şehir dışı kullanıma uygun bir model olarak tasarlandı. 52 kWh’e kadar bataryasıyla 400 km’ye kadar WLTP menzili sağlıyor. Ayrıca, 11 kW AC şarj gücü ve 100 kW’a kadar DC şarj gücü ile gelişmiş bir şarj çözümü de sunuyor. Bununla birlikte, elektrikli şehir otomobili segmentinde nadir görülen bir özellik olarak 500 kg çekme kapasitesiyle römork da çekebiliyor.

Renault 5 E-Tech %100 Elektrikli, modern gövde orantılarıyla da dikkat çekiyor. Minimum ön ve arka uzantılara sahip, dört büyük 18 inçlik jant ve geniş iz aralığı, otomobili çevik ve stabil kılıyor. Aynı zamanda, gövdeyle aynı hizada olan tekerlekler ve kompakt boyutlar, şehir içinde kolay manevra imkanı sağlıyor.

Ayrıca, modelin teknolojik özellikleri de dikkat çekiyor. Bağlantılı hizmetler, sezgisel kullanım, ses ve termal konfor ile güvenlik sistemleri, Renault 5 E-Tech %100 Elektrikli’yi modern bir otomobil deneyimine dönüştürüyor.

Motor, batarya ve şarj kombinasyonlarıyla Renault 5 E-Tech %100 Elektrikli, şehir içi ve şehir dışı kullanıma uygun bir yapı sunuyor. 110 kW güç, 400 km’ye kadar WLTP menzili ve 100 kW’a kadar DC şarj ile çok yönlü bir model olarak öne çıkıyor.

Sonuç olarak, Renault 5 E-Tech %100 Elektrikli, efsanevi Renault 5’in mirasını devam ettirirken, modern teknoloji ve sürdürülebilirlik prensipleriyle geleceğe adım atmaya hazır bir otomobil olarak karşımıza çıkıyor. Fransız cazibesiyle donatılmış bu model, şehir otomobillerinde yeni bir çağın başlangıcını temsil ediyor.

kaynak

2 comments
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Hozon Neta’nın %100 Elektrikli SUV Modeli Avrupa’dan Önce Türkiye’de!

Çin’in öncü otomobil markalarından Hozon Neta, tamamen elektrikli kompakt SUV modeli Neta…
Kia K4

2025 Kia K4’ün Güçlü Tasarımı ile dikkat çekecek

Resmi görüntüler, yeni kompakt sedanın önümüzdeki hafta New York Uluslararası Otomobil Fuarı’nda dünya çapındaki tanıtımı öncesinde iç ve dış görünüşünü gösteriyor

Elektrikli Hilux Yolda mı? Toyota’nın İkonik Pickup Modeli Elektrifikasyon Yolculuğuna Hazırlanıyor!

Her arazi koşulunda güven sağlayan ve ağır işlerde kullanılan pickup’lar arasında özel…
Nissan'ın Qashqai

Nissan, en çok satan iki crossover Juke ve Qashqai’nin elektrikli versiyonlarını üretecek

Nissan, İngiltere’de en çok satan crossover’larından ikisi için elektrikli versiyonlar üretmeyi planlıyor. Yeni…