hyundai Casper
hyundai Casper

Hyundai, birkaç yıl önce tanıttığı mini modeli Casper’ı, Güney Kore’de zaten satışa sunmuştu. Ancak, Avrupa pazarına uzak bir seçenek gibi görünüyordu. Ancak, Güney Koreli üretici şimdi stratejisini değiştirmiş durumda.

Hyundai Casper, Avrupa’ya geliyor!

Bu değişiklik sürpriz değil aslında. Daha önce Hyundai Motor Europe‘un pazarlama şefi Andreas-Christoph Hofmann, Avrupa için giriş seviyesi bir model planladıklarını doğrulamıştı. Hatta bu açıklamadan kısa bir süre sonra, Hyundai Casper’ın casus fotoğrafları elimize ulaştı. Şimdi ise, modelle ilgili daha somut detaylar ortaya çıktı. Automotive News Europe’tan edinilen bilgilere göre, Hyundai şu anda Casper’ın Avrupa üretimi için gerekli hazırlıkları tamamlamış durumda. Avrupalı Casper, yılın üçüncü çeyreğinde resmen tanıtılacak ve teslimatlar bu yılın sonunda başlayacak. Önemli bir not olarak, Casper’ın içten yanmalı versiyonunun Avrupa’da satılmayacağını belirtelim. Avrupa’daki Casper tamamen elektrikli olacak ve bu, yeni oluşan mini-EV segmentinde rekabeti artıracak.

20.000 Euro’luk fiyatı ile rekabeti artıracak.

Casper, 3.595 mm uzunluğunda, 1.595 mm genişliğinde ve 1.575 mm yüksekliğinde bir araç. Bu ölçüler, onu Avrupa’da “light car” kategorisine sokuyor. Renault Twingo ve R5 gibi yeni elektrikli modellerle aynı şekilde, Casper da oldukça uygun bir fiyatla satışa sunulacak. İddialara göre, modelin fiyat etiketi 20.000 euro civarında olacak. Casper, Güney Kore’de üretilip Avrupa’ya gönderilecek, böylece Avrupa pazarındaki yerini sağlamlaştırmayı hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
Geely Galaxy E8

Geely Galaxy E8 Satışa Sundu. Tüm Özellikleri, Fiyatı ve Menzili

665 kilometre menzile sahip, 800 volt elektrik mimarisi kullanılan bu araç, 5…
Hyundai Ioniq 7

Ioniq 7: Hyundai’nin Yeni Büyük SUV Modeli Haziran ayında Busan Otomobil Fuarında Tanıtılacak

Hyundai’nin elektrikli model gamındaki üçüncü büyük sürprizi Ioniq 7, merakla beklenen Busan…

Basık Togg !

Aracın sahibi, Togg marka bir elektrikli aracı modifiye etmiştir. Amacı, aracını sportif…

Toyota’nın Yeni Nesil Katı Hal EV Pilleri ve Çığır Açan Batarya Teknolojisi

Gerçekçi olmayan uzun menzilli yeteneklere sahip çığır açıcı katı hal EV pilleriyle…