Nio ET7
Nio ET7

NIO ve tedarikçileri Çin EV pazarında yeni bir yol çiziyor. NIO’nun yarı katı hal EV pil üreticisi WeLion New Energy Technology, geçen ay kurulumlarda %31’lik bir artış gördü. Büyüme, NIO’nun bu ay yeni ET7 için 150 kWh pil paketini resmi olarak kiralamaya başlaması ve 621 (1.000 km) üzerinde CLTC menzili sağlamasıyla ortaya çıktı.

NIO yarı katı hal pil üreticisi Mayıs ayında büyüme görüyor

NIO, 150 kWh’lik devasa bir yarı katı hal pille çalışan ET7’yi Ocak 2021’de piyasaya sürdü. Birkaç gecikmenin ardından pil paketi, bu ay itibarıyla günlük olarak kiralanabilecek.

NIO’nun kurucusu ve CEO’su Li, resmi çıkışından önce, 150 kWh yarı katı hal piliyle çalışan ET7’yi teste tabi tuttu. Li, elektrikli otomobilin ne kadar ileri gidebileceğini görmek için bir dayanıklılık yarışması düzenledi.

14 saatlik bir canlı yayın etkinliği sırasında Li, 150 kWh pil takımıyla ET7’de 1.044 km (650 mil) yol kat etti. Ekstra %3 şarjla 36 km daha yol kat edebilirdi. Li, EV’nin yolculuğun %92’si boyunca akıllı modda olduğunu söyledi.

NIO’nun yarı katı hal pil üreticisi WeLion, artık kiralanabilecek 150 kWh’lik paketlerle çıktıyı ölçeklendiriyor.

Çin Otomotiv Pil İnovasyon İttifakı’nın (CABIA) yeni verilerine göre, Çin’de geçen ay 482,9 MWh yarı katı hal pil takıldı; bu rakam, Nisan 2024’teki 369 MWh’den %30,9 artış gösterdi.

NIO tedarikçisi WeLion katkıda bulunan tek kişiydi. Mayıs ayına kadar Çin’in (WeLion’un) yarı katı hal pil kurulumları 1.621,8 MWh’ye ulaştı.

WeLion, geçen Haziran ayında 150 kWh ET7’de kullanılmak üzere NIO’ya yarı katı hal pil hücreleri sağlamaya başladı. CnEVPost’a göre Mayıs ayında kurulan +482 MWh, 3.200 adet 150 kWh pil paketi oluşturmaya yetecek kadar olacak . Ancak WeLion’un ürünleri aynı zamanda drone’larda, robotlarda ve cihazlarda da kullanılıyor.

Çin, elektrikli araç aküsü pazarında zirvede kalmaya çalışırken, ülkenin tamamen katı hal aküsü araştırma ve geliştirmesine yaklaşık 827 milyon dolar (6 milyar RMB) harcaması bekleniyor. BYD , CATL ve WeLion dahil birçok liderin destek alması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
BYD Yuan UP

BYD, ultra uygun fiyatlı Yuan Up SUV’unun ilk resmi görsellerini paylaştı

Build Your Dreams (BYD) , Yuan Up adlı yeni kompakt SUV’un ilk tanıtımını…
Dongfeng eπ 007 elektrikli

Dongfeng eπ007 resmi olarak 14 Mart’ta piyasaya sürülecek

Artık Dongfeng eπ 007’nin 14 Mart’ta piyasaya sürüleceğini biliyoruz. Hem genişletilmiş menzil hem de…
Chery ARRIZO 8 PHEV

Chery ARRIZO 8 PHEV, 1214 Km’lik uzun yol testini başarıyla tamamladı!

Chery’nin enerji dolu yeni araçlarının dayanıklılığı ve uzun mesafe sürüş performansını doğrulamak…
Wuling Motors

Çinli Otomotiv Devi Wuling Motors, Türkiye’de Rainwoll Markasıyla Elektrikli Araç Üretecek

Çin’in lider otomotiv şirketi Wuling Motors, Avrupa’da araçlarını pazarlamak amacıyla Türkiye’de bir…