Audi, talihsiz bir coupe (R8 E-Tron), sportif bir sedan (E-Tron GT) ve Q takılı birçok SUV’un ardından ilk tam elektrikli stationwagon modeliyle karşımızda. Yüksek ihtimalle A6 Avant E-Tron ismiyle yollara çıkacak olan bu araç, kamuflajının çoğunu üstünden atarak casuslarımıza poz verdi.

Detaylarda Gizem: Tasarım ve Teknoloji

Önde ve arkada ufak tefek detaylar hala gizemini koruyor. Bölünmüş farlar günümüz trendlerinden biri olup, Q6 E-Tron’un mekanik altyapısını taşıyan bu araç, x”yeni Q3’te gördüğümüz şekilde iki far çizgisine sahip. Regülasyonlara göre, aracın yanındaki kameralar sıradan aynalara bırakılacak.

Elektrikli Dönem: İçten Yanmalı Modeller Geride Kalıyor

Geçtiğimiz yıl yayınlanan konseptle benzerlik gösteren seri üretim aracın, içten yanmalı motora sahip standart A6’ya kıyasla daha modern hatlara sahip olduğu görülüyor. Ön ızgaranın daha kapalı ve ışıklandırmalı bir versiyonu da dikkat çekiyor.

Rekabet Çemberi Genişliyor

A6 Avant E-Tron’un 2023’te listelerde yer almasıyla birlikte, BMW’nin i5 Touring’i gibi güçlü rakiplerle rekabet edecek. Ayrıca, PPE platformunu kullanan ve temel özellikleri paylaşan tam elektrikli Porsche Macan, Audi’nin ardından yollarda olacak.

Audi’de x”İçten Yanmalı Modellerin Sonu

Audi, içten yanmalı wagon modellerini geliştirmeye devam ederken, 2025 yılından itibaren bu modelleri geliştirmeyi bırakacak ve üretimi 2033 yılında sonlandıracak. Ancak, RS6 Avant’ın daha güçlü bir versiyonu gibi içten yanmalı modellerin tanıtılması devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Yeni Mercedes EQC’nin prototipi Almanya’da görüldü

Mercedes EQC’nin bir prototipi Almanya’da görüldü ve en son söylentilere göre Alman otomobil üreticisinin aracı 2025 yılında…
Hyundai N Vision 74

Hyundai’nin hidrojenle çalışan N Vision 74 süper otomobil konseptini pazara sunmaya hazırlanayıyor

Güney Kore’den gelen yakın tarihli bir rapor, Hyundai Motor Group’un birkaç yıl önce N…
Byd yangwang u7

BYD’nin YangWang U7 Fiyatı, Menzili ve Teknik Özellikleri

Tesla’nın dünyanın en büyük EV üreticisi unvanını çalmakla yetinmeyen BYD, şimdi de Musk’un en…

Chery Sterra ES: 905 km Menzil ve Yenilikçi Teknoloji!

Chery, yakında piyasaya süreceği Sterra ES isimli elektrikli sedan otomobilinin özelliklerini açıkladı…