Kia’nın ilk özel elektrikli otomobili yenileniyor. Kia EV6, çeşitli tasarım yükseltmeleri de dahil olmak üzere yeni bir makyajla görüntülendi.

Kia, EV6’yı Mart 2021’de kardeş şirket Hyundai’nin IONIQ 5’i ile birlikte ilk özel EV’si olarak tanıttı.

EV6, uzun menzilli yetenekleri, geniş iç mekanı ve dinamik sürüşü nedeniyle alıcılardan ve gazetecilerden olumlu tepkiler aldı.

Buna rağmen, EV6’nın ilk kez piyasaya sürülmesinden bu yana iki yıldan fazla zaman geçti ve sektör o zamandan beri önemli ölçüde ilerledi. Kia’nın kendi elektrikli araç tasarımı bile büyük ölçüde gelişti.

Kia, geçen ay ilk yıllık EV gününde üç yeni model tanıttı. Yeni modeller, EV5 ve EV3 konseptlerine ek olarak EV4 kompakt elektrikli SUV’yi de içeriyor. Ve bunlar, Kia’nın ilk üç sıralı elektrikli SUV’si EV9’u ortaya çıkarmasından sadece aylar sonra geldi.

Kia-EV6 makyajlı
2024 Kia EV6 (Kaynak: Kia)

Kia’nın yeni EV serisine bakıldığında, EV6’nın makyaja ihtiyacı olduğu açıktı. EV6 hala harika bir tasarıma sahip, ancak en son modellere kıyasla eski görünüyordu.

Makyajlı Kia EV6, tasarım yükseltmeleriyle görüntülendi

Kia zaten zirvede. EV6 bir makyajla tespit edildi ve ilk kez birkaç tasarım iyileştirmesi görebilirsiniz.

MOCAR’ın videosunda ilk fark edeceğiniz şeylerden biri yeniden tasarlanan farlar. EV6, en son EV sürümlerine daha çok benzeyen daha büyük, uzatılmış farlar içerir. Farları, EV4 gibi daha üçgen bir tasarıma sahip gibi görünüyor.

Kia bunu, imzası olan Starmap lightning’i içeren birkaç yeni elektrikli modeliyle yaptı.

Profil, kamuflaja rağmen, kollarda ve tekerleklerde küçük değişikliklerle benzer görünüyor. Arka tarafta gözle görülür bir değişiklik yok, ancak ışık çubuğu ve arka lambaların yükseltmeler görmesi bekleniyor.

Kia-EV6 makyajlı
Kia EV serisi soldan sağa: EV6, EV4, EV5, EV3, EV9 (Kaynak: Kia)

İçeride, kadran tipi vites değiştirici ve kablosuz şarj pedi de dahil olmak üzere her şey hemen hemen aynı görünüyor. Hatta aynı bardak tutucuları içerir.

İkinci El Kia-EV9
Kia EV9 iç mekan (Kaynak: Kia)

Ancak Kia’nın yükseltilmiş EV6’yı en son teknolojisiyle yüklemesi bekleniyor. Kia’nın çift panelli 12,3 inç gösterge ve ekranlar dahil olmak üzere Bağlantılı Araç Navigasyon Kokpiti (ccNC) işletim sistemini görmeyi bekleyebilirsiniz. EV9’da yukarıda bir örnek gösterilmiştir.

Elektrugo’nun Görüşü

Kia EV6, piyasaya sürüldükten sadece iki yıl sonra makyajlanacak. Yükseltmeler, Kia’nın endüstrinin geleceği için markayı kurmaya çalıştığı sırada geliyor.

KIA’nın EV6’sı ABD’de Ekim ayında rekor kırdı, ancak satışlar hala geçen yıla göre %12 düştü. Avrupa ve Kore’de de satışlar düştü ve Kia’yı bir yükseltme planlamaya sevk etti.

Güç aktarma organı özellikleri açıklanmadı, ancak söylentiler Kia’nın maliyetleri düşürmek için LFP pilleri ekleyebileceğini iddia ediyor.

Kia, 2024 serisine yeni bir uzun menzilli Light donanımı ekledi. Otomobil üreticisi, 2024 EV6 Light Long Range donanımında, 45.950 $ (önerilen paket) ve 500 km. menzil ile doğru satın alınabilirlik ve menzil dengesini sunmayı hedefliyor.

Yeni Kia EV6’da ne gibi değişiklikler görmek istersiniz? Yorumlarda bize bildirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
Byd Denza Z9 GT

BYD Denza Z9 GT, Pekin Otomobil Fuarı’nda tanıttıldı!

Z9 GT , neredeyse 1.000 hp’ye varan güçle BYD’nin e3 teknolojisine dayanıyor . Denza, Mayıs ayında Z9 GT ile ilgili bir teknoloji lansman etkinliği düzenleyecek ve modelin resmi lansmanı yıl sonunda gerçekleşecek.

Dongfeng, Yenilikçi Sodyum İyon Bataryalı Nammi 01 Modelini Piyasaya Sürüyor

Çinli otomotiv devi Dongfeng Motor, 17 Kasım’da başlayacak Guangzhou Otomobil Fuarı’yla eşzamanlı…
BYD Atto 3

BYD Atto3 Türkiye’ye Resmi Olarak Giriş Yaptı: Fiyat Açıklandı, Togg’a Ciddi Rakip

Dünyanın önde gelen elektrikli araç üreticilerinden BYD (Build Your Dreams), Eylül ayında…
Jeep Avenger

Jeep Avenger Elektrikli SUV İncelemesi Fiyatı ve Menzili

Jeep‘in elektrikli modeli olan Avenger, 2022 Paris Otomobil Fuarı’nda ilk kez görücüye…