ZEEKR 009 GRAND
ZEEKR 009 GRAND

EV markası ZEEKR, mevcut 009 çok amaçlı aracının (MPV) yeni ultra lüks versiyonunu tanıttı. Yeni 4 koltuklu ZEEKR 009 Grand, cilalı mermer, krom detaylar, dev bir LCD ekran ve güçlü hoparlörlerle yolculara “ekstrem lüks” sunmak üzere tasarlandı. Aynı zamanda hızlı olduğundan da bahsetmiş miydik?

ZEEKR, Çin merkezli, Avrupa da dahil olmak üzere yeni küresel pazarlara köklerini genişleten, elektrikli araç merkezli nispeten genç bir marka olmaya devam ediyor. Geely’nin sahip olduğu alt markanın mevcut portföyü, MIX adı verilen yeni bir tamamen elektrikli minibüse ek olarak mevcut dört modelden oluşuyor .

ZEEKR’nin ikinci yolcu modeli olan 009, 2023 yılında piyasaya sürüldü. Daha büyük ailelere ve lüks müşterilere sürdürülebilir lüks sağlamak üzere tasarlanmış büyük, çok amaçlı bir araçtır (MPV). ZEEKR’ın amiral gemisi olan 001 yanında 009’dan da oldukça etkilendik.

Orijinal ZEEKR 009, CATL’nin enerji yoğun Qilin pilleriyle tamamlanarak bir yıldan fazla bir süre önce üretime başladı ve şu ana kadar Çin’de kayda değer satışlar gördü. Ancak ZEEKR’ye göre 009 yeterince lüks değildi, bu yüzden mühendisleri neredeyse şoförünü gerektiren yeni bir mermer kaplı model geliştirdi. ZEEKR 009 Grand ile tanışın.

ZEEKR’ın yeni 009 Grand’ı içeriden ve dışarıdan lüksü haykırıyor!

ZEEKR, Çin’de düzenlenen yeni MPV lansman etkinliğinin ardından bugün 009 Grand’ın ayrıntılarını paylaştı . Otomobil üreticisi güncellenen modeli, müşterilerine “yolda lüks, gözlerden uzak, sessiz, konforlu ve güvenli bir vaha” sunan 009’un lüks, dört koltuklu bir versiyonu olarak tanımlıyor.

Ön kısımda, her biri 30 saatlik cilalama işlemini tamamlayan usta zanaatkarlar tarafından el yapımı, paslanmaz çelik bir ızgara bulunur. Yan tarafta hareket eden 20 inçlik dövme jantların her biri, 20 saatlik cilalamadan önce 10 ayrı üretim sürecinden geçiyor ve ardından yüzeyine 240 ışık ve gölge lazer şeridi kazınıyor.

ZEEKR’e göre arka kısımda 12 bölgeli destekli ve 24 yönlü ayarlı iki konforlu koltuk bulunuyor; bu da dünyada türünün tek örneği. ZEEKR 009 Grand’ın tasarım dilinin özünde sürükleyici bir deneyim yer alıyor ve yukarıdaki görsellerden de açıkça anlaşılıyor.

Arka kabin, MPV’nin devasa 43 inçlik mini LED akıllı ekranının altında şık bir çıkıntı sağlayan, Himalayalar’dan gelen orijinal elle cilalanmış mermerden yapılmıştır. ZEEKR, iç mekandaki deneyime katkıda bulunmak için 31 hoparlörlü Yamaha Çevresel Ses sistemini hayata geçirdi. Arka alanın tamamı, atıştırmalıklar da dahil olmak üzere sinema salonu hissi verecek şekilde konumlandırıldı.

 Arkadaki yolcular, soğutma ve ısıtma özelliklerine ve dahili ultraviyole sterilizasyon fonksiyonuna sahip 18 litrelik bir buzdolabına erişebilir. Bu özel görüntüleme deneyimini sunmanın bir diğer önemli unsuru da sektörde bir ilk olan son teknoloji ürünü LC ışık perdesi camıdır. Yayına göre:

Bu ışık perdesi camı en karanlık haliyle saf siyah bir renk sunar. Sadece %0,5’lik ışık geçirgenliği ile kornaları veya bakışları dış dünyadan tamamen izole eder. 10 seviyeli parlaklık ayarıyla en hızlı karartma yalnızca 1,5 saniye sürer. ZEEKR 009 Grand’da arka koltuktaki yolcular için özel bir süit oluşturmak amacıyla sıralar arasında eksiksiz bir bölme kuruldu. Arka kabindeki kamera, konferans modunda otomatik olarak açılabilir. Sınıfında benzersiz ‘Gizlilik Modu’ ile eşleştirilen Zeekr 009 Grand, ustalarının mahremiyetini korur.

009 Grand’ın altında, ZEEKR’nin iki silikon karbürle çalışan elektrik motoru ve yukarıda adı geçen Qilin pilleriyle desteklenen 800V platform teknolojisi yer alıyor; bu teknoloji, 3,9 saniyede 0-100 km/sa (0-62 mil/sa) hızlanma ve 702 km (436 mil) sunuyor. Tek bir şarjla CLTC menzili.

Son olarak 009 Grand, LiDAR, yüksek çözünürlüklü kameralar ve milimetrik dalga radarlarıyla tamamlanmış bir sensör paketine sahip olup, sürücü kim olursa olsun gelişmiş akıllı sürüş desteği işlevlerini destekler.

ZEEKR 009 Grand şu anda Çin’de 789.000 RMB (109.000 $) başlangıç ​​fiyatıyla satışa sunuluyor. Aşağıdaki Himalayan marble daha yakından bir bakış:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Skywell SKYHOME tanıtıldı! İşte Özellikleri, Fiyatı ve Menzili

Skyworth şirketine ait, elektrikli otomobiller üreten Skywell markası, yeni sedan modeli olan…

Basık Togg !

Aracın sahibi, Togg marka bir elektrikli aracı modifiye etmiştir. Amacı, aracını sportif…
Çinli BYD

Çin’de Patlak Veren Skandal: Elektrikli Otomobil Markaları İflas Ediyor!

Son zamanlarda, elektrikli otomobil endüstrisindeki rekabet giderek kızışıyor ve bu da birleşmeleri…

Yenilikçi Süspansiyon Teknolojisi: Elektrikli Araçların Menzilini Artıran Sabancı Üniversitesi Projesi

Sabancı Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nin öncülüğünde yürütülen proje, Yükseköğretim Kurumu (YÖK) tarafından “Üstün…