Nissan Micra EV
Nissan Micra EV

Nissan EV satışlarını artırmaya çalışırken, bu yılın sonlarında uygun fiyatlı bir elektrikli otomobil daha tanıtılacak . Nissan, en yeni düşük maliyetli elektrikli otomobili olarak yeni Micra EV’yi tanıtacak.

Nissan birkaç yıldır Micra’nın elektrikli halefinin tanıtımını yapıyor . Yeni EV, Renault-Nissan-Mitsubishi ittifakının bir parçası olarak tanıtıldı.

İki yılı aşkın bir süre önce şirket şunu iddia etmişti: “Bu tamamen yeni model, Nissan tarafından tasarlanacak ve yeni ortak platformumuz kullanılarak Renault tarafından tasarlanıp üretilecek.”

Giriş seviyesi EV, İttifak’ın EV saldırısını başlatmak için beş yıllık bir süre içinde 23 milyar euro (24,5 milyar dolar) yatırım yapma planlarının bir parçasıydı. Nissan, maliyetleri düşürmeyi ve uygun fiyatlı EV’leri piyasaya sürmeyi hedeflediği için geçen ay kendi iş güncellemesini açıkladı.

Nissan’ın yeni “Arc” iş planı, ortaklıkları ve teknolojisi aracılığıyla “yeni nesil EV maliyetlerinin önemli ölçüde azaltılmasını” hedefliyor.

Nissan Micra EV yeni düşük maliyetli seçenek olarak gelecek

Otomobil üreticisi yakında beş yeni elektrikli otomobili piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Kasım ayında Nissan , Sunderland fabrikasında elektrikli Juke, Qashqai ve LEAF halefi de dahil olmak üzere üç yeni elektrikli araç inşa etmek için 3 milyar £’a (3,8 milyar $) kadar yatırım yaptığını açıklamıştı .

Ancak Nissan, bu yılın sonlarında tanıtılacak Micra EV ile çalışmalara başlayacak.

Artan talebi karşılaması nedeniyle Nissan’ın en yeni düşük maliyetli elektrikli otomobili olacak.

Micra Ev’nin Menzili

Nissan henüz tüm ayrıntıları açıklamamış olsa da, Renault 5’e güç veren aynı AmpR Küçük Platformu kullanması bekleniyor. Renault, 52 kWh’lik bir batarya ile 249 mil (400 km.) menzile sahip ve Nissan Micra EV’nin de benzer özelliklere sahip olması bekleniyor.

Ayrıca daha düşük bir fiyatla 186 mil (300 km.) menzil için iyi olan 40 kWh gibi daha küçük pil seçenekleri de sunabilir.

Auto Express’e göre Micra EV, Nissan’ın yeni elektrikli otomobil serisinin ilki olacak. Kaynakların yeni LEAF ile de belirttiği gibi, yeni düşük maliyetli EV’lerin tasarımının Ariya’nın tasarımına daha yakın olması bekleniyor.

Nissan, “ailelere yönelik EV’ler geliştirerek, güç aktarma organlarını entegre ederek, yeni nesil üretimden yararlanarak, grup kaynaklarından ve akü yeniliklerinden yararlanarak” yeni elektrikli modellerinin maliyetlerini %30 oranında azaltmayı hedeflediğini söyledi.

Otomobil üreticisi, bu alanlara odaklanarak elektrikli otomobillerinin 2030 yılına kadar (eğer daha erken değilse) gazla çalışan araçlarla fiyat eşitliğine ulaşmasını bekliyor.

Nissan ayrıca rekabet avantajı elde etmek için tamamen katı hal gibi yeni EV pillerini piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu hafta yeni tamamen katı hal EV pil pilot hattının inşaatına başladı .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Ekim Ayının En Çok Satan Elektrikli Arabaları

Gün geçtikçe, elektrikli araçlar otomotiv endüstrisinde daha fazla yer kaplıyor ve geleneksel…
Ford-Explorer-EV Tamamen elektrikli Ford Explorer (Kaynak: Ford)

Ford Explorer EV daha fazla menzil ve kaliteyle piyasaya çıkıyor

Tamamen elektrikli Ford Explorer nihayet Avrupa’da satışa çıkıyor. Ford, 600 km.’ye kadar menzili ve 50.000…
Robotaxi

Tesla ‘robotaxi’ yi 8 Ağustos’ta tanıtacak!

Tesla CEO’su Elon Musk, otomobil üreticisinin yeni nesil sürücüsüz araç olan yeni…
Lotus

Lotus, spor otomobilin geleceğinin yazılım olduğunu düşünüyor!

Bir Lotus’u Lotus yapan nedir?  Otomotiv tarihine aşina olan herkes, Colin Chapman‘ın…