Yeni Kia EV3
Yeni Kia EV3


Elektrikli otomobil pazarı, uzun süre devam eden hızlı büyümenin ardından ivmesini kaybetmeye başladı gibi görünüyor. Ancak Kia’nın elektrikli araçlara yönelik atağı planlandığı gibi devam ediyor ve daha fazla modelin tanıtımı bekleniyor.

Şimdi sırada markanın en uygun fiyatlı sıfır emisyonlu modeli olan EV3 var. Geçen Kasım ayında Los Angeles Otomobil Fuarı’nda konsept olarak tanıtılan crossover, neredeyse üretim için hazır durumda.

Tasarımı

Kia galiba tamponları biraz değiştirecek ve farklı jantlar sunacak, ancak konseptin temel özelliklerini koruyacak. Genel olarak, EV5/EV5 GT’nin küçültülmüş bir versiyonunu bekleyebiliriz.

23 Mayıs’ta tam hâlini göreceğiz. Geçen yıl gördüğümüz kutu profiline sahip ilginç ışıkların, üretim versiyonunda pek değişmediği görülüyor. Büyük bir kısmı konsepte benzediği, geri kalan kısmın ise daha büyük yan aynalar ve kapı kollarıyla değiştiği anlaşılıyor.

EV3 Konsepti neredeyse hiç fiziksel kontrol içermeyen minimalist bir iç mekana sahipti ancak üretim versiyonunun bu kadar sade olacağını sanmıyorum, çünkü Koreli markaların fiziksel düğmeleri seviyorlar.

Kia EV3 Tahmini şarj bilgileri

Yeni modelimiz, EV6 ve EV9’daki E-GMP platformunda üretiliyor ve maliyeti azaltmak için 800 volt yerine 400 voltluk bir altyapı kullanacak gibi görünüyor. Yani ultra hızlı şarjı unutun. EV5, %30’dan %80’e kadar şarj olabilmesi için 27 dakika sürerken, EV6 %10’dan %80’e 18 dakikada ulaşabiliyor.

1 comment
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
Chery OMODA

En Ucuz Chery Omoda 3 Türkiye’ye geliyor!

Chery’nin alt markaları Omoda ve Jaecoo, Avrupa pazarına adım atıyor. Son duyuruya…
magna

Magna : 340 beygir gücünde bu motor sadece 75 kilo!

Dünyanın en büyük ve en güçlü teknoloji etkinliklerinden biri olan CES 2024,…
Audi Q6 e-Tron

Nihayet Audi Q6 E-Tron Tanıtıldı! Menzili ve Özellikleri

► Yeni, akülü elektrikli Q6 e-Tron SUV ortaya çıktı. ► 625 km. menzile kadar e-Macan gibi PPE platformunu kullanıyor

Hyundai ve Kia, ABD’deki Elektrikli Araç Pazarında Hızla Yükseliyor: İşte Güçlü Talebin Ardındaki Hikaye

Geçtiğimiz aylarda, “Otomobil üreticileri elektrikli araç talebini fazla tahmin etti” gibi manşetlerle…