Byd Elektrikli Pick-up
Byd Elektrikli Pick-up

Yeni görüntüler , Build Your Dreams’in (BYD) ilk tamamen elektrikli pick-up modelini gösteriyor . Kamuflajlı görüntülerde, 2024’ün sonundan önce dünya çapında EV pazarlarına çıkacağı doğrulanan orta ila tam boyutlu bir kamyon görülüyor.

BYD, büyüyen bir segmentte ününü genişletmeye devam eden, Çin merkezli küresel bir EV otomobil üreticisi olarak bulunuyor.

Yalnızca 2024 yılında, BYD’nin önümüzdeki üç ay içinde Çin’de Yeni Enerji Araçlarının (NEV’ler) %50 pazar payına sahip olacağını tahmin ettiğini, kendi adı ve alt markaları altında birkaç yeni model piyasaya sürdüğünü, Tayland’da üretime başladığını ve ürün yelpazesini genişlettiğini gördük . Satışlar Avrupa’nın daha büyük bir kısmına ulaşıyor .

Çin içinde ve dışında yeni pazarlara yol açabilecek modellerden biri de üretilmesi yakın gibi görünen ve hatta 2024’de piyasaya sürülmesi muhtemel Byd tamamen elektrikli Pick-up’ı.

BYD, elektrikli pick-up bu yıl geleceğini doğruladı

Yukarıda görülen görseller CnEVPost tarafından edinildi ve BYD’nin bu yıl ilk elektrikli pick-up modelini piyasaya sürmeyi planladığı ve modeli dünya çapında satmayı planladığı öğrenildi. Gönderide ayrıca EV’nin geliştirilmesine yakın bir kaynağın, pick-up Toyota tarafından yakın zamanda tanıtılan elektrikli Hilux kamyondan biraz daha büyük, orta ila tam boyutlu olarak tanımlandığı da paylaşıldı .

Bugünün en son görüntüleri, potansiyel bir BYD marka elektrikli pick-up için iki yıllık destandaki bir sonraki görsel bölümdür; çünkü böyle bir modelin olasılığı, sızdırılan yol testi görüntülerinin ardından 2022’de Çin sosyal medyasında dedikodu değirmeninde dolaşmaya başladı .

O zamanlar sosyal medyada, pick-up BYD’nin daha sonra Formula Bao olarak anılacak olan “F Markası” adı altında piyasaya sürüleceği yönünde spekülasyonlar yapılıyordu. Bununla birlikte, Çin’de pick-up’lar, yolcu elektrikli araçlarıyla karşılaştırıldığında çeşitli kısıtlamalara tabidir çünkü ülke bunları hafif kamyon olarak sınıflandırmaktadır. Bu, Çin’in henüz BYD’den bir elektrikli pick-up görmemesinin önemli bir nedeni olabilir ve yeni büyük EV’yi piyasaya sürüldüğü takdirde diğer pazarlarda da satmayı planladığı yönündeki spekülasyonları destekleyen kanıtlar olabilir.

Diğer ayrıntılar şu an için belirsizliğini koruyor ancak BYD temsilcileri, ilk yeni elektrikli kamyonetinin aslında orta büyüklükten büyüğe bir model olarak konumlandığını, küresel pazar için geliştirildiğini ve önümüzdeki yıl içinde tanıtılmasının beklendiği doğrulandı. Otomobil üreticisi, kaynağının anonim kalmasını istediği kamufle edilmiş görüntüler hakkında yorumda bulunmadı.

1 comment
  1. Raporlar, aracın önce PHEV, ardından gelecek yıl BEV versiyonunun olacağı yönünde.

    PHEV bu tip bir araç için mantıklıdır.

    Katı hal piller yaygınlaştığında ve yeterli rafine mineral kaynağı mevcut olduğunda, PHEV’ler hızla kullanımdan kaldırılacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Toyota C-HR PHEV üretim hattından çıktı!

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’nin Sakarya’daki fabrikasında Türkiye’de üretilen ilk Elektrikle Şarj Edilebilen Hibrit (PHEV) araç olan yeni nesil Toyota C-HR üretim hattından çıktı.
Yuki AMY

Yuki Amy Fiyatı, Menzili ve Özellikleri

Otomobil endüstrisinde sürdürülebilirlik ve yenilikçilik giderek daha fazla önem kazanıyor. Bu değişimde,…
Hyundai Ioniq 5

Hyundai Ioniq 5 yenilendi! İşte tüm detaylar

Makyaj operasyonu, Ioniq 5’in boyutlarını biraz değiştirdi.
Xiaomi SU7

Xiaomi’nin Elektrikli Otomobili SU7 Tanıtıldı: 800 Km Menzil ve İleri Teknoloji Özellikleri!

Xiaomi’nin ilk otomobili, tanıtımı 28 Aralık’ta yapılacak ve resmi olarak 800 kilometre…