Joyce elektrikli araç
Joyce elektrikli araç

Agrotech Grup’un yan kuruluşu olan Joyce Elektrikli Araçlar Teknolojileri, elektrikli araç, motor ve batarya üretimine yönelik önemli adımlar atıyor. Şirket, bu yıl Ekim ayında tüketicilerle buluşacak Joyce marka elektrikli otomobiliyle pazarda yer alacak. Ürünün 699 bin TL’den satışa sunulması planlanırken, aynı zamanda elektrikli araçlara servis hizmeti de sunulacak. Şirket, Ekim ayına kadar farklı şehirlerde 20 özel servis açmayı planlarken, 2025 yılında elektrikli ticari araçlarını piyasaya sürmeyi ve güçlü bir bayi ağı oluşturarak farklı markalardan elektrikli araçların satışını gerçekleştirmeyi hedefliyor.

agrotech joyce yerli elektrikli otomobil
agrotech joyce yerli elektrikli-otomobil-1

Agrotech’un Yenilikçi Adımları ve İş Birlikleri

Agrotech, son dönemde teknoloji ve tarım alanlarındaki yatırımları ve iş birlikleriyle dikkat çekiyor. Şirket, Joyce Elektrikli Araçlar Teknolojileri’nin yüzde 75’ini satın alarak yerli elektrikli araç üretimine giriş yapacağını duyurdu. Bu iş birliği ile çevreci elektrikli araçlar alanında hizmet veren Joyce, Agrotech’un büyüme stratejilerine katkı sağlayacak. Agrotech, aynı zamanda yeni nesil tarımsal teknolojilere odaklanarak önemli adımlar atmıştır.

Silikon Vadisi’nde Yeni Şirket Kuruluyor

Agrotech, Joyce Elektrikli Araçlar Teknolojileri ile birlikte Silikon Vadisi’nde yeni bir şirket kurarak Türk bayrağını gururla dalgalandıracak. Bu adım, şirketin uluslararası alanda etkin bir oyuncu olma hedefini destekliyor. Basın toplantısında, Agrotech Grup yöneticileri ve Joyce Elektrikli Araçlar Teknolojileri yetkilileri bir araya gelerek iş birliği ve gelecek planları hakkında bilgi verdi.

Teknoloji İhracatı ve Yenilikçi Ürünler

Agrotech, Silikon Vadisi’nde kurulan şirket aracılığıyla teknoloji ihracatı yapacak ve dünya çapında faaliyet gösterecek. Yerli ve milli üretimin önemine vurgu yaparak, yazılım, donanım, inovasyon ve Ar-Ge çalışmalarıyla öne çıkan çözümler sunmayı hedefliyor.

29 ekimde piyasada olacak!

29 Ekim’de piyasaya sürülecek olan L7 sınıfı yerli elektrikli araç, yerli motor, yerli batarya ve yerli elektronik sistemlere sahip olacak. Bu araç, 699.000 TL tüketici fiyatıyla öncelikle Türkiye’de satışa sunulacak. Ayrıca, elektrikli araçlar, insansız kara araçları, insansız kurtarma araçları, sağlık ve birçok sektöre özelleştirilmiş elektrikli araçların üretim kapasitesi 2024 yılı içinde yüzde 400 artırılacak ve 14 farklı ülkeye ihraç edilecek. Ar-Ge ve üretim hakları Agrotech’e ait olan BLDC motor teknolojisi, sadece elektrikli araçlar için değil; sağlık, savunma sanayi, komuta kontrol merkezleri, deniz araçları, ağır iş ve sanayi makineleri, elektrikli ev aletleri gibi 20’nin üzerinde sektörde kullanılan farklı motorlar için üretim yapacak şekilde kapasite artırımı yapılacak. Entegre batarya sistemleri ise sadece Agrotech tarafından üretilen ürünler için değil; farklı alanlarda kullanılan ürünleri de kapsayacak ve ihracata yönlendirilecek.

Yerli Üretim ve İhracat Hedefleri

Joyce Elektrikli Araçlar Teknolojileri CEO’su Eren Efe Erkan, Türkiye’de üretilecek yerli elektrikli araçlar için tasarlanan teknolojilerin, dünya genelinde elektrikli araç üreticilerine ana tedarikçi olarak sunulacağını açıkladı. Üretim kapasitesinin artırılmasıyla iç piyasanın yanı sıra 14 farklı ülkeye ihracat hedefleniyor. Agrotech’in teknolojik yetenekleri, farklı endüstrilere özel araçlar üretme potansiyelini de beraberinde getiriyor.

Joyce VC3 Elektrikli Araç Teknik Özellikleri

ÖzellikDeğer
Uzunluk x Genişlik x Yükseklik3500 x 1500 x 1530 mm
Yüksüz yerden yükseklik150 mm
Tam yüklü yerden yükseklik120 mm
Dingil mesafesi2360 mm
Ön / Arka SüspansiyonMac Pherson bağımsız / arka kol bağımsız olmayan süspansiyon
ÇekişÖnden çekiş
FrenlerÖn plaka arka kampana
Lastikler165/65 R14
Maksimum hız100 km/s
Minimum dönüş çapı10,5 m
Voltage platformu400 V
Motor tipiSabit mıknatıslı senkron
Tırmanma performansı%20
Nominal güç15/30 Kw
Batarya paketiLityum İyon
Batarya kapasitesi15 kw
Ağırlık805 kg
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
citroen ami

Türkiye, Citroën Ami’nin En Popüler Pazarları Arasında 3. Sırada

Citroën Ami, Türkiye’de büyük bir başarı elde ederek dünyada en çok satılan…

Stellantis, Elektrikli Araçlarda Avrupa Pazarında Tesla’yı Geride Bırakarak Yükseliyor

Bir zamanlar Avrupa Birliği’nin içten yanmalı yakıtlı araçları kısıtlama yönündeki baskısını sert bir şekilde eleştiren Stellantis, artık odak noktasını elektrikli araçlara kaydırmanın meyvelerini topluyor; Fransa, Çin markalarını dondururken Avrupa yapımı arabalara yönelik revize edilmiş “yeşil bonus” teşvikleri sayesinde başı çekiyor. Dün şirket, Avrupa’daki elektrikli araç satışlarında Tesla’yı geride bırakarak %37’lik bir artışla yıllık bazda %7’lik bir satış artışı duyurdu.
Mercedes eq serisi

Stellantis ve Mercedes-Benz, Çin arabalarıyla rekabet etmek için 4 yeni fabrika inşa ediyor!

Avrupalı ​​otomobil üreticilerine EV sektöründe Çin’e karşı mücadele etmek için büyük bir…
Lotus

Lotus, spor otomobilin geleceğinin yazılım olduğunu düşünüyor!

Bir Lotus’u Lotus yapan nedir?  Otomotiv tarihine aşina olan herkes, Colin Chapman‘ın…