Lucid Earth
Lucid Earth
  • ” Lucid Earth “, Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) kayıtlı bir ticari markadır ve muhtemelen markanın yakında çıkacak 50.000 doların altındaki SUV modelinin adıdır.
  • Lucid Motors ayrıca “Earth Dream Edition” için Air sedan’ın ilk üretim çalışmasına benzer üst düzey bir lansman sürümü trimini belirten ticari marka başvurusunda bulundu .
  • Lucid CEO’su Peter Rawlinson geçtiğimiz günlerde yeni yüksek hacimli, orta boy elektrikli SUV’nin 2026 sonlarında üretime başlamasının planlandığını duyurdu.

İnternette yapılan küçük bir hafiyelik, Lucid’in yeni orta boy elektrikli SUV’unun olası adını ortaya çıkardı. InsideEV’ler ilk olarak Ocak ayında Kaliforniya merkezli EV üreticisinin Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) “Lucid Earth” için bir ticari marka başvurusunda bulunduğunu bildirdi. Lucid ayrıca yakında çıkacak EV’nin piyasaya sürülecek ilk donanım seviyesi olabilecek “Earth Dream Edition” için de ticari marka başvurusunda bulundu.

Bu haftanın başlarında Lucid CEO’su Peter Rawlinson, şirketin “48.000 $ civarında” başlangıç ​​fiyatıyla yeni, yüksek hacimli, orta boy bir elektrikli SUV üreteceğini doğruladı. Ayrıca 2026’nın sonlarında üretime başlayacağını söylese de, adı da dahil olmak üzere başka hiçbir ayrıntı açıklanmadı.

Açıkçası, Lucid’in üçüncü modelinin adı Earth henüz resmi olarak açıklanmadı, ancak iyi bir bahis gibi görünüyor. 31 Ocak 2024’te başvurusu yapılan ticari marka, şu anda USPTO tarafından incelenmeyi bekliyor ve aynı zamanda Lucid’in diğer iki modeli olan Air sedan ve Gravity SUV ile de benzer bir tona sahip .

Sedan, yalnızca tek bir model yılı için sunulan tam yüklü Dream Edition donanımıyla piyasaya sürüldü. Gravity’nin de aynı yolu izlemesini bekliyoruz ve Lucid’in “Earth Dream Edition” için ticari marka başvurusunda bulunmasıyla, orta boy SUV’un da aynı muameleyi görmesi mantıklı görünüyor. Resmi ismin yanı sıra Lucid’in daha uygun fiyatlı yeni modeli hakkında daha fazla ayrıntı öğrenmeyi hâlâ bekliyoruz, bu yüzden Elektrugo’yu takip etmeye devam edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
Opel Astra Sports Tourer Electric

Opel Astra Sports Tourer Electric’in özellikleri, fiyatı, menzili ve diğer tüm detayları.

Opel Astra Sports Tourer Electric, Opel’in ikonik modeli olarak tanıtıldı. Bu tamamen…
Hyundai SANTA FE

Hyundai’nin 5. Nesil SANTA FE Modeli Red Dot Tasarım Ödülü’nü Kazandı

Hyundai, SANTA FE’nin beşinci nesliyle, prestijli Red Dot Tasarım Ödülü’nü alarak başarılarını…
Mercedes eSprinter

Mercedes-Benz’in elektrikli eSprinter 2024’ün ikinci yarısında Türkiye’de!

Yenilikçi elektrikli ticari araç Mercedes-Benz eSprinter, heyecan verici özellikleriyle yakında yollarda olacak.…
Range Rover Velar elektrikli

Elektrikli Range Rover Velar’dan İlk Görüntüleri basına sızdı!

Land Rover’ın ikinci tamamen elektrikli aracı olan Velar Electric’in ilk prototip görüntüleri…