Her arazi koşulunda güven sağlayan ve ağır işlerde kullanılan pickup’lar arasında özel bir yere sahip olan Hilux, “ölümsüz” lakabıyla tanınıyor.

Bu Japon aracı, önümüzdeki yıllarda yeni bir altyapı ile karşımıza çıkabilir. Yakın bir gelecekte müşterilere sunulacak olan hibrit dizel seçeneği, Hilux’un elektrifikasyon yolculuğunda bir adım olarak dikkat çekiyor. Ancak Toyota’nın not defterinde tamamen elektrikli bir Hilux’un planları olduğu da konuşulanlar arasında.

Toyota Avrupa’nın ticari araç başkanı Emmanuel Beaune, yaptığı Top Gear röportajında, “Farklı güç üniteleri sunma planımızda Hilux EV için attığımız adımlar olsa da kesin bir şey söylemek için henüz erken.” ifadeleriyle, Toyota’nın elektrikli Hilux konusunda çalışmalar yaptığını ancak kesin bir açıklamanın henüz yapılmadığını belirtti.

Toyota, daha önce 2022 yılında Hilux Revo BEV adlı tamamen elektrikli bir Hilux konseptini tanıtmıştı. Bu aracın 230 km menzile sahip olduğu biliniyor, ancak diğer detaylar hakkında bilgi bulunmamaktadır. Toyota’nın Tayland gibi bölgelerde elektrikli pickuplar sunma planlarını açıklamasının üzerinden çok zaman geçmedi. Bu nedenle, elektrikli Hilux ile ilgili daha fazla detayın yakın bir zamanda ortaya çıkabileceği düşünülmektedir.

Şu an için piyasada, elektrikli Hilux’un rekabet edeceği bir rakip bulunmuyor. Isuzu tarafından elektrikli bir D-Max ve VW tarafından Amarok EV geliştiriliyor olabilir, ancak hangi markanın ilk adımı atacağını zaman gösterecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Ekim Ayının En Çok Satan Elektrikli Arabaları

Gün geçtikçe, elektrikli araçlar otomotiv endüstrisinde daha fazla yer kaplıyor ve geleneksel…
Hyundai IONIQ 5 Advance

Hyundai IONIQ 5 Advance Türkiye için Özel Fiyatıyla çok cazip!

Hyundai Assan, Türkiye’deki elektrikli araç devrimine yeni bir fiyat stratejisiyle katılıyor. Türkiye…
2024 Maserati grecale folgore ev

2024 Maserati Grecale Folgore EV Büyük Batarya ve Bol Tork Vaat Ediyor!

Maserati, elektrikli araç devrimine ilk kez , otomobil üreticisinin Formula E yarış programından…
YANGWANG U8

YANGWANG U8: Lastik Patlamalarını Anında Algılayan ve Stabilize Eden Bir Yenilik

YANGWANG U8 adını duyduğunuzda, sıradan bir araçtan beklenmeyen bir özellik setiyle karşılaşacağınızı…