Kia EV3
Kia EV3

Yeni bir düşük maliyetli Kia elektrikli otomobilin bu yaz piyasaya sürülmesi bekleniyor. Kia, bu yılın sonlarında sportif GT Line donanımıyla tamamlanan uygun fiyatlı EV3’ü tanıtmaya hazırlanıyor.

Kia Ev3 Render

Kia EV3, GT Line donanımıyla Temmuz ayında piyasaya sürülecek!

Ekim ayındaki ilk yıllık EV Günü’nde konseptin tanıtılmasının ardından Kia’nın EV3’ü 2024’te yollarda olacak.

Konsept, Kia’nın üç sıralı EV9 SUV’unun ezilmiş bir versiyonuna benziyor; tam da Kia’nın planladığı gibi. Kia’nın EV3’ü, EV9’un ileri teknolojisini, pratikliğini ve tasarımını alıp bunları daha kompakt, uygun fiyatlı bir pakete yerleştiriyor.

Kia EV3 İç Mekanı

İç mekanda minimalist hissi tamamlamak için bitkilerden elde edilen malzemeler kullanıldı. Konsept, sürücü ekranı ve bilgi-eğlence sistemi için büyük bir ekranla gösterilse de üretim versiyonunun Kia’nın yeni nesil ccNC bilgi-eğlence sistemini içermesi bekleniyor.

EV3’ün çıkışı yaklaşırken, yeni EV’nin prototipleri sıkı testlerde görülüyor. Bir video, yeni EV’nin yanından geçerken güzel bir bakış atmamızı sağlıyor.

EV3’ün Volvo EX30 ve Hyundai Kona boyutlarında, yaklaşık 170 inç uzunluğunda, 72 inç genişliğinde ve 62 inç yüksekliğinde olması bekleniyor.

Kia’nın EV3’ü, EV2, EV3, EV4 ve EV5 dahil olmak üzere 25.000 ila 50.000 dolar arasında fiyatlandırılan yeni bir düşük maliyetli elektrikli otomobil serisini başlatacak. Temmuz 2024’te 30.000 doların altında bir fiyatla piyasaya sürülmesi bekleniyor.

TheKoreanCarBlog’a göre sportif bir Kia EV3 GT Line donanımı da çıkacak. GT Line modeli , yeniden tasarlanan ön tamponu ve agresif tasarım çizgileriyle ilk kez Kore’nin HealerTV’si tarafından fark edildi.

Yeni EV serisi, Kia’nın EV2’den EV9’a kadar çoğu segmenti kapsayan elektrikli otomobil serisini tamamlayacak. Fiyatların 25.000$ ila 80.000$ arasında olması bekleniyor.

Kia kısa süre önce ürün gamına daha fazla hibrit katacağını duyurmuş olsa da otomobil üreticisi, EV3’ün bu yıl piyasaya sürülmesiyle ve EV4’ün de 2025’te takip etmesi beklenen uygun fiyatlı EV’leri piyasaya sürmeye devam edecek.

Kia EV5

Kia , daha küçük EV5 SUV’unu Çin’de yaklaşık 20.000 dolardan (149.800 yuan) başlayan fiyatlarla piyasaya sürdü .

2 comments
  1. Yaklaşık 10 yıldır Kıa soul kullanıyorum kia git3 ve 5 dört gözle bekliyorum fiyatı uygun tutup kendi bünyenizde kredide sunarsanız ve kia atbaşı olanlar ile takasa girdinizin almayan kalmaz çok satar başarılar dilerim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

CW Enerji, Elektrikli Araç Şarj Teknolojisini İstanbul Fuarında Tanıttı

CW Enerji, hayata geçirdiği CV Charging Vehicles markası ile Elektrikli Araç Şarj…
Geely Galaxy E8

Geely Galaxy E8 Satışa Sundu. Tüm Özellikleri, Fiyatı ve Menzili

665 kilometre menzile sahip, 800 volt elektrik mimarisi kullanılan bu araç, 5…
Renault Scenic E-Tech

Dünyada yılın otomobili Renault Scenic E-Tech oldu!

2019’dan bu yana unutulmuş olan Scenic, 2024 Dünyada Yılın Otomobili ödülünü göz kamaştırıcı bir performansla 329 puanla kazandı. BMW 5 Serisi ise nefes kesen bir rekabetle ikinci sırayı alarak 308 puanla zirveye yaklaştı. Üçüncü sırada ise 197 oy ile Peugeot 3008 bulunuyor.
Porsche Panamera

2024 Porsche Panamera Turbo E-Hybrid: Çevre Dostu Performansın Zirvesi

Stuttgart’un ünlü süper sedanı, 2024 Porsche Panamera Turbo E-Hybrid, çevre dostu ve…