2025 Mercedes-Benz EQS
2025 Mercedes-Benz EQS
  • Mercedes-Benz, 2025 EQS sedan için revize edilmiş bir ön uç ve daha büyük bir pil paketi de dahil olmak üzere bir dizi güncellemeyi tanıttı .
  • Güncellenen EQS, yeni bir 118,0 kWh pil paketine ve EQS’nin menzilini yüzde 10’dan fazla artıracak yeniden tasarlanmış rejeneratif frenleme yazılımına sahiptir.
  • 2025 EQS’in fiyatlarının beklemesi gerekecek olsa da Mercedes, hafifçe yenilenen modelin bu yılın sonlarında bayilere sunulmaya başlayacağını doğruladı.

Mercedes-Benz’in gösterişli EQS elektrikli lüks sedanı, güncellenmiş bir ön kısım ve halihazırda rekabetçi olan ürün yelpazesini geliştirecek yeni bir pil paketi ile dördüncü model yılına girmeye hazırlanıyor. EQS, ömrünün ilk üç yılında 108,4 kWh’lik bir pil takımına sahipken, 2025 modelinde bu rakamın 118,0 kWh’ye çıktığı görülüyor.

Mercedes-Benz EQS Artırılmış Menzil

Car and Driver, güncellenmiş EPA rakamları için Mercedes-Benz’e ulaştı Gerçek dünyadaki 120 km/saatlik otoyol yakıt ekonomisi testine tabi tuttu. EQS, etkileyici bir 350 mil (563 km.) kat etmeyi başardı.

Mercedes’e göre akü boyutundaki artış, yeni güncellenen rejeneratif frenleme yazılımıyla birlikte elektrikli sedanın menzilini daha da artırıyor. Mercedes, daha affedici olan Avrupa WLTP menzil rakamlarını kullanarak sürüş menzilinde yüzde 11’den fazla artış hesapladı. Yani 2025 EQS sedanın menzilinin 390 mil’e (yaklaşık 630 km.) yakın olmasını bekleyebiliriz.

Güncellenmiş Tasarım ve Standart Özellikler

Artan sürüş menziline ek olarak Mercedes, EQS’in ön ucunu da yeniden tasarladı. Güncellenen tasarım dikkat çekicidir ancak yüzünüzde değildir. Önceki modellerin ön kısmına sıvanan Mercedes-Benz yıldızları denizi, yerini siyah arka planla kontrast oluşturan krom çıtalara sahip daha geleneksel görünümlü bir ızgara tasarımıyla değiştirdi. Ek olarak, düz Mercedes-Benz armasının yerini daha geleneksel duran yıldız kaput süsü aldı.

İç Mekanı

Mercedes, 2025 aracının içinde arkadaki yolcu için zenginlik ve konfora odaklanan bir dizi değişiklik gerçekleştirdi. B sütunundaki klima kontrol havalandırma delikleri artık krom vurgulara sahipken, arka koltuk yastıkları artık kontrast dikişlere ve Nappa deri şeritlere sahip. Bu yeterli değilse, harcayacak ekstra parası olan müşteriler Pinnacle donanımını ve Executive İç Mekan paketini tercih edebilirler.

Pakette, 38 dereceye kadar geriye yaslanabilen ve arka yolcunun daha iyi bacak mesafesi için ön yolcu koltuğunu öne katlamasına olanak tanıyan bir arka koltuk bulunuyor.

Fiyatı

2025 EQS’nin güncellenmiş teknik özellikleri ve fiyat bilgileri için biraz daha beklememiz gerekecek ancak Mercedes, hafifçe yenilenen modelin bu yılın sonlarında bayilere sunulmaya başlayacağını doğruladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Yepyeni Elektrikli MINI Modelleri 2024 İlk Çeyrekte Türkiye’de!

Elektrikli Devrim: MINI Cooper ve MINI Countryman 2024’te Sahne Alıyor BMW MINI…
Polestar 4

Polestar 4 Elektrikli Otomobil Teslimatları Başladı: Özellikleri, Fiyatı ve Menzili

2023’te 54 bin elektrikli otomobil satışı başarısıyla dikkat çeken Polestar, bugün resmi bir açıklama yaparak ikinci modeli Polestar 4’ün teslimatlara başladığını duyurdu.
batarya

Mercedes: “Katı hâl bataryaya gerek yok.”

Mercedes, Toyota’nın desteklediği katı hal batarya teknolojisi konusunda ‘gerçekçi’ bir bakış açısı…
Bmw Vision Neue Klass X

BMW yeni Vision Neue Klass X’in tanıtımını yapıyor!

BMW, gelecek haftaki resmi tanıtımı öncesinde yeni Vision Neue Klasse X elektrikli SUV’nin tanıtımını yapıyor. Bu beklediğimiz elektrikli BMW SUV mu?