Bmw Vision Neue Klass X
Bmw Vision Neue Klass X

BMW, Eylül ayında tanıtılan Vision Neue Klasse ile bize markanın yüksek teknolojili geleceğine dair bir fikir verdi .

BMW elektrikli araçlarının “yeni sınıfı”, “%30 daha fazla menzil, %30 daha hızlı şarj ve verimlilikte %25 iyileşme” özelliklerine sahip olacak. BMW, yeni nesil EV’lerini Vision Neue Klass elektrikli sedan ile tanıttı.

BMW‘nin Tesla Model 3 benzeri sedanı, modern bir “köpekbalığı burnu” ön ucu, geniş tekerlek kemerleri ve hatta geri çekilebilir bir sera dahil olmak üzere radikal bir tasarım ile eski tasarımlardan çok farklı.

Ama yine de böbrek ızgaraları ve çift farlar gibi BMW’ye özgü unsurlar, markanın ikonik tasarımına modern bir yaklaşımla birleştirilmiş.

BMW, 24 ay içinde altı adet Neue Klasse EV‘yi piyasaya sürecek. CEO Oliver Zipse, “SAV’dan sedana kadar herkes için bir şeyler var” dedi. Yeni elektrikli araç sınıfının tanıtım videosu sırasında bu araçlardan birine, elektrikli bir SUV’a kısa bir göz atalım.

Görünüşe göre BMW, sosyal medyada “Vision Neue Klasse X” iç mekanını tanıtıp iç bilgi-eğlence ekranını ortaya çıkardığında daha fazlasını öğreneceğiz .

Gördüğümüz kadarıyla yeni EV konsepti, yeni nesil BMW iX3’ün bir önizlemesi . Geçen sonbaharda farklı renkli iç mekanla gösterilen sedan versiyonundan küçük değişiklikler görebilirsiniz.

Sedan gibi SUV versiyonu da BMW’nin yeni nesil iDrive bilgi-eğlence sistemini içerecek. Buna, klasik sürücü ekranının yerini alan yeni bir baş üstü ekranı olan BMW Panoramic Vision da dahildir.

Dekoratif krom veya deri içermeyen minimalist iç mekan, üretim sırasında karbon ayak izinin azaltılmasına yardımcı olacak.

BMW Vision Neue Klasse X test videosu (Kaynak: BMW Group)

BMW tarafından yayınlanan başka bir videoda Vision Neue Klasse X’in donmuş zemin üzerinde testini görebilirsiniz. Ve gösterilenlere göre iX3’ten daha şık ve daha modern görünüyor.

BMW Vision Neue Klasse X menzili ve fiyatı :

iX3’e göre %30 daha fazla menzile sahip olan BMW Vision Neue Klasse X, 598 km’nin (370 mil) üzerinde menzile sahip olabilir.

BMW’nin Neue Klasse EV’leri, menzili ve verimliliği optimize etmek için altıncı nesil eDrive motorları ve yuvarlak pil hücreleriyle güçlendirilecek.

Elektrikli SUV’un BMW’nin yeni nesil sedan modelinin ardından 2025’ten itibaren üretime girmesi bekleniyor. Daha fazla bilgi için 21 Mart’ta BMW’nin yeni modeli resmi olarak tanıttığı zamanı tekrar kontrol edeceğiz.

BMW’nin yeni elektrikli SUV’u, geçen hafta daha uygun fiyatlı R2 elektrikli SUV’unu 45.000 dolardan başlayan fiyatlarla tanıtan Rivian’ı takip ediyor. Otomobil üreticileri, düşük maliyetli EV’lere yönelik artan talebi karşılamak için harekete geçerken, EV girişimi ayrıca daha küçük ve daha uygun fiyatlı bir R3 elektrikli crossover’ı da ortaya çıkardı.

2 comments
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Mercedes, ABD fabrikasında EQS elektrikli SUV üretimini GLC EV ile değiştirecek

Mercedes-Benz, heyecan verici bir değişiklikle, ABD’deki üretim stratejisini revize ediyor. Yeni uzun…

Julia Roberts, rol aldığı yeni film Dünyayı Ardında Bırak’da çılgın Tesla Model 3’ler tarafından kovalanır

Julia Roberts’ın peşinde koşan çılgın bir Tesla mı?  Oscar ödüllü divanın son…
Yeni Kia EV3

Yeni Kia EV3’ün 23 Mayıs’ta Son Halini Göreceğiz!

Elektrikli otomobil pazarı, uzun süre devam eden hızlı büyümenin ardından ivmesini kaybetmeye…

BMW, 6. Nesil Pil Hücreleri ile Tesla’ya Meydan Okuyor

BMW, 6. nesil pil hücreleriyle elektrikli araç pazarında iddialı adımlar atarak Tesla…