Kia EV5
Kia EV5

Standart seri versiyonuna baktığımızda Kia EV5, stil açısından konsept versiyonunun tasarımını sürdürüyor ve Kia’nın yeni tasarım konsepti olan “Opposites United”ı benimsiyor. Benzersiz farlar gibi detaylar devam ettirilerek onu oldukça tanınabilir hale getirdi. . Yeni otomobilin ön çevresi yamuk havalandırma delikleri ve gümüş korumalarla donatılmıştır. Cesur, avangard, kare ve sert şekli oldukça bireyseldir.

Kia EV5 CLTC menzili 720 km.

Geçtiğimiz günlerde yetkiliden Kia EV5 uzun menzilli versiyonunun resmi olarak Mart ayında piyasaya sürüleceğini öğrendik. Satışa sunulan 530 km’lik standart menzilli versiyonla karşılaştırıldığında, uzun menzilli versiyonun CLTC menzili 720 km’ye çıkarıldı. Güç açısından ise yine 218 beygir gücünde ön tek motorla donatılması bekleniyor.

Yeni otomobilin gövdesinin yan çizgileri oldukça düz ve hafif çıkıntılı ön ve arka çamurluklar görsel olarak oldukça kaslı. Yeni otomobilin arka kısmında, tarzı farlara benzer, basit ve tanınabilir bir şekle sahip, boydan boya tipte arka lambalar kullanılıyor. Ek olarak, ön mahfaza tasarımını yansıtmak amacıyla, yeni arabanın arka mahfazası da nispeten sert çekirdekli bir arka mahfaza “zırhı” tasarımıyla donatılmıştır. Gövde büyüklüğü açısından yeni otomobilin uzunluğu, genişliği ve yüksekliği sırasıyla 4615/1875/1715 mm, dingil mesafesi ise 2750 mm.

Otomobilin tasarım konsepti daha çok ev kullanımına yönelik. 12,3 inçlik tam LCD gösterge ve 12,3 inçlik multimedya ekranı sürekli bir ekran oluşturur. Kia‘nın en yeni nesil ccNC araç bilgi-eğlence sistemi ile donatılmıştır ve tüm aracın OTA yükseltmesini destekler. Aynı zamanda orta konsolda belirli fiziksel düğmeler bulunuyor. Konumları ve boyutları daha pratik görünüyor ve günlük kullanım kolaylığı yine de ekrana göre biraz daha iyi.

Kia EV5 Teknik Özellikleri ve Menzili

Güç açısından, tüm yeni otomobiller maksimum 218 beygir gücü ve 310 Nm tepe torkuna sahip sabit mıknatıslı senkron tahrikli motorla donatılmıştır. Batarya açısından ise 64,2 kWh kapasiteli lityum demir fosfat batarya paketi ve 530 kilometre CLTC seyir menzili ile donatılıyor. CLTC’nin mart ayında lansmanı yapılacak uzun menzilli versiyonu 720 kilometrelik seyir menziline sahip olacak.

Teknik ÖzelliklerAçıklama
Tasarım Konsepti“Opposites United” tasarım konsepti, benzersiz farlar gibi detaylarla tanınabilir bir görünüm sunuyor
MenzilStandart menzil: 530 km, Uzun menzil (mart ayında lansman yapılacak): 720 km
Güç218 beygir gücünde ön tek motor (uzun menzilli versiyon)
Gövde BoyutlarıUzunluk: 4615 mm, Genişlik: 1875 mm, Yükseklik: 1715 mm, Dingil Mesafesi: 2750 mm
İç Mekan TasarımıEv kullanımına yönelik tasarım, 12,3 inçlik tam LCD gösterge, 12,3 inçlik multimedya ekranı, ccNC araç bilgi-eğlence sistemi
Batarya Kapasitesi64,2 kWh kapasiteli lityum demir fosfat batarya paketi
Motor Gücü ve TorkMaksimum 218 beygir gücü, 310 Nm tepe torku, sabit mıknatıslı senkron tahrikli motor
OTA Yükseltme DesteğiTüm aracın OTA yükseltmelerini destekleyen Kia’nın en yeni nesil ccNC araç bilgi-eğlence sistemi
1 comment
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
Elektrikli Nissan GT-R

Elektrikli Nissan GT-R, 2030 yılından önce gelecek mi?

Nissan Tasarım Başkanı Giovanny Arroba, Autocar’a yaptığı röportajda “(Hyper Force) 2030’a kadar ulaşabileceğimiz cesur ancak gerçekçi bir hedef. Tasarımı, oranları ve karakteri abartılı değil.” diyerek umut veriyor.

Yeni Mercedes EQC’nin prototipi Almanya’da görüldü

Mercedes EQC’nin bir prototipi Almanya’da görüldü ve en son söylentilere göre Alman otomobil üreticisinin aracı 2025 yılında…

BMW M3 Elektrikli Bir Modelle Geliyor

Alman otomobil üreticisi olan BMW’nin en ünlü yüksek performanslı modeli olan BMW M3 spor sedan, elektrikli bir versiyona dönüşüyor. Bu gelişme, Portekiz’de düzenlenen bir yuvarlak masa röportajında BMW’nin ürün geliştirme şefi Frank Weber tarafından doğrulandı.

Honda, değiştirilebilir akülü elektrikli scooterının üretime geçtiğini doğruladı

Honda’nın en yeni elektrikli scooter’ı Honda SC e:’yi 2023 EICMA Milano Motosiklet Fuarı’nda henüz en yakından inceleme fırsatı bulduk. Şirket burada yeni tasarımı sergiledi ve seri üretime geçeceğini doğruladı.