Volvo, ilk tamamen elektrikli minivanı olan EM90’ı sadece iki hafta içinde tanıtacak. Öncesinde Volvo, EM90’ın iç mekanında geçirilen zamanı en iyi şekilde değerlendirmek üzere tasarlanmış olan “İskandinav Oturma Odası” konseptini ilk kez paylaşıyor.

Birkaç aydır EM90’ın tanıtımı konusunda hazırlıklar yapan Volvo, bu özel aracı, bir video klibiyle kutusu gibi dış görünümünü açıklayarak tanıtmıştı. Daha önce ise EM90’ın dış tasarımına dair ilk görüntüler ortaya çıkmış ve Volvo’nun elektrikli minivanının benzersiz bir görünüme sahip olduğunu göstermişti. EM90, temel olarak ZEEKR 009’a dayanıyor ve aynı ana şirket Geely’nin SEA platformunu kullanıyor.

Ancak, Volvo’nun EM90 modeli, kendi tasarım dokunuşlarıyla fark yaratıyor. Özellikle, ön tarafta kullanılacak olan benzersiz “Thor Hammer” LED farlarını ve ışıklı Volvo logosunu ilk kez göreceğiz. Ayrıca, aracın arka bölümünde yeni bir ışık şeridi bulunuyor. EM90, ZEEKR 009 ile karşılaştırıldığında daha sade bir ön ızgaraya sahip.

EM90 modeli, yaklaşık olarak 205 inç (5.206 mm) uzunluğunda, 80 inç (2.024 mm) genişliğinde ve 72 inç (1.859 mm) yüksekliğinde olacak ve Mercedes EQV’den biraz daha büyük olacak. EM90, 272 beygir gücünde bir arka elektrik motoruyla sunulacak, ancak dört tekerlekten çekiş seçeneği de olabilir. ZEEKR 009, 116 kWh’lik bir pil paketiyle 436 mil (700 km) aralığa sahiptir veya 140 kWh’lik pil paketiyle 510 mil (822 km) kadar yol gidebilir.

Volvo, EM90’ın iç mekanına da odaklanıyor ve bu özel alanı “İskandinav Oturma Odası” olarak tanımlıyor. Volvo, EM90’ı bir araçtan çok “araç içi zamanı en iyi şekilde değerlendirmek” için tasarlandığını söylüyor. EM90, şimdiye kadar sunulan en geniş ve esnek iç mekana sahip olacak ve birinci sınıf 6 koltuğa sahip olacak.

Bu iç mekanda, kişiselleştirilmiş eğlence, zarif dokunmatik ekranlar ve konfor ayarları gibi özellikler bulunacak. İkinci sıradaki yolcular için de çeşitli olanaklar sunulacak, masajlı koltuklardan bireysel ısıtma ve havalandırmaya kadar. EM90’ın iç mekanının panoramik açılır tavanı, tüm kabin boyunca yer alacak ve çeşitli ortam ışığı ayarları ve perdelerle kişiselleştirilebilecek.

Volvo, EM90’ın iç mekanında İskandinav tasarım detaylarına ve lüks dokunuşlara önem veriyor. Örneğin, vites kolunda kullanılan Orrefors kristali ve ahşap panellerdeki aydınlatmalar, aracın içinde otantik bir Volvo hissi yaratıyor. Döşemeler ve desenler, İskandinav doğası ve Asya sanatından ilham alıyor.

Volvo EM90 resmi tanıtımı 12 Kasım’da gerçekleşecek ve Çin’deki müşteriler için ön siparişler aynı tarihte başlayacak. Lansmana yaklaştıkça daha fazla detayı öğrenmek için takipte kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
Peugeot E-5008

Peugeot’un Yeni E-5008 Modeli, 7 Koltuklu Elektrikli SUV Segmentine Yenilik Getiriyor!

Dünya çapında tanınan otomotiv markası Peugeot, üstün teknolojiye sahip ve çevreci modelleriyle…
Renault 5

Renault 5 Elektrikli olarak geri döndü! İşte fiyatı, menzili ve özellikleri

Renault 5, Avrupa pazarında 25.000 dolara yaklaşan bir başlangıç fiyatıyla birçok rakibinin…
Tesla Model 2 render

Elon Musk, Tesla’nın ‘25.000 Dolarlık Model 2’ elektrikli otomobilin iptal edildiğini yalanladı!

Gayri resmi olarak Model 2 olarak anılan uygun fiyatlı EV’nin başlangıç ​​fiyatının 25.000 dolar civarında olması gerekiyordu

Honda, Tesla Cybertruck İlhamlı Yepyeni Bir Elektrikli Otomobil İle Sürprize Hazırlanıyor

Honda, elektrikli otomobil pazarına iddialı bir giriş yapmaya hazırlanıyor ve CES 2024’ün…