Rivian r3
Rivian r3

Yeni Rivian R2 SUV’un tanıtımı sırasında şirket, daha küçük R3 ve R3X varyantlarını da sergiledi.

  • Rivian , önümüzdeki birkaç yıl içinde şirketin ürün gamına muhtemelen 2027 modelleri olarak girecek olan R3 ve R3X’i açıkladı.
  • Yarı kompakt Rivian R3, bugün tanıtılan R2 modeliyle aynı platformu paylaşıyor ancak dingil mesafesi beş inç daha kısa.
  • Rivian R3X, üç elektrikli motoru, daha geniş tekerlekleri ve lastikleri ve daha yüksek yerden yüksekliğiyle normal R3’e göre daha sportif ve maceraya daha yöneliktir.
R3

Rivian bugün sadece merakla beklenen R2 SUV’yi tanıtmakla kalmadı, aynı zamanda daha küçük R3 ve R3X modellerini tanıtarak biz de dahil herkesi şaşırttı. İkili, daha büyük olan R2 ile aynı platformu paylaşıyor ancak dingil mesafesinin yaklaşık beş inç daha kısa olduğu söyleniyor. Ayrıca önümüzdeki birkaç yıl içinde üretime geçtiklerinde, örneğin 2027 modellerinde olduğu gibi, giriş seviyesi modeller olarak da konumlandırılacaklar.

Rivian R3, şirketin tanıdık yüzüne ve pürüzsüz gövde panellerine sahip. Tekerlekler köşelere doğru itilmiştir ve arka çıkıntı son derece kısadır. Elektrikle çalışan arka kapakta tam genişlikte bir arka lambanın yanı sıra bağımsız olarak açılan arka camı içeren daha küçük bir bölüm bulunuyor; Rivian, bunun sörf tahtası gibi daha uzun eşyaları taşımak zorunda kalan insanlar için yararlı olduğunu öne sürüyor.

R3, R2’yi temel aldığından muhtemelen aynı aktarma organı konfigürasyonlarını ve akü paketi seçeneklerini sunacaktır. R3’ün tahmini sürüş mesafesinin 300 milin üzerinde olmasını ve 30 dakikadan kısa sürede yüzde 10’dan yüzde 80’e kadar şarj olma kabiliyetine sahip olmasını bekliyoruz. Müşterilerin ayrıca arka tekerleklere güç veren tek bir elektrik motoru veya dört tekerlekten çekişi oluşturan çift motor arasında seçim yapmaları gerekiyor. Daha sağlam olan R3X’te üç motorlu bir kurulumun sunulduğunu biliyoruz.

R3X modeli esasen R3’ün daha güçlü bir versiyonudur. En yüksek çıkışlı Rivian R2’nin üç motorlu güç aktarım mekanizmasına sahiptir. R3X ayrıca normal R3’ten daha geniş tekerleklere ve lastiklere ve daha yüksek yerden yüksekliğe sahiptir. X’in dış yan aynalarda ve ön çeki kancalarında da turuncu vurgular içeren turkuaz boya işini beğeniyoruz. Lastikler kardeşine göre daha agresif lastik sırtına sahip ve tekerlekler 80’lerin ralli arabası estetiğine sahip.

R3X

İçeride, nervürlü koltuklar İtalyan havası yayıyor. Ayrıca kabinin daha havadar olmasına yardımcı olan geniş bir cam tavan da mevcut ve tıpkı standart R3’te olduğu gibi, R3X’in ön ve arka koltukları düz bir şekilde katlanıyor. Bu, geçici bir uyku alanı sağlamak için mükemmeldir.

Rivian R3 ve R3X fiyatı

Henüz 2027 Rivian R3 veya R3X için fiyatlandırmamız yok, ancak kesinlikle daha büyük R2 modelinden daha ucuza mal olacaklar. R3’ün 35.000 – 40.000 $ arasında başlaması ve R3X’in 45.000 – 55.000 $ arasında başlaması bizi şaşırtmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
2025 Kia Carnival

2025 Kia Carnival Daha Keskin Bir Stile Kavuşuyor ve 242 HP Hibrit Model Ekliyor

Kia, 2025 Kia Sorento’yu yansıtan yeni ön ve arka tasarımlarla Kore pazarı için yenilenen 2025…
Hyundai Ioniq 5

Hyundai Ioniq 5 yenilendi! İşte tüm detaylar

Makyaj operasyonu, Ioniq 5’in boyutlarını biraz değiştirdi.
Kia EV4

Ve Kia EV4 görüntülendi!

Yeni EV3’ün harika olduğunu düşünüyorsanız, Kia’nın yeni elektrikli sedanı onu yeni bir…
Yuanhang Y6

Yuanhang Y6 elektrikli sedan 1.000 km menzil sınırını aşıyor. Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Dayun Grubuna bağlı üst düzey elektrikli araç markası Yuanhang Auto, tamamen elektrikli…