Volkswagen ID.3 GTX
Volkswagen ID.3 GTX

Volkswagen ID.3 GTX hot hatch EV ile tanışın

Volkswagen bu hafta başında sosyal medyada bir teaser yayınladıktan sonra sportif yeni ID.3 GTX’in geleceğini doğruladı .

Volkswagen sadece yeni elektrikli hot hatch’i tanıtmakla kalmadı, aynı zamanda şimdiye kadarki en güçlü VW wagon olan ID.7 GTX Tourer’ı da tanıttı.

Yeni EV’ler sportif tasarımlara, ön ve arka ışık imzalarına, ek özelliklere ve daha fazla güce sahiptir. VW, başarısının ardından GTX markasını genişletiyor . Avrupa’da her beş ID.4 ve ID.5’ten biri zaten bir GTX modelidir.

VW, RWD elektrikli sıcak hatchback’i iki donanım seçeneğiyle piyasaya sürecek. En üst seviye ID.3 GTX Performansı, 322 hp’ye kadar çıkan bugüne kadarki en güçlü VW elektrikli tahrik motoruna sahiptir.

Temel ID.3 GTX, RWD 2024 Volkswagen ID.4 ile aynı 282 bg gücüne sahiptir . Bunun dışında iki model arasında dikkat edilecek pek fazla fark bulunmuyor.

VW’nin en üst seviye GTX Performansı, önceki en yüksek puan alan 77kWh ID.3 modeline göre yeni bir 79 kWh pil paketi kazanıyor. Eklenen güç, 373 mile kadar menzilin ve 5,6 saniyede 0’dan 62 mil/saat hıza hızlanmanın kilidini açar.

Sportif EV, GTX’e özgü ön tamponlar, siyah hava girişi, yeni gündüz yanan farlar ve 20″ Skagen alaşım jantlarla öne çıkıyor.

Volkswagen ID.3 GTX’in iç kısmında birinci sınıf spor koltuklar, kırmızı dikişler ve yüksek kaliteli kokpit yüzeyi bulunuyor. Performans modeli DCC uyarlamalı kasa kontrolüyle birlikte gelir.

ID.7 GTX Tourer, VW’nin en güçlü vagonudur

Geçtiğimiz hafta ID.7 Tourer’ın ön satışlarının başlamasının ardından Volkswagen, yeni GTX versiyonunu piyasaya sürdü.

VW’nin teknik geliştirme başkanı Kai Grunitz, “ID.7 GTX Tourer, geniş bir arazinin ferahlığını bir spor otomobilin performansıyla birleştirerek yeni bir tür sportif mobilitenin yolunu açıyor” dedi.

VW’nin en güçlü vagonu olan ID.7 GTX Tourer, 335 hp’ye kadar çift motorlu AWD sistemi içerir.

Her ne kadar performans özellikleri henüz açıklanmamış olsa da GTX, 6,3 saniyede 0’dan 60 mil/saat hıza ulaşarak mevcut en üst seviye ID.7’yi kolayca aşacaktır.

MEB tabanlı bir model için en büyüğü olan 88 kWh batarya ile çalışan VW, yaklaşık 387 mil menzil hedefliyor.

GTX modeli, özel petek ızgarası ve aydınlatılmış rozetlere sahip GTX’e özgü ışık grafikleriyle diğer ID.7 modellerinden benzersizdir.

Sportif wagon’un iç kısmında koltuk arkalıklarında GTX yazısı, koltuklarda, ön panelde, kapı kaplamalarında ve direksiyon simidinde kırmızı dikişler bulunuyor. GTX modeli, 1.714 L’ye kadar bagaj bölmesi kapasitesiyle RWD çeşitlerinin geniş iç mekanını korur.

Yeni ID.3 GTX ve ID.7 GTX Tourer’ın fiyatları henüz açıklanmadı. Volkswagen, yeni sportif EV’lerin yakında piyasaya sürüleceğini söyledi, bu nedenle son ayrıntılar için tekrar kontrol edin.

1 comment
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
Hyundai Kona Ev

Hyundai Kona Elektrik Türkiye’de satışa sunuldu. Fiyatı, Menzili ve Teknik özellikleri

Hyundai’nin elektrikli araç devrimindeki son harikası, tamamen elektrikli SUV modeli Hyundai Kona Elektrik, Türkiye pazarına giriş yaptı.

Renault Scenic E-Tech, Fiyat ve Menzil Performansıyla Tesla Model Y’yi Geride Bırakıyor

Renault’un en yeni elektrikli aile otomobili olan Renault Scenic E-Tech, pratiklik ve sürdürülebilirlik odaklı tasarımıyla dikkat çekiyor. Bu araç, 610 kilometreye kadar menzil sunarak rakipleri arasında önemli bir avantaj elde ediyor.
Audi Q6 e-Tron

Nihayet Audi Q6 E-Tron Tanıtıldı! Menzili ve Özellikleri

► Yeni, akülü elektrikli Q6 e-Tron SUV ortaya çıktı. ► 625 km. menzile kadar e-Macan gibi PPE platformunu kullanıyor
Fisker inc

Fisker, doğrudan satışların yanı sıra ‘pazarlıksız fiyat’ sunan bayi satışlarına da başlayacak

Fisker Inc., varlık açısından hafif kalmayı sürdüren ancak amiral gemisi Ocean modelinin satışlarını…