Kia’nın ilk özel EV’sinin makyajlanması bekleniyor. Yeni Kia EV6, ilk kez test edilirken yakalandı ve amiral gemisi EV9’dan alınan tasarım öğelerini gösterdi.

Kia, EV6’yı güncelliyor

Kia EV6, 2021’de piyasaya sürüldükten sonra sürüşü eğlenceli ve ferah bir EV olarak damgasını vurdu. EV6, lansmanından sonraki 40 gün içinde 30.000’den fazla ön sipariş topladı.

Ancak bu iki yılı aşkın bir süre önceydi ve o zamandan bu yana birçok yeni elektrikli araç piyasaya çıktı. Kia, yeni rekabete bir dizi yeni EV ile girmeyi planlıyor. Otomobil üreticisi, Ekim ayındaki ilk yıllık EV gününde üç yeni elektrikli modeli tanıttı.

Kia, EV5 kompakt crossover’ı tam anlamıyla tanıttı. Aynı zamanda EV3 ve EV4 adında bir çift yeni konsepti de tanıttı. Yeni EV’ler, Kia’nın amiral gemisi EV9 elektrikli SUV’unu piyasaya sürmesinden aylar sonra geliyor.

Kia’nın yeni serisine bakıldığında öne çıkan bir model var. Bu EV6. Marka, yeni modelleriyle birlikte birçok tasarım değişikliğine gitti ancak EV6 geride kaldı.

Kia bunu yeni, güncellenmiş bir EV6 modeliyle düzeltmeyi planlıyor. Yeni EV6 ilk kez halka açık yollarda test edilirken görüldü.

Auto Express tarafından paylaşılan yeni görsellerde birçok tasarım değişikliğini görebiliyorsunuz. İlk fark edeceğiniz şey far şeklindeki değişikliklerdir.

Farlar daha ince ve daha üçgen. Kia, yeni modellerinde kendine özgü Star Map aydınlatmasını da içerecek şekilde bu tasarıma yöneldi.

Kamuflaj onu kaplıyor olsa da ön ve arka ışık çubuklarında iyileştirmeler görmeyi bekliyoruz. Diğer göze çarpan değişiklikler arasında aerodinamiği geliştiren yeni tampon tasarımı yer alıyor. Ayrıca yeni EV6’nın yeni bir tekerlek seti üzerinde oturduğunu da fark edeceksiniz.

Kia henüz yeni EV6 hakkında herhangi bir bilgi vermedi. 77,4 kWh’ye kadar pil kapasitesiyle hala Hyundai’nin E-GMP platformunu kullanması bekleniyor. Bununla birlikte, diğer yükseltmelerin menzili mevcut 310 milin üzerine çıkarması bekleniyor.

MOCAR’dan gelen bir video, değişiklikleri ayrıntılı olarak açıkladı ve geçen ay güncellenen iç mekanı gösterdi . Çoğu özelliğin korunmasına rağmen Kia’nın en yeni yazılım ve bağlantı teknolojisini de içermesi bekleniyor.

Kia’nın yeni ccNC işletim sistemini çift 12,3 inç ekran ve gösterge ekranlarıyla görmeyi bekleyebilirsiniz. Aynısı EV9’da da mevcuttur (yukarıda gösterilmiştir).

Kia, Auto Express’e yeni EV6’nın, yeni tasarım stiliyle uyumlu hale getirmek için amiral gemisi EV9’un özelliklerini alacağını doğruladı. 2024 ortalarında gerçekleşmesi beklenen lansmana yaklaşırken daha fazla ayrıntı için tekrar kontrol edin.

Electrugo’nun Görüşü

Kia’nın EV6’sı, markanın yeni elektrik çağında yerleşmesine yardımcı oldu. Kia’nın ilk özel EV’si, pazardaki rekabete rağmen talep görmeye devam ediyor.

Kia EV6’nın satışları geçtiğimiz ay ABD’de iki katından fazla arttı . Bu arada toptan sevkiyatlar da önemli ölçüde düştü.

Kia, Mart ayındaki 8.000’in üzerindeki zirveden Ekim ayında 4.291 EV6 modeli ihraç etti. Marka, yeni güncellemelerin satışları artırmaya yardımcı olabileceğini umuyor.

Yeni temel EV6 modeli muhtemelen 42.600 $’lık mevcut başlangıç ​​fiyatı civarında kalacak ve yüksek performanslı GT modelleri 60.000 $’a kadar çıkacak. Kia , daha fazla menzil ve uygun fiyat arasındaki boşluğu kapatmak için 2024 serisine yeni , daha uzun menzilli Light trimini tanıttı . Hafif Uzun Menzilli RWD, 45.950 dolardan başlayan fiyatlarla 500 km’ye kadar menzil sunuyor.

1 comment
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Volkswagen’in 25.000 euro’luk ucuz elektrikli otomobili 2026’ya ertelendi!

Volkswagen’in 27.000 $ (25.000 €) değerindeki ID 2all EV’sini bekliyorsanız , biraz daha beklemeniz gerekebilir. Yerel basında çıkan bir habere göre Volkswagen, uygun fiyatlı elektrikli otomobilin seri üretimini erteliyor.
Tesla Beta v12

Tesla Tam Otomatik Sürüş Beta v12 nihayet kullanıma sunuldu. Aklınızı başından alacak!

CEO Elon Musk’a göre Tesla nihayet Tam Otomatik Sürüş (FSD) Beta v12’yi…
XPeng G6

Yeni elektrikli SUV XPeng G6 Avrupa’ya geliyor!

X Peng , P5 sedan ve G9 SUV’dan sonra  Avrupa’ya gelen üçüncü model olan yeni G6 elektrikli SUV – Coupé’yi…

StoreDot, 2024’te Polestar 5 İle Test Edilecek Yenilikçi Katı Hâl Hücreleri ile Elektrikli Araç Sektörüne Yön Verecek

StoreDot tarafından üretilen ve sadece beş dakikalık bir şarjla 160 km menzil…