Ocak ayında, Mercedes-Benz, elektrikli araç (EV) şarj ağı ChargePoint ve temiz enerji sağlayıcısı MN8 Energy ile birlikte Kuzey Amerika’da 2030 yılına kadar 400 şarj istasyonu ve 2.500’den fazla DC hızlı şarj cihazı konuşlandırmayı planladığını açıkladı.

Şimdi Mercedes, ABD gayrimenkul yatırım ortaklığı Simon’a ait çok sayıda alışveriş merkezinin sahibi perakende mülklere 55 şarj merkezi kuracağını duyurdu. Simon, belki de Pensilvanya’daki King of Prussia Alışveriş Merkezi, Las Vegas North Premium Outlets, Houston’daki Galleria veya Miami International Alışveriş Merkezi gibi tanıdık alışveriş merkezlerine sahiptir.

Her Mercedes markalı şarj merkezi, yaklaşık 8-10 DC hızlı şarj cihazıyla birlikte çift CCS ve NACS fişlerini barındıracak; ancak şarj cihazlarının sayısı, her konumun ihtiyaçlarına göre uyarlanacaktır. Bu anahtar teslimi merkezler tamamen temiz enerjiyle çalışacaklar.

Mercedes-Benz HPC Kuzey Amerika CEO’su Andrew Cornelia ile yaptığımız görüşmede, merkezlerin “Kuzey Amerika’daki en hızlı şarj sistemlerinden biri” olacağını söyledi. MB HPC’nin web sitesine göre, DC hızlı şarj cihazları 350 kW’a kadar güç sağlayabilecektir.

Ayrıca, Cornelia EV şarj deneyiminin perakende entegrasyonunun giderek daha önemli hale geldiğini vurguladı. Kendi ifadesiyle, “İyi bir şarj deneyimi, bir deneyime dönüşür.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
skoda elroq render 2024

Tamamen Elektrikli Skoda ELROQ, Karoq’un Yerini Alacak!

Resmi olarak 15 Mart’ da tanıtılması planlanan Elroq, Enyaq’ın altında yer alacak ve ağabeyi ile aynı MEB şasisini kullanacak daha küçük bir elektrikli SUV.

Tesla Model Y’nin Türkiye’deki Batarya Değişim Ücreti Açıklandı: Dudak Uçuklatan Rakam!

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, Türkiye pazarında satılan Model Y modelinin batarya değişim…

Toyota ve BYD: Elektrikli Otomobil Arenasında Dev İş Birliği

Dünyanın önde gelen otomobil markalarından Toyota ve BYD, güçlerini birleştirerek elektrikli otomobil…
NIO ET9'un dikkat çeken özelliklerinden biri de 'Steer-by-wire' tamamen elektronik direksiyon sistemi ve dört tekerden dönüş özelliği.

NIO ET9, Fiyatı ve Özellikleri

NIO ET9, lüks otomobil standardını baştan aşağı değiştirecek özelliklere sahip; firmanın amiral…