Yakın zamanda BMW CE 02’nin üretim versiyonunu tanıttıktan sonra şirket şimdi de elektrikli banliyö motosikletinin üretimine başladı.

BMW Motorrad, bu yazın başlarında BMW CE 02’yi piyasaya sürerek onu CE 04 elektrikli motosikletine daha küçük ve daha düşük güçlü bir alternatif olarak sundu.

Yaklaşık 12.000 ABD Doları tutarındaki daha yüksek fiyat etiketiyle karşılaştırıldığında CE 02’nin fiyatı yalnızca 7.599 ABD Dolarıdır.

bmw ce 02 elektrikli motosiklet

RideApart’ın haberine göre BMW, TVS Motor Company ortaklığıyla CE 02’nin üretimine başladı .

TVS Motor Company, küresel iki tekerlekli araç sektörünün önde gelen oyuncularından biridir. 1978 yılında Hindistan’da kurulan şirket, o zamandan beri geniş bir motosiklet, scooter ve moped yelpazesiyle tanınan dünya çapında önemli bir yer edindi.

CE 02, TVS’nin Chennai yakınlarındaki Hosur üretim tesisinde üretiliyor, ancak henüz Hindistan pazarında piyasaya sürülmesi planlanmadı. Bunun yerine, ilk olarak Avrupa ve Kuzey Amerika’da uluslararası bir lansman için ayarlandı.

Kompakt elektrikli motosiklet, BMW’nin daha genç ve daha şehirli bir kitleyi çekme girişimidir. Bisikletin azami hızı 95 km/saattir; bu da neredeyse her türlü kentsel veya banliyö alanı için yeterince hızlı olması ancak otoyol kullanımı için yeterince güçlü olmaması gerektiği anlamına gelir.

Kişiselleştirme için geniş bir aksesuar yelpazesiyle gelmesi ve aynı zamanda daha genç bir kitleye hitap etmesi bekleniyor. Konsept fotoğraflarında sıklıkla görülen aksesuarlardan biri, motosikletin altına bağlanan ve her iki tarafta da ayak platformları oluşturan çıkarılabilir bir kaykaydı. Motorlu araçlara izin verilmeyen şehir merkezleri gibi, sürücünün varış noktasından belli bir mesafe uzağa park ederken, teorik olarak motosiklete gidip gelmek için kullanılabilir .

Kawasaki’nin yakın zamanda piyasaya sürdüğü şehir içi elektrikli motosikletlere benzer şekilde , BMW CE 02 de bir çift küçük çıkarılabilir pil kullanıyor. Bu pillerin her birinin kapasitesi 2 kWh’nin biraz altında, yani toplam 3,92 kWh. Birlikte bisiklete maksimum 56 mil (90 km) menzil sunuyorlar.

CE 02, 11 kW’lık bir tepe dereceli motorla donatılmış, daha küçük bir banliyö bisikleti için oldukça güçlüdür; bu, daha yüksek hızlarda seyahat ederken veya daha yüksek hızları kullanırken gerçek dünyadaki menzilin muhtemelen belirtilen maksimum 56 mil değerinin önemli ölçüde altına düşeceği anlamına gelir. -elektrikli sürüş modu.

Üretim haberi, BMW Motorrad’ın geçen ay Kuzey Amerika’daki tüm benzinli motosikletleri için muhtemelen emisyon sorunu nedeniyle satışları durdurma bildirimi yayınlamasının ardından geldi ve bu bildirimi bu ay kaldırmadan önce. Stop sale sırasında BMW Motorrad’ın elinde yalnızca tek bir model kaldı: elektrikli CE 04.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
nissan qashqai 2024

2024 Nissan Qashqai: Yenilendi ve Daha da Gelişti!

Nissan Qashqai, crossover segmentinde standartları belirleyen bir isim olmaya devam ediyor. Yenilenen…

Etkileyici sessiz performans sergileyen Flux Primo elektrikli arazi motosikleti ortaya çıktı

Flux Primo hızla geliyor. Slovenya merkezli Flux Performance şirketi , aşağıdaki videoyu yayınladı ve…
TOGG T10X

Togg T10X ile Nordschleife pistinde Görüldü!

Tamamen elektrikle çalışan yerli SUV modeli Togg T10x, dünyaca ünlü Nordschleife pistinde…

Honda, değiştirilebilir akülü elektrikli scooterının üretime geçtiğini doğruladı

Honda’nın en yeni elektrikli scooter’ı Honda SC e:’yi 2023 EICMA Milano Motosiklet Fuarı’nda henüz en yakından inceleme fırsatı bulduk. Şirket burada yeni tasarımı sergiledi ve seri üretime geçeceğini doğruladı.