Cadillac Celestiq
Cadillac Celestiq

EV modeli, Warren, Michigan’daki GM Global Teknik Merkezi’nde elle üretildi.

Cadillac, ultra lüks elektrikli aracın (EV) Ekim 2022’de tanıtılmasından bir yıldan fazla bir süre sonra nihayet Celestiq’in üretimine başladı . Bu, GM Authority’nin bir raporuyla doğrulandı ve kaynak, otomobil üreticisinin yılda 100 ila 150 adet üretebileceğini öne sürüyor.

Cadillac şefi Roth, “Bir modelden birini inşa etmeye zaten başladık” dedi .

Cadillac Celestiq, Warren, Michigan’daki GM Küresel Teknik Merkezi’nde el yapımı olarak üretiliyor ve her birimin yaklaşık 340.000 $’dan başlaması bekleniyor. Dudak uçuklatan fiyat etiketine rağmen GM yöneticileri Aralık ayında modelin önümüzdeki 18 ay boyunca üretilecek tüm araçların satıldığını söyledi .

Müşterilere Celestiq için çok çeşitli kişiselleştirme seçenekleri sunuluyor.

Geçen ay Detroit’te benzersiz yeşil dış kaplamaya sahip bir ünite görüldü . Amerikalı otomobil üreticisi , müşterinin isteğine hayır demeye izin verilmeyen bir prensibi benimsiyor ; dolayısıyla bu, görmeyi bekleyebileceğimiz türden bir şey.

Cadillac Celestiq’in temelini, GMC Hummer EV ve Honda Prologue gibi modellerle paylaşılan Ultium EV mimarisine sahip GM’nin BEV3 platformu oluşturuyor. Cadillac ultra lüks EV, 111 kWh’lik bir pil paketine ve 600 beygir gücü ve 640 lb-ft tork üreten çift elektrik motoruna sahip; bu, 3,8 saniyede sıfırdan 96.5 km/saat hıza çıkmaya yetiyor.

Otomobil üreticisi, menzil açısından Celestiq’in tek şarjla 482 km gidebileceğini söyledi. 200 kW DC hızlı şarj sistemi kullanan EV, yalnızca 10 dakikalık şarjla 125 km menzile ulaşabiliyor.

İlk müşterilerin araçlarını ne zaman teslim alacaklarından emin değiliz ancak teslimatların yıl içinde başlayacağını düşünüyoruz. Artık üretim başladığı için Celestiq, özel ultra lüks EV pazarını Rolls-Royce Spectre EV ile paylaşacak .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
2024 Nio ET7

Nio 2024 ET7’yi piyasaya sürdü: Başlangıç ​​fiyatı değişmedi, üst donanım varyantının fiyatı arttı

2024 ET7’nin başlangıç ​​fiyatı 2023 modeliyle aynı ancak 100 kWh pil paketine sahip üst donanım versiyonunun fiyatı 10.000 Yuan arttı.
Hibrit BYD SEAL U DM-i

BYD SEAL U DM-i modeli Avrupa’dan önce Türkiye’de satışa sunacak!

Elektrikli araç üreticisi BYD, Avrupa pazarına özel şarj edilebilir hibrit modeli olan…
Chery Fulwin E06 Hibrit

Chery Fulwin E06 Tanıtıldı! İşte Özellikleri

Yakın zamanda Chery , Fulwin serisi kapsamında PHEV ve EV modellerinde mevcut olan “akıllı, büyük, beş…
jeep wagoneer s

Jeep Wagoneer S’in ilk resmi görselleri

Jeep, geçtiğimiz günlerde sosyal medyada yanlışlıkla paylaştığı görsellerin ardından, merakla beklenen yeni…