yeni-peugeot-e-3008
yeni-peugeot-e-3008

Peugeot tutkunları bu haberi okusun!
PEUGEOT, Dünyanın Öncü Otomotiv Üreticilerinden biri olarak yeni nesil mobilite araçlarına odaklanarak ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. 2023’te dünyada PEUGEOT’un en çok satıldığı dördüncü ülke olan Türkiye’de, PEUGEOT yeni nesil 3008 ve E-3008 modellerini piyasaya sürmek için hazırlıklarını sürdürüyor. 3008, son yedi yılda 130’dan fazla ülkede 1 milyon 320 binden fazla müşteriye ulaşarak C-SUV segmentinde büyük başarı elde etti. Şimdi ise yeni nesil 3008, tamamen elektrikli veya hibrit motor seçenekleriyle müşterilerin beğenisine sunulacak.

2025′ de 700km Menzile ulaşacak!

PEUGEOT, ürün gamını 2025 yılı itibarıyla tamamen elektrikli motorlarla donatma taahhüdünde bulunarak, Avrupa’daki satışlarını 2030 yılına kadar elektrikli modellere yönlendirmeyi planlıyor. Türkiye’de yaz aylarında piyasaya sürülecek olan yeni 3008 ve E-3008, 136 HP gücünde 48V teknolojili hibrit motor ve 210 HP’lik tam elektrikli motor seçenekleriyle gelecek. 2025’te ise 230 HP’lik ve 700 km menzile sahip daha uzun menzilli elektrikli motor seçeneği sunulacak.

PEUGEOT E-3008 STLA Medium platformunun ilk ürünü!

PEUGEOT E-3008, Stellantis’in yepyeni STLA Medium platformunu kullanan ilk model olma özelliğini taşıyor. Bu inovatif platform, müşterilere sınıfının en iyi performansını sunmayı hedefliyor, 700 kilometreye kadar üstün menzil, 30 dakikaya varan şarj süresi, yüksek sürüş keyfi ve etkileyici performans sağlıyor. Ayrıca platformla birlikte “Akıllı Şarj” ve “Araçtan Şarj” gibi işlevler de sunuluyor. Yeni PEUGEOT E-3008, Fransa’daki Sochaux Fabrikası’nda üretiliyor ve “Allure” ve “GT” olmak üzere iki donanım seviyesiyle satışa sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
Citroen e-C3

Citroen’un Elektrikli Modeli e-C3 Avrupa’da Satışa Sunuldu. Fiyatı ve Menzili

Citroen, geçtiğimiz yıl duyurduğu e-C3 modelini nihayet Avrupa pazarında satışa sundu. Bu…
Renault 5 E-Tech

İşte Renault 5 E-Tech %100 Elektrikli! Menzili ve Özellikleri

Renault, Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda, efsanevi Renault 5’in tamamen elektrikli versiyonu olan…
Hyundai Casper EV

Yeni Hyundai Casper EV. Fiyatı, Menzili ve Teknik Özellikleri

Hyundai‘nin bu yıl Avrupa pazarında tanıtılması planlanan Casper EV, bütçe dostu fiyatı…

Elektrikli Araçların Şarj Edilmesi ve Apartman/Site Yönetimi İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Elektrikli araçlarını apartmanlarının önünde veya site içinde şarj etmek isteyen kişiler, site yönetimleri ile yaşadıkları sorunlar nedeniyle hem izin alamıyorlar hem de binanın kurulu gücü yetersiz kalıyor.