Tesla-Roadster-Elon
Tesla-Roadster-Elon

ABD merkezli teknoloji devi Apple, uzun bir süredir üzerinde çalıştığı elektrikli otomobil projesini rafa kaldırdı. Bu şok gelişme, şirket içinden gelen kaynaklardan ortaya çıktı. Ancak, Tesla’nın karizmatik CEO’su Elon Musk, bu olayın gölgesinde kalmayıp dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Musk, Tesla ve SpaceX’in birlikte çalıştığı elektrikli otomobilin geliştirme sürecine dair çarpıcı detaylar paylaştı. “Bugün yeni Tesla Roadster’ın tasarım hedeflerini radikal bir şekilde artırdık. Eğer buna bir otomobil diyebilirseniz, başka bir benzeri olmayacak” diyen Musk, heyecan verici bilgileri basınla paylaştı.

Yüksek performans vaat eden bu yeni aracın satışına gelecek yıl başlanacağını belirten Musk, “Otomobilin üretim versiyonunun tasarımı hazır ve bu yıl sonunda tanıtılacak. Hedefimiz, önümüzdeki yıl sevkiyatları başlatmak” şeklinde konuştu.

Tesla‘nın yeni Roadster modeli, tasarımındaki radikal değişikliklerle otomobil dünyasına damgasını vuracak gibi görünüyor. Elon Musk’ın iddialı hedefleri, merakla beklenen bu elektrikli aracın ne kadar çığır açıcı olacağı sorularını beraberinde getiriyor. Otomobil tutkunları, heyecanla tanıtım tarihini beklemeye başladı.

Elon Musk ve Tesla, Elektrikli Spor Otomobil Roadster İçin Yeniden Harekete Geçti!

Tesla’nın elektrikli spor otomobili Roadster için heyecan verici gelişmeler yaşanıyor. İlk olarak 2017’de tanıtılan araç için yeni bir tarih belirlendi. Tasarımda radikal değişikliklere gideceklerini ifade eden CEO Elon Musk, Roadster’ın sadece bir arabadan çok daha fazlasını temsil edeceğini söyledi.

Elon Musk’ın açıklamasına göre Tesla, yeni nesil Roadster için çalışmalarını hızlandırdı. Elektrikli spor otomobili üretimine önümüzdeki yıl başlamayı planlıyor. Musk açıklamasında, “Böyle bir araba bir daha asla olmayacak, tabii buna araba bile denebilirse” ifadelerini kullandı.

Tesla’nın ikinci nesil Roadster modeli için tasarım hedeflerini radikal bir şekilde artırdığını belirten Musk, dört koltuklu aracın güncellenmiş tasarımının bu yılın sonuna kadar tamamlanacağını ve tanıtılacağını da sözlerine ekledi.

Roadster ilk olarak 2017’de tanıtılmış ve üretimin 2020’de başlaması planlanmıştı. Ancak tedarik zincirindeki sorunlar lansman tarihini önce 2022’ye, ardından da 2023’e ertelenmesine yol açtı. Şirket şimdi ise tasarım değişiklikleriyle birlikte yeni Roadster’ı sunmak istiyor.

Musk, yaptığı duyurunun Roadster için önemli bir adım olduğunu söyledi. Tesla mühendislerinin donanım ve yazılım geliştirmeleri yoluyla otomobilin performansını ilk hedefin ötesine taşımanın yollarını bulduklarını açıkladı.

Eğer Tesla Roadster üretimine planlandığı gibi başlarsa, elektrikli spor otomobil segmentinde büyük bir pazara hitap edebilir. Roadster, 1.9 saniyelik 0-100 km/s süresiyle, şimdiye kadar üretilmiş en hızlı otomobil olmayı hedefliyor. Otomobil tutkunları, bu yeni Roadster modelini merakla beklemeye başladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
Chery Omoda 7

Chery Omoda 7, Nihayet Pekin Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı!

Chery’nin çatısı altında bulunan Omoda, yeni amiral gemisi olan Omoda 7’yi Pekin…
batarya

Mercedes: “Katı hâl bataryaya gerek yok.”

Mercedes, Toyota’nın desteklediği katı hal batarya teknolojisi konusunda ‘gerçekçi’ bir bakış açısı…
Chery iCAR 03

Chery iCAR 03 işte Fiyatı, Menzili ve özellikleri!

Yenilik ve mükemmellikte sınır tanımayan Çinli otomobil üreticisi Chery, tamamen alüminyum şasiden oluşan…
Renault Scenic E-Tech

Renault’un Yeni Elektrikli Ailesi: Scenic E-Tech

Yenilikçi Tasarım ve Çevre Dostu Performans Fransız otomotiv devi Renault, elektrikli araç…