GMC ve Buick küresel başkan yardımcısı Duncan Aldred, merakla beklenen elektrikli kamyonu ortaya koyan yeni görseller paylaştı.

GM birkaç yıldır elektrikli bir GMC Sierra kamyonunun tanıtımını yapıyor. 2024 GMC Sierra EV’nin ilk baskısı resmi olarak Ekim 2022’de tanıtıldı.

Hummer EV’den sonra tamamen elektrikli ikinci GM kamyonu olacak . GMC, ilk GMC Sierra EV’nin “bir elektrikli kamyonun olabileceğini düşündüğünüz her şeyin çok üstünde inşa edildiğini” söylüyor.

2024 GMC Sierra EV Denali Edition 1, 754 beygir gücü ve 785 lb-ft torka (maksimum güç modunda) sahip olacak ve 640 kilometreye kadar menzile sahip olacak. Aynı zamanda 9.500 lbs’ye kadar maksimum römork çekmeyi de içerecektir.

800V hızlı şarjla Sierra EV, yaklaşık on dakikada 160 kilometrelik menzil ekleyebiliyor. En harika özelliklerinden biri olan MultiPro MidGate, kamyonun kasasını 3 metreden fazla genişletebilir. Bu özellik, kano gibi büyük eşyaları saklamak için açılabilen, katlanabilir bir arka kabin duvarını içerir.

Diğer özellikler arasında ilk olarak Hummer EV’de tanıtılan “Crabwalk” özellikli 4 tekerlekten direksiyon ve mevcut GM Super Cruise sürücü asistanı yer alıyor.

Yeni görüntüler 2024 GMC Sierra EV Denali’yi ortaya koyuyor

Sonunda elektrikli kamyonun vahşi doğada nasıl göründüğüne bir göz atabiliyoruz. Aldred, GMC Sierra EV Denali’nin yeni fotoğraflarını şu başlık altında paylaştı : “Tatil ışıkları parlıyor… muhteşem, ilk GMC Sierra EV, Michigan’daki testte yakalandı.

GM’e göre Sierra EV Denali Edition 1’in önümüzdeki yılın başında piyasaya sürülmesi beklenmesine rağmen, şu anda 2024 yazında çıkması planlanıyor.

GM bunu, her ikisinin de 2025’in ilk yarısında piyasaya sürülmesi beklenen Sierra EV Elevation ve AT4 dahil olmak üzere çeşitli donanımlarla takip edecek.

AT4 donanımında standart olarak 35 inç arazi lastikleri ile 18 inç jantlar, arazi modu ve Super Cruise yer alacak.

GM elektrikli kamyonu Factory Zero fabrikasında ve Michigan’daki Silverado EV’nin yanındaki Orion montajında ​​üretecek. Şirket yakın zamanda Orion tesisindeki EV kamyon üretimini 2025 yılına kadar ertelediğini duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Hozon Neta’nın %100 Elektrikli SUV Modeli Avrupa’dan Önce Türkiye’de!

Çin’in öncü otomobil markalarından Hozon Neta, tamamen elektrikli kompakt SUV modeli Neta…
Joyce elektrikli araç

Agrotech Joyce Elektrikli Araç Teknolojilerinin 2024 hedefi!

Bu yıl Ekim ayında tüketiciyle buluşacak Joyce marka elektrikli otomobilin fiyatı şimdiden belli oldu: 699 bin TL

Volvo EX30 elektrikli SUV Volvo’nun şimdiye kadarki en hızlı otomobili

Volvo EX30, kompakt elektrikli araçlar arasında iddialı bir konumda yer alıyor. İsveç markasının sıfırdan tasarlanan ilk elektrikli aracı olan EX30, şık tasarımı ve etkileyici performansıyla dikkat çekiyor.
Kia EV6

Kia EV6 Makyajlandı!

Kia, global Twitter hesabında makyajlı EV6’nın iki teaser görüntüsünü paylaştı. Özellikle aracın…